Interjú - Soldierrel a top1 csata hősével

  • A top1 harcos Soldiert kerestem meg mostani interjúmmal. A csata elsőre átláthatatlan sokunk számára... gondoltam kiderítem a részleteket.



    „Kezdjük a legelején. Írj valamit magadról! Hogy kezdődött számodra a játék? Milyen volt a játék a legelején?”

    Anno általános iskolában egyik osztálytárs mutatta a Bitefight-ot, meg az Ogame-t.

    Ennek lassan már 13-14 éve. Én is kezdtem uni3-on, uni1-en.


    Milyen volt az akkori Ogame? Sokat szenvedtél, mire eljutottál a nagy flottás Soldier-ig?

    Többet, mint gondolná az ember.

    Fel kellett nőni a feladathoz.

    Sok csalafintaság volt régen, de a szívemre tehetem a kezem, hogy tényleg a helyes úton haladok. Úgy gondolom az a sok rossz, amit elkövettem, kellett ahhoz, hogy tisztában legyek a játék minden fortéjával, ne dőljek be egy GO tiltásának, ha ő kevésbé ismeri a szabályzatot. Hozzáteszem anno Hinata tanított ki. Ő a mesterem.

    Az egy külön korszak volt, az Ogame felvirágzása.

    Utána már Ragnarral (régi nevén Tirannos) tanultunk ki minden csínját-bínját.


    Hinata mellett kik voltak még akkor? Ja és: ki zúzott be először?

    Heroes6 néven futottam kezdéskor, fogalmam sincs már, szerintem engem is úgy szedtek le, mint én anno uni6-on a kicsiket. Minden héten 2x :)


    Milyen volt később játszani az újításokkal?

    Mint említettem legjobb cimborámmal Ragnarral minden újítást gyorsan-könnyedén átvészeltünk.

    Nem okozott különösebb problémát.


    Nem gondoltam volna, hogy Ragnar ilyen régóta játszik... de legalább jó társaságban voltál. Vannak, akik köpködnek rá is. Miket műveltetek?

    Úgy csaltunk, mint a húzat. Anno még megengedte a rendszer, hogy aki egy kicsit is konyított hozzá, azt előnyt kovácsoljon programmal. Mára már szükségünk sincs ilyesmire, anélkül is köpködnek azok, akik azóta se nőttek fel a feladathoz.


    Magánéletedről kérdezhetlek? Mit dolgozol?

    Jelenleg Ingatlanközvetítéssel, értékesítéssel foglalkozom, olyan ez, mint a Wall Street. :)


    Ovenlord 2?

    Isten ments, hogy engem egy Ovenlordhoz hasonlítsanak.

    Nem tudtam, hogy ő mit tevékenykedett, őszintén nem is érdekel.

    Ő is ilyesmi volt, csak rettentő nagy arccal ( by Gullcsi )


    Hány éves is vagy? huszon...?

    28 leszek, októberben, ha minden úgy alakul. :))

    Nyugodt szívvel mondhatom, hogy az Ogamel együtt nőttem fel.


    Család? Asszony?

    Nincs család, csak asszonyka. Jövőre talán esküvő, ha a kormány is úgy akarja.


    Hogy bírod vele összeegyeztetni a játékot? „ööö 5 perc és mehet az esküvő, de fs-elnem kell” :D

    Azért, ha éjszakázni kellett valamiért, akkor csúnyán nézett.

    Minimalizálni kellett a játékkal töltött időt, de ezt mindenki, aki komolyan dolgozik mellette, azt tapasztalta.


    Szóval, látszólag nem vagy függő, de ha kell kimész a wc-re támadóflottát indítani? :D

    Dehogyis, Felfekszek az ágyban, aztán indul a holdrombolás. Szóval, ha én jól alszom, akkor a cp-k is jókedvel kelnek reggel.


    ...ezekben az időkben már sokkal könnyebb azért, telefon, tablet... de régen mikor még csak a gép volt

    Amikor még csak gép volt, akkor emlékszem minden éjjel fel kellett kelnem 23:00 után, aztán végig mentem egy adott uni 9db galaxisán. Volt,hogy Ragnarral csináltuk. ő elindult az elejéről (G1), én a végéről (G9).


    úúú, olyat mi is csináltunk a RA-ban, volt hozzá progi ami feljegyzi

    Igen, a nevére már nem is emlékszem, de mi lekémkedtünk mindent ilyenkor


    De akkor még több ezren nyomtuk

    Hát igen, akkor még megérte flottázni. Mostmár a legtöbben csak bohóckodunk.


    Mikor kezdődtek a holdrombolások szerinted? Devil666 azt mondta, mindig is voltak

    Ez egy nagyon jó kérdés, én nem emlékszem rá, anno nagyon nagy szám volt, ha tudtál DS-t gyártani.


    Én uni6ra tippeltem, mert az volt az első „gyors szerver” ... de talán régebben is voltak 100 ds-es hadiparkok :)

    Uni6-on már toltunk mindent is. Ott tanultam meg, hogy nem szabad a DS-en spórolni. Járulékos veszteség.

    Majd a profitból levonjuk.


    Milyen szervereket favorizálsz? Már a beállításokra gondolok

    – Minimum 70% DF. Anélkül meg a sebesség nélkül nincs flottás!!

    Senki nem érti meg, hogy a saját bukójának a DF-jét is szedi, ezáltal minimalizálja a bukóját, a nagyobb profit reményében.

    – Bányákat megtanultam egy ideje, hogy nyomni kell, nincs mese. Bánya speed nagyon jól jön 6-7x

    – Deut azt néha sajnálom, ott a 0.5 tökéletes.

    – Illetve a védelmet DF-be küldeném. Tízen-xy év alatt sem tanulták meg az emberek, hogy semmi értelme a giga tekiknek, ha nincs fs.

    Bármin átlehet menni, még nem láttam olyan tekit, amit ne ment volna át, akár egy ötös ACS fogat.


    Nézzünk bele az interjú lényegébe a csatába... a top1 csatába.

    Mit csinált jól Herceg/Kismester, hogy el tudtak kapni Benneteket?

    Lényegében csak Kismesterről beszélhetünk, hiszen ő volt a Herceg account mögött, ha jók a megérzéseink.

    Amúgy semmi érdekeset. Látta a szöviben, hogy ki ON-OFF. Aztán meg, amikor Gandit kapta le, akkor ő később kelt, ami miatt nekünk a csapó előtti pillanatokban fordulnunk kellett, és mire visszaértek a flották bealudtunk.

    Ragnarral nem tudom már pontosan mi volt, leírta csatában.


    A flottája szorgalomból épült vérrel verítékkel vagy ezekből az on-off státuszos csalásokból?

    Eleinte a csalásokból (Leszedte a saját szövitársait), aztán kijött neki a lépés. Utána vért izzadva farmolászott gyűjtötte a kukkert Ragnar ellen, illetve erősítette a flotta összetételt. Nagyon régóta figyeltük már, sok-sok munkánk volt ebben a csatában.


    Azért volt Hercegben egy olyan, hogy kilépett a Hive-ból... és szégyellte magát az esetek után

    Erről én nem tudok. Nem is akarok, aljas húzás.


    De láttad, hogy nincs már sehol szövetségben.

    Köszönheti magának, ezek után én se venném be sehova, legyen akármekkora flottája.


    Hogy jött ez a flottahúzásos dolog? A Hive-ot miért nem vettétek bele az acs-ba?

    Amikor Herceg/Kismester megcsinálta az első ilyen húzását, már akkor leálltam a bányákkal. Nem mostanában volt.

    Aki nem flottázik, az nem tudja a következő aranyszabályt...:

    Minél több játékossal kell kooperálnod, annál nagyobb a hibalehetőség.

    Bealvás, becsatlakozás, kukázás..stb.

    Szóval miután Gandi kapott egy nagy pofont, elhatároztuk, hogy ketten szedjük le Ragnarral.

    Enko nagyon szeretett volna jönni, de beláthatta, hogy túl pici flottája volt az akcióhoz.

    Aztán Herceg/Kismester feltette az i-re a pontot, amikor leszedte másodszor is.


    Kezdem megérteni, van amiért büntetni kell bármilyen áron. Mennyi idő volt a flottahúzás? Ilyenkor nézitek a váltásnál az 1-2-3 közelit?

    Természetesen, milliárd nyersikről volt szó.

    A flottahúzás kb 30 perc, ha volt.

    De közben végig tartottuk Ragnarral a kapcsolatot telefonon, hogy minden a lehető legjobban menjen.

    Ilyenkor elengedhetetlen a profi kivitelezés. Nincs helye hibának.


    Mekkora rakterek voltak, hogy rövidüljön az idő? Vagy hogy kezdtél neki? Nanit?

    Jó látod a helyzet, volt előkészítés.

    Tech-ek húzása 22-re mindegyik.

    Illetve a raktárak nagyon fontosak voltak, a Krisit 16mrd a deut 8,5mrd férőhelyig felhúztam, ami nem kevés nyersibe került. De kellett a váltáshoz, sőt még kevés is volt a raktér.

    Nanit alapból 10-es volt. ilyenkor azt veszi figyelembe az ember, hogy max 1 sec legyen egy hajó gyártása, manapság ezt nem nehéz kivitelezni.


    Gyorsítók jöttek eventekből, vagy sokat kellett venni hozzá? Egy helyen készült minden vagy szét volt osztva?

    Egy helyen készült minden. Előre el is volt költöztetve a nyersi áramlás miatt.

    Gyorsító bőven volt alapjáraton, illetve a jutalmakból sok Detroit platina járult hozzá a gyártáshoz.

    Amikor már tudtuk, hogy mekkora flottát kell építeni, akkor vártuk a detroit event-et és bevásároltunk, hogy egy pillanat alatt legyártódjon a flotta.


    Kegyetlen azért :D Kapkodhattál keményen... és aztán jött a várakozás és sűrű pislogás, hogy nehogy fent legyen. A menetidő mennyi volt?

    10-11 perc maximum Ragnar rombijai miatt. Az utolsó 7 percben szerintem rendesen remegtem.

    Elkellett szívni két Iqost egymás után. Ugyanis csilis lett az egyik bogyó, aztán a fője is.

    Hát mondom... ilyen nincs, több mint 2 óra munka benne volt, nem kevés pénzt-időt, energiát áldoztunk ezért.

    Szerintünk BUG volt, de mindegy is, ott már nem volt mese, végig mentünk.

    Ahogy régen írtam a nagy csatáknál...: Csőgázzal, fék nélkül.


    Kemény lett volna lyukra futni egy ilyen készültség után, vagy beleszaladni egy jelzőbe

    11 perc? Akkor odatáboroztatok közvetlen mellé?

    Persze, nem volt más lehetőség vakiból figyeltük.

    Aztán láttuk, hogy off, kijöttünk, indultak a kolónia hajók. Közben mindent szépen elintéztünk.

    Azért azt hozzátenném, hogy ez nem idegből készült.

    Hosszas eventek előzték meg, szépen „apránként” lett beleölve a lóvé.


    Ha már itt tartunk és beszéltünk is róla: mi a véleményed az ilyen flottaépítésről?

    (hisz bárki megteheti idegből)

    Szerintem számítani kell rá amúgy a jövőben.

    Zik (The Great Pretender) kezdte Ursán, aztán mi folytattuk.

    Ezt nem lehetett volna máshogy kivitelezni.

    Amúgy nem egy, és nem két deu fs-elni egy ilyen giga flottát, szóval félő, hogy felhúznak majd kétszer akkora flottákat, mint én. Hát ez van...


    Ha lehetne kérnél olyat, hogy legyen unibeállítás a nyersicsomagok tiltása? Azért ez nagyon elviszi a játékot a pénz irányába. Lassan tudás se kell hozzá, csak LÓVÉ

    Most már, ekkora flottával rendelkezve...SIMÁN.

    Más csak álmodik, őszintén, amúgy én is csak álmodtam róla.


    Szeretnél még valamit hozzáfűzni a csatához?

    Igen, nagyon szépen köszönöm a szövetségemnek azt a sok-sok segítséget, amit nyújtottak főleg a véghajrában.

    Nélkülük nem jöhetett volna létre ez a revans.


    Legyen ez a végszó, remélem nem írtunk valótlant, nem sértettünk meg senkit... köszönöm az interjút!

    Én is köszi, az interjú talán kifejtette, amit a csata alá szántam, de még tartozom ott egy kommenttel. :))

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.