profitos gyöngyszem [Ö: 78.348.347.500] the great pretender [2guns] vs. Sicario [DarkSide] (T: 60.052.000, V: 78.288.295.500)

  • Debütálás!

    kicsit váltottunk szövi nevet tywinnel, és hát akkor már dukál valami csata is hozzája.

    sici amúgy is jó cp hát akkor rá esett a választás.

    szokásos, holdat köszi tywin.


    2guns, oú shot!


    Ezen az időponton (09-08-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó the great pretender [2guns]

    ________________________________________________


    Nagy Szállító 1

    Kolóniahajó 1

    Halálcsillag 29.990

    _________________________________________


    Védő Sicario [DarkSide]

    ________________________________________________


    Kis szállító 173.920

    Nagy Szállító 43.975

    Könnyű Harcos 4.020.930

    Nehéz Harcos 1.037.067

    Cirkáló 514.161

    Csatahajó 189.939

    Kolóniahajó 15

    Szemetesek 222.459

    Kémszonda 140.407

    Bombázó 734

    Napműhold 17.073

    Romboló 607

    Halálcsillag 204

    Csatacirkáló 161.103

    Crawler 963

    Reaper 17.321

    Pathfinder 36.134

    Rakéta kilövő 135.495

    Könnyű lézer 100

    Nehéz lézer 30

    Gauss ágyú 86

    Ion ágyú 5.628

    Plazmatorony 183

    Kis pajzskupola 1

    Nagy pajzskupola 1

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó the great pretender [2guns]

    ________________________________________________


    Nagy Szállító 0 ( -1 )

    Kolóniahajó 0 ( -1 )

    Halálcsillag 29.984 ( -6 )

    _________________________________________


    Védő Sicario [DarkSide]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    1.100.215.587 Fém, 689.184.091 Kristály és 214.017.223 Deutérium


    A támadó összesen 60.052.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 78.288.295.500 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 14.301.481.800 fém és 7.670.443.200 kristály lebeg.

    A támadó 2.003.416.901 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 15.371.681.387

    Kristály: 8.335.601.291

    Deutérium: 208.007.223

    A támadó(k) nyeresége 23.915.289.901 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -49.052.195.587

    Kristály: -26.260.796.091

    Deutérium: -4.978.720.723

    A védő(k) összesen 80.291.712.401 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.

  • Első sorból, 2 sörrel néztem végig!

    Nagyon szép volt!


    Kicsit hiányolom a sztorit, hogy hogyan is kaptad el...

    Remélem leírod. Mert így megint jön a kifogás.... Bug, telefon, asszony... stb.


    Csata csodaszép! Az meg hogy a "nagy" Sicario az áldozat, mégjobbá teszi!

  • 3:0

    megállithatatlan vagy bááttya :D

    szövitársak meg végignézték, a nagyok fsen vagy rohatt messze.


    sok értelme van a giga flottáknak ha egésznap fsen vannak :)

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Gratulálok ez szép munka volt :D:beer:

    Ettől még téged aláz és farmol librán, hiába vagy 4X annyi ponttal.. :lol:

    Egyébként a csata olyan amilyen.. Szép vagy kevésbé szép, ennyi DS - t megállítani lehetetlen, ha csak a túloldalon nincs

    minimum ennyi.. Nem vagyok tisztában az uni flottáival, de amint látom megérkeztünk egy új fajta hadviseléshez.

    Ilyen csatákat csak nemzetköziben láttam.. :)

  • Gratulálok a csatához, komoly profit bukó nélkül! Rálestem most a pontlistára-, s különösen szép ez annak fényében, hogy az egyik csapat 18 taggal = 7,5 mrd össz.ponttal bír, míg a másik mindössze 2 fő = 1,5 mrd pont. 5:1 némileg validabb állás lenne, mint a 0:3.


    Tudtommal a DarkSide szövetség az Ogame.hu legrégebbi, legtapasztaltabb játékosait egyesítette. Cáfoljatok meg, ha tévednék! Ha nem tévedek, akkor viszont óhatatlanul felmerül bennem megannyi kérdés:


    • Az írásban veszedelmes Sicario miért kolós FS-sel ment ki egy háborús uniban? Alapvetően egyetlen tapasztalt játékos sem alkalmazza ezt, még békeidőben sem.
    • Miért nem szedte le a brutális túlerővel rendelkező szövetség a visszatérő DS-hadat? Profit szempontjából kétségkívül kényelmes DS-ekkel nyomulni, a visszatérő viszont Achilles-ina egy ilyen csiga flottának.
    • FS-en voltak többen? Nem gond, mielőbb telepakolni mobillal a rendszert, majd holdat és ugrót húzni. A támadó kétszer is meggondolta volna az indulást, hiába nem lát tényleges flottát.
    • DF megpiszkálása? Minden flotta minden szemetessel együtt FS-en volt hétfő este? Számíthattatok a támadásra, miért nincs szövetségileg összekoordinálva az FS? Egyszer kell kitalálni és megbeszélni egy jó szisztémát, de utána minden ilyet tudtok védeni/visszatámadni.


    Nem az elszenvedett anyagi-, és morálkárokat szeretném mélyíteni, csupán ezek az apró részletkérdések érdekelnek, amik merőben megfordíthatnák a csata állását.


    Játsszon a támadó bármennyi pénzzel és bármilyen programmal, egyáltalán nincs jelentősége, amíg hiba hiba hátán van a másik oldalon!

  • nos a d.s szövetség eddig amit feltud mutatni a következő, szülők kiásása, a vakságnak a különbféle kifigurázása, df lopás bejelentése, majdutána visszavonása, jah, és ami az extra teljesítmény, az a messengeres ogamechat csoportbol kirakás, lehet hogy kihagytam valamit, de így kb ennyi.

    mobilkolóókkal csak rendszeren kívűlre tudtak jönni, gondoskodtam róla, nagyából tisztába voltam az fs-ekkel az időpont kardinális kérdés volt.

    ennyi

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.

  • Gratulálok szép csata :thumbsup:

    DE egyetértek Xeth-el maximálisan , érdekelne valaki reakciója a szöviből ....

  • xeth!

    queen nagyon okosan lefoglalta a rendszerben az összes szabad helyet költözéssel ráadásul a 90%-uknak nincs mobilkolója.

    kukázni állitólag próbáltak.

    legalábbis délután még azt mondták h 10ember időzitett külömböző másodpercekre

    most este már az egyikük azt nyilatkozta h 0deut füstölt el a kukázásra mert 1db kukát se küldött. szal ezek után fene se tudja, lényeg h a df a támadónál.


    hazakisérés?

    4körül indult queen, 8körül volt a csata

    5lehetséges %

    akkora haderejük meg nincs h mind az 5időpontra induljanak

    ráadásul queennek a flottán kivül volt vagy 80-100mrd nyersije amiből még tudott volna ezt-azt gyártani.

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • 30k ds ez ellen nem igazán lehet mit tenni és mint ahogy Tywin írta van ott még ahonnan az ment,

    "ráadásul queennek a flottán kivül van volt vagy 80-100mrd nyersije amiből még tudott volna ezt-azt gyártani." Gondolom még több dsre!


    Az én álláspontom:


    Rakjak bele több 100k huffot hogy legyen akkora flotta és annyi deu hogy megtudjak indulni? Utánna mi lesz? Zik megint költ bele egy nagyot azt nekem ellensúlyozni kellene és kb ott vagyok hogy beleraktam 800k-t 1millát egy játékba ami soha nem fog megtérülni aztán majd az nyer akinek mélyebb a zsebe... vagy valaki vbe megy, ez már túlmutat a játék fogalmán, ezért is hangoztatom hogy buxa csaták, ott volt 150mrd flotta Ziknél nem mert ellenünk jönni,hagytuk mennyi ideig (amég nem kémkedett).

    Van aki tudott kukákat küldeni és van aki nem. De ennek így nincs sok értelme, zik tolja a zseb DSeket mi meg ha akarunk valamit akkor több 100ezer Ft al tudjuk csak ellensúlyozni.


    Xeth.


    A flottáink összetétele nem ilyen jellegű flották ellen lett kitalálva,és nem is volt soha annyi ds a szerveren amiért megérte volna arra koncentrálni mert azok a dsek idejekorán elfogytak.

    Amég Zik a szöviben volt számtalanszor láthatta kinek milyen típusú hajói vannak miközben a cpkre egyeztettünk,onnan meg nem nehéz számolgatni mit is kell gyártani. Zik már régóta tervezte ezt még mikor a szövinkben volt de erről Tywin többet tudna mesélni!


    A védőnek mielőbbit, ez nem a te napod Sicario.

    A támadnak nem kívánok semmit.

  • Xeth egyszerű a válasz: idő-idő-idő:!: Az FS-t azért találták ki, hogy a halandók néha mással is foglalkozzanak, VV is létezik, esetleg aludjanak egyet. Ez a védés és hazakísérés amióta létezik az Ogame világa, mindig is kardinális probléma volt. Nagyon nehéz összehozni, hogy mindenkinek, mindenhol jó legyen.

    Költözni is lehet, és erre a másik is el tud költözni, majd így tovább - persze ezt most Queen kiküszöbölte.

    Ennél sokkal nagyobb hiba a kolós FS - ilyet még csinálnak:?:X(


    Mindent összevetve erős páros alakult ki, és rengetik az UNI-t. Szép tűzerő, a megpihent veteránokat tettekre készteti. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle, dobtam a söröket :beer: :!:

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • köszönjük dev, szóval, teköltöztél rám, nem kémkedtelek ha terveztem volna, akkor sokkal egyszerűbben is felszámolhattalak volna, de köszi a tévképzeteid. plusz mivel én fs-elek és ha nemakarokmilliárdos költséget, csak ez jöhetett szóva mivel ismétlem rám áltatok.

    a zseb ds-ekről annyit hogy 116 mrd profitom van az utóbbi párhétbe.

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.

  • fordulj orvoshoz! :pillepalle:

    Már nem tudod mit csinálsz és mit nem... már ha te vagy az acc mögött csak és nem asszonykáddal nyomjátok felváltva a gameet! Amennyire on vagy mostanában nem lepődnék meg! De ne aggódj neked itt fix helyed van téged nem fognak tiltani! :cookie:

    a kémkedésed után mentem rád!


    Július 15 1:26:49 kör kémkedtél az után cuccoltam melléd, de szívesen bedobom ogame csoport csetre is képpel! Hogy idejében átlássanak a hazugságaidon!

  • Na én még csak msot estem haza és sajnos erre reggel mikor irta sicario hogy a hold leesett már késö volt tul voltam azona ponton hogy idöre hazajusson a flotta ha 2 orával korábban észreveszi tudtam volna menni és ez igaz a szövi többi tagjára is de mint irták elöttem is zik lefoglalta a helyeket ami arra enged következtetni hogy számolt és simán kivédhettük volna mindegy 1 rendszer se lett volna vészes nekem sajna a kukák amik itthon voltak kis fs-röl azok sajna nm szedtek semmit a támado szerencsésebb volt!! ahogy eddig mindig!! A csapatmunka kordinálását kézbe kell venni ez tény de ettöl függetlenül nem kell leirni minket!!! lesz itt még meglepi remélhetöleg!! a védönek jobbulást miszter vastagbukszának meg jo pihit ugyanis v-be ment miután megláttam hova vitte a nyersit!!!!

  • dev a flottáitok lenyomták volna queen flottáját dsestől mindenestől.

    de ha úton vannak, úgy nyilván nehéz.

    a deu probléma az megoldható lett volna kb fejenként 10rongyból

    bár a te gazdaságoddal nem biztos.


    de számoltunk ezzel h fsen lesztek, azért is ma jött létre ez a csata.


    és nem, nem tervezte ezt queen már akkor mikor veletek voltunk.

    persze mondta h lépjünk ki mert h könnyű cp-k lennétek de nem filózott, szimuzgatott ezen h ó igen 30k ds jó lesz ellenük.

    ez egy hirtelen ötlet volt a nagy hajtóvadászatotok hatására

    pár hónapja még teljesen más volt a koncepció

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • A java komentet végig olvastam

    A válaszom azért kolos fs mivel néhány helyen sikerült töltenem sotetet hogy a parancsnok

    (Geológus legyen clawler végett )

    Event volt 1 e Ft ment 3 om helyen

    Ursa kimaradt mert kicsusztam az időből

    Oda 5 e ment volna hogy tudjak költözni 2 helyen 50% os költözésnel hiszen gondoltam hogy lassan rám is rám fognak alni zik-ék.

    Elcsesztem és mivel már fáradt voltam vasarnap hajnalban így úgy idozitetem hogy gepnel legyek vagy legalábbis telefonnal hogy a nyersit össze szedjem mert mint alkiller írta van való világ is !

    2 Mali termeles akartam össze szedni és a nyersi mit rabolt kereskedni valamint 38/9 deu bányákat húzni.

    Iker kolo nincs és nem is volt amikor megkaptam az accot ezt akartam kiküszöbölni csak kint fentebb emlitetem elcsesztem …

    Annyit meg nem tudtam volna bele rakni hogy két ikert csináljak így hanyagoltam a következő eventig..

    Nincs vaskos pénztárcám hogy ne sajnáljam a pénzt amikor van jobb helye is

    Számlák gyomor asszony lakás stb stb…

    Szerintem ezt nem kell bemutatni

    Tisztában van azzal mindeki ha azt érzi hogy nincs esélye a pénzel szemben akkor kissé elengedi a témát és így nem olyan lenduletel harcol hiszen 30 e D-s ellen látjuk mennyit ér a flottam…

    Vissza huzom erre mérget lehet venni

    Rég óta akartam ursara accot és mikor kaptam meg is lettek azok az emberek akik maguknak ki pécéztek..

    Az utóbbi időbe egyre jobban azt éreztem hogy nincs már helyem az ogameben ez kezd beigazolódni tekintve mennyire ellenszenves vagyok sok embernek viszont azoknak a szavára inkább nem adok…

    Ez az én bukásom és őszintén szólva így jártam !

    Vedes ?
    jott volna legalább 4/5 ember védeni viszont nem akkorák amik megfogták volna zik et !

    Raizen az egész flotajat be akarta áldozni kb rá orditotam ( ki érti a poént h írva ordítva érti aki nem nem..)

    Hogy ne mereszelje mert nem erek annyit !

    3 om embert tudok kapasbol aki kukazni jött viszont secre időzített amit eléggé erőteljesen pislogna néztem…

    Fs ? Mindeki úgy fs el hogy tudja figyelni ha valaki 2 napra küldi 2 napra küldi ha valaki 1 hétre 1 hétre ..

    Távolságban bíztam és az eventben amit beneztem és inkább megtartottam a pénzt mint elvcsesszem… ez van ez jutot..

    Végig néztem a fullom bukását ami egy nagy érvágás …

    Nem fogom feladni de most v be mentem

    Majd kijovok kiszedem a dokkbol a hajókat és szépen apránként vissza huzom mert ennyiben nem fogom hagyni ezt a dolgot!

    Megvan egy terv csak először anyagilag helyre kell jönnöm

    A másik meg nem ide koncentrálok mert egy olyan embert akarok ki iktatni aki anno el adta a flottam és ezért kinyirom a szerverol !

    Támadónak nem kívánok semmit viszont egy grat ot kapott !

    Aki pozitívan v negatívan áll hozza köszönöm mert minden vélemény számít meg akkor is ha azt gondoljak hogy nem ..


    Ui.: lesz meg Budán kutya vásár !


    üdv Sicario

  • nekem ez a kedvenc mondatom :) de tényleg.

    miszter vastagbukszának meg jo pihit ugyanis v-be ment miután megláttam hova vitte a nyersit!!!!

    még mindig grat nekünk tywin!

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.

  • erre egy kérdésem van !

    Miért te irod le h hány lehetséges % lett volna mikor indult es mennyi nyersije van ?

    Úgy őszintén miért te nyilatkozol erről ?
    🙄🙄🤔🤔🤔

  • tudod sici mivel mindent megdumálunk, egyeztetünk hogy ha esetleg valamire nemgondoltam volna tywin mester rámkoppintson, de mostanság inkább csak dícsér és nem dorgál.

    de megint jöhettek a vádaskodással más nemnagyon megy.

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.