[Ö: 3.245.228.000] Kylo Ren [ShArks] & Xeth [ShArks] & Zorro [ShArks] & Sylar [ShArks] vs. a belga [Atlantis] (T: 39.688.000, V: 3.205.540.000)

  • Storytime:


    Tegnap indultam erre a szép flottira, de sajnos kimentett 2,5 perccel csapódás előtt. :dash: Jól felhúztam magam, mert ha kicsit figyelmesebb vagyok, jóval korábban is észrevehettem volna a bent álló flottát. Sebaj, legalább meg van az apropója a régóta éhezett csapatépítőnek! :thumbsup:


    A srácoknál meleg fogadtatásra talált az ötlet, így nemsokára négy vérmes cápa - egy tiszteletbeli vadásztárssal kiegészülve - indult prédára a sötét éjjelen. :minigun: Elképesztő izgalmak közepette 10/10 holdat leszedtünk, a flotta két részre osztva az utolsó alatt lapult, egy 10,5 és egy majd' 22 órás telepítéssel.


    A hosszú telepítés (2 mrd) figyelése helyett inkább dolgoztunk/aludtunk (ki mennyire volt szerencsés), a rövid (3 mrd) fordítását viszont sikerült pontosan elcsípni. Ebben nagy szerepe volt Kylonak, akivel hajnal óta felváltva kattintgattunk, ám ő bizonyult szemfülesebbnek. ;)


    A Védőnek tisztelet, hogy a hold nélküli kellemetlen ébredés után sem küldött el semmilyen csúnya helyre. Azóta újfent tíz hold boldog tulajdonosa, remélem lesz kitartása a visszaépítéshez! :beer:



    Ezen az időponton (10-04-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:


    7e3e1c4e71be7c77a9c150de83be38e3.jpg


    Támadó Kylo Ren [ShArks]

    ________________________________________________


    Nehéz Harcos 69.996

    Cirkáló 88.225

    Romboló 50.000

    _________________________________________


    R9swX3O.png


    Támadó Xeth [ShArks]

    ________________________________________________


    Csatahajó 19.000

    Csatacirkáló 60.000

    Reaper 19.000

    _________________________________________


    Támadó Zorro [ShArks]

    ________________________________________________


    Kémszonda 10

    _________________________________________


    Támadó Sylar [ShArks]

    ________________________________________________


    Kémszonda 10

    _________________________________________


    Védő a belga [Atlantis]

    ________________________________________________


    Kis szállító 38.638

    Nagy Szállító 62.963

    Könnyű Harcos 433.848

    Nehéz Harcos 2.134

    Cirkáló 1.263

    Csatahajó 72

    Kolóniahajó 5

    Szemetesek 525

    Kémszonda 58.715

    Bombázó 168

    Napműhold 100

    Romboló 107

    Csatacirkáló 510

    Reaper 125

    Pathfinder 9.861

    Rakéta kilövő 9.091

    Könnyű lézer 300

    Nehéz lézer 100

    Gauss ágyú 100

    Ion ágyú 50

    Plazmatorony 60

    Kis pajzskupola 1

    Nagy pajzskupola 1

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Kylo Ren [ShArks]

    ________________________________________________


    Nehéz Harcos 67.736 ( -2.260 )

    Cirkáló 87.758 ( -467 )

    Romboló 50.000 ( -0 )

    _________________________________________


    Támadó Xeth [ShArks]

    ________________________________________________


    Csatahajó 18.971 ( -29 )

    Csatacirkáló 59.979 ( -21 )

    Reaper 19.000 ( -0 )

    _________________________________________


    Támadó Zorro [ShArks]

    ________________________________________________


    Kémszonda 0 ( -10 )

    _________________________________________


    Támadó Sylar [ShArks]

    ________________________________________________


    Kémszonda 0 ( -10 )

    _________________________________________


    Védő a belga [Atlantis]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    243.975.645 Fém, 37.748.136 Kristály és 98.241.570 Deutérium

    97.971.286 Fém, 9.437.034 Kristály és 24.560.392 Deutérium

    24.492.822 Fém, 2.359.258 Kristály és 6.140.098 Deutérium

    6.123.205 Fém, 589.815 Kristály és 1.535.025 Deutérium

    1.530.916 Fém, 147.486 Kristály és 383.772 Deutérium

    389.856 Fém, 38.914 Kristály és 96.968 Deutérium


    A támadó összesen 39.688.000 egységet vesztett.

    A támadó teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 43.371.000.


    A védő összesen 3.205.540.000 egységet vesztett.

    A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 3.262.224.000.


    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 1.351.087.742 fém és 807.523.459 kristály lebeg.

    Plusz törmelék amit a rajtaütés okozott:12.568.400 fém és 3.438.000 kristály.

    A támadó 555.762.198 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    ________________________________________________


    A támadó(k) által beszedet törmelék:

    1.351.087.742 Fém és 807.523.459 Kristály

    11.602.000 Fém és 3.144.400 Kristály


    A támadó(k) által beszedett teljes törmelék mennyiség:

    1.362.689.742 Fém és 810.667.859 Kristály



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 1.710.342.472

    Kristály: 846.008.502

    Deutérium: 129.397.825

    A támadó(k) nyeresége 2.685.748.799 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -2.364.194.230

    Kristály: -1.219.965.143

    Deutérium: -233.826.825

    A védő(k) összesen 3.817.986.198 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

  • Elsőként gratulálok mindannyiunknak nagyon szép csapatmunka volt és főleg Xethnek és Kylonak pedig tisztelet a gyönyörű megfigyelésért és kivitelezésért, ebben rengeteg meló volt. Köszönöm, hogy veletek repülhettem! Remek csapat várja az összevonást :)

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Sziasztok Tarsaim/Barataim:) buszke vagyok ratok, hogy ezt igy ossze tudtatok hozni.. nagyon kemeny melo van benne.. mi Shark-osok..mar csak tudjuk :) jo koltekezest kivanok nektek.. Belganak meg mielobbi potlast :)


    UI: 10/10 Hold azert meredek 1 ejszaka alatt :D szerintem mindenki besirt volna..ha ez fogadja reggel belepeskor..:)

  • Először is a sportszerűség úgy diktálja hogy gratuláljak. Főleg a profithoz. Bár ahhoz magamnak kell mert én szedtem össze. :) Persze a kiszámolás és onnantól a megvalósítás valóban szép és példaértékű.

    Nos valóban előző nap mázli volt hogy megúsztam, ds nélkül kicsit macerás volt az fs egy ilyen gyors szerveren. :D És néha csúsztak hibák a telepítésekbe.

    Bírom ezeket a jobbulást a védőnek, mielőbbi visszaépítést... dumákat. Reklámduma.

    Azért ha egy éjszaka alatt 10 holdat leszednek és a "szuperbiztos" mindenki által ajánlott telepítést-visszafordítást így kiszámolják, mondjon valaki értelmes ötletet arra, hogy mi értelme van a folytatásnak. 1-2 vagy 5-10 nap múlva majd újra megcsinálják.

    Van rá 7 napotok. hogy meggyőzzetek.

    Légy közel a barátaidhoz és közelebb az ellenségeidhez.

  • Nincs rá megoldás, ez a játék egyik hibája. Ha kiszemelnek valakit TOP játékosok, és értenek a játékhoz, nincs menekvés. Nehezíteni tudsz, de ha figyelnek mindenre simán törlésbe tesznek. Szerintem ezt már 10 éve is tudtuk, csak gondolom a hit, hogy éppen velem ez nem eshet meg. Hát megesett.

    Szuperbiztos nincs:!: Marad a sablon: Jobbulást, visszaépülést, persze ilyenkor érdemes elgondolkozni, hogy csak azért, hogy később újra jó farm legyen :(  :?:

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Először is a sportszerűség úgy diktálja hogy gratuláljak. Főleg a profithoz. Bár ahhoz magamnak kell mert én szedtem össze. :) Persze a kiszámolás és onnantól a megvalósítás valóban szép és példaértékű.

    Nos valóban előző nap mázli volt hogy megúsztam, ds nélkül kicsit macerás volt az fs egy ilyen gyors szerveren. :D És néha csúsztak hibák a telepítésekbe.

    Bírom ezeket a jobbulást a védőnek, mielőbbi visszaépítést... dumákat. Reklámduma.

    Azért ha egy éjszaka alatt 10 holdat leszednek és a "szuperbiztos" mindenki által ajánlott telepítést-visszafordítást így kiszámolják, mondjon valaki értelmes ötletet arra, hogy mi értelme van a folytatásnak. 1-2 vagy 5-10 nap múlva majd újra megcsinálják.

    Van rá 7 napotok. hogy meggyőzzetek.

    Nem akarlak meggyőzni Ciriaco, mert KUDARC lenne számomra, ha mégsem hallgatnád meg a szavaim.
    Azonban annyit talán mégis mondanék, hogy bármiként is döntessz ebben a 7 napban, azt biztosan jól át fogod gondolni és semmiképpen sem döntesz hirtelen felindulásból. (Ebben reménykedem)


    PH:

    Reggel 09:06:33-kor még rajta vagy a phn majd 09:06:36 kor már nem.
    Ergo 34-kor kattintottál a fordulásra, és 35-kor fordult meg a flotta valójában, mert 1 sec mindig benne van, mi pedig 09:06:36-ból számoltuk a visszatérőt....így voltunk mögötted koppra.

    Telepítés-forgatás:

    Ami a telepítés forgatást illeti az valóban az egyetlen normális fs stratégia. Viszont addig kell forgatnod a flottát amíg nem esnek a holdak, mert onnantól mihelyt látnak phn, már csak nagyon nagyon kicsi % az esély arra, hogy megmaradjon a flotta, és ne tudjanak visszaszámolni. ( netprobléma, szerverlagg )

    A kisebb, de erősebb flotta:

    A másik flottát békén hagytuk bár az az erősebb, abban vannak a nagyvasaid, fésűs rendszerrel minden 5 secre lőve egy támadó flottát letakaríthattuk volna mert egy tól-ig intervallum az amiben forgathattál, sajnos arról a pillanatról amikor megtörtént pontosan lecsúsztunk, munka miatt, de az intervallum megvolt 120 sec volt a két ph között. Minden 5 secre ki volt számolva a dolog, egész nap téma volt a másik flotta, viszont bevallom mindenki azon volt, hogy ma pihi van, azért egy egész estés rombolás majd egy laza 10plussz órás phás után, remélem elhiszed, hogy mi is elfáradtunk. (Jelzem nekem egy 30 perces offom volt reggel amiben nem aludtam csak ittam egy kávét egy-két cigi csak fel kellett állnom a gép elől mert már folyt a szemem.)

    Ami a rombolást illeti.

    Nem így terveztük. Alapjáraton szisztematikusan kerestük a flottáidat és arra gondoltunk, hogy esetleg tőlünk úgymond távolabbi rendszerekbe küldted, ezek a holdak estek sajnos flotta nem volt, majd oké nem állunk meg megnéztük azokat a holdakat amik már fele - fele esnek tőlünk se nem közel se nem távol, ezek sem jöttek be összesen 3 holdad maradt, ami mind közel volt Xethez és tudtuk hogy valahol ott fog lapulni a telepítés...de muszály volt mind a 3-ra menni megint mert nem tudhattuk, hogy 1 holdra küldöd mind a kettő flottát. Nem egyszerre indultunk minden holdadra, és a legelején nem is volt tervben mind a 10 hold bebontása. Ebből látszik, hogy iszonyatosan nagy luxus a 6X speed, mert van idő mindenre. A leghosszabb rombolásom volt 2 óra 18 perc...és még így is csak 4-5 körül jártunk úgy, hogy éjfél után álltunk neki.

    Összegzés :

    Részemről szeretném megköszönni mindenkinek a tegnap/ma estét és napot. Senkiben nem merült fel kétely majd 1 nap alatt mindenki szépen tette a dolgát és a gyümölcs ha nem is hiánytalanul, de meglett.
    Köszönöm srácok jó volt veletek együtt repkedni, és remélem lesz még lehetőségünk megmozdulni szövetség szinten. :)

    U.I:

    Ismételve önmagam Ciriaco ezt a döntést csak te hozhatod meg a jövőt illetően, remélem kicsit részletesebben belemenve még ha véleményed tudom is a rombolásokról, de remélem, hogy amennyiben ez leülepszik benned átgondolod hideg higgadt fejjel a hogyan továbbot. A tőled megszokott kimért gratulációt mindenki nevében köszönöm, és fel a fejjel!!! ;)





    Long have i waited...and now...your coming together...is your undoing!!!!!!

  • Csodálatom, hogy van még olyan ember aki képes akár órákon át phzni...

    Az utolsó ph-m kB 3 éve volt és 17 óra.

    Majd mikor a védő fordított akkor épp a madaras tescoba nyomtam a pht...

    Akkor megfogadtam, hogy utolsó ph volt.

    Persze meg lett a pontos fordulás és a többi de elég is volt annyi.

    Ez a játék már ilyen élvezetet nem nyújt, hogy 1 napig phzzak.

    Munkába nem is menne csoda ha expedíciót ki tudok néha küldeni...


    Gratulálok a cápa csapatnak a kitartásért.

    Cirinek nem túl sikeres ez az áprilisi hónap.

    Ugyebár a gulcsi qween csata is az ő hibájából indult ki...

  • Először is a sportszerűség úgy diktálja hogy gratuláljak. Főleg a profithoz. Bár ahhoz magamnak kell mert én szedtem össze. :) Persze a kiszámolás és onnantól a megvalósítás valóban szép és példaértékű.

    Nos valóban előző nap mázli volt hogy megúsztam, ds nélkül kicsit macerás volt az fs egy ilyen gyors szerveren. :D És néha csúsztak hibák a telepítésekbe.

    Bírom ezeket a jobbulást a védőnek, mielőbbi visszaépítést... dumákat. Reklámduma.

    Azért ha egy éjszaka alatt 10 holdat leszednek és a "szuperbiztos" mindenki által ajánlott telepítést-visszafordítást így kiszámolják, mondjon valaki értelmes ötletet arra, hogy mi értelme van a folytatásnak. 1-2 vagy 5-10 nap múlva majd újra megcsinálják.

    Van rá 7 napotok. hogy meggyőzzetek.

    ertheto mit mondasz! es van benne esely hogy ujra meg kapod ezt a hullamot..de csak idovel!! es ezeket a rombolasokat pedig siman lehet vedeni..:) mivel jellemzo hogy ejszaka rombol mindenki..mikor alszik az ember.. ezert ejszaka felkelsz idoben. es forditod a TELEPITEST.. es nyugodtan vissza is fekudhetsz aludni.. ! ennyire egyszeru!!! hiaba szedik le az osszes Holdadat.. a Flotta nem latszik Forditott Telepitesnel..! Szerintem ne add fel, hanem fogad meg a tanacsot!! onnantol nem tudnak beverni..!! de az teny hogy 6 X-nel csak ugy repeszt a Ds... es nem egyszeru kivedeni... Viszont.. logikus lett volna reszedrol.. ha messzebbre koltozol a Shark szovitol! lehet hogy sok Sa-ba kerulne a kolok elrakasa..de hosszu tavon, nem esne le 10 holdad egyszerre! ha maradsz..akkor ezt is meg kell lepned, nincs mese!!! Mert ha Shark verszemet kap..akkor csapatostul le fog vadaszni ujra!! Mi Sharkosok igy elunk, agressziv vadaszok vagyunk!

  • (...) Azért ha egy éjszaka alatt 10 holdat leszednek és a "szuperbiztos" mindenki által ajánlott telepítést-visszafordítást így kiszámolják, mondjon valaki értelmes ötletet arra, hogy mi értelme van a folytatásnak. 1-2 vagy 5-10 nap múlva majd újra megcsinálják.

    Van rá 7 napotok. hogy meggyőzzetek.

    Ugyanazt szerettem volna leírni én is, mint Kylo megtette. Azt továbbra is fenntartom, hogy a flottázás nem létszükséglet a hosszútávú fejlődéshez! (Na meg "lassan járj, tovább érsz" ugyebár...)


    DE ha mindenképp ragaszkodsz a flottázáshoz és meg is szeretnéd őrizni, akkor MINDEN NAP úgy kell forgatni az FS-t, mintha rombolásra számítanál éjjel.


    Pár gyakorlati példa, hogy érthetőbb legyen:


    • 12-kor FS, éjfélkor visszahívás, másnap délre visszaér. Éjszaka nem tud bántani senki, ellenben neked is csak percekre van flottád egész nap.
    • 18-kor FS, éjfélkor visszahívás, másnap reggel 6-ra visszaér. Ugyancsak biztonságos, másnap pedig egész nap van flottád. Anno így FS-eltem Kallistón, amíg az Assassinokban volt szusz. Hátránya, hogy este nincs flottád, amikor a legnagyobb esély van egy jó spy&fly-ra.
    • 22-kor FS, hajnal 2-es visszahívással, reggel 6-ra bent van. Ez már az extrém megoldások közül való, nagy lelkesedést igényel.

    Nem a meggyőzés a célom, mert azt csak Te tudod eldönteni, szeretnél-e játszani a továbbiakban. Csupán arra próbáltam rávilágítani, hogyha kellően motivált és figyelmes vagy a továbbiakban, jó eséllyel tudod védeni a flottád. :thumbsup:

  • Egyetértek az előttem szólókkal. Lehet itt fejlődni csak az expből is. Nekem is már lassan 4 mrd a flotta és nem építettem szinte semmit belőle, exp flotta elmászkál napközben a többi meg megy FS-re ha nem tudsz on lenni. Késő este meg fordítod. Amíg nincs úgy időd, hogy flottázz vagy vadássz vagy nincs cp annyira addig úgyse baj ha folyvást repülnek. Előbb-utóbb mindenki megtapasztalja a rombolásokat, kaptam én is régebben rendesen. Viszont a gazdaság amit felhúzol a kutatások amikbe belerakod a nyerset ér annyit, hogy ne vesszen el egy flottavesztés miatt. :)

    Egy a legfontosabb, amit szem előtt kell tartani: ne legyen benne rendszer!

    A rendszert lehet kifigyelni!

    Legyen mindig más fél órával órával előbb vagy később FS sose full ugyanolyan indítások mert akkor ki lehet figyelni.

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Én azt mondom, hogy sokat tanultam Tőletek srácok az utóbbi 1 hétben!

    Az itt leírtakat, valahová máshová a fórumon el kellene menteni, hogy ne vesszen el, mert jó dolgok. Remélem tudjuk majd alkalmazni is a jó példákat!


    Sajnálom Ciriacot, de ő sem egy hülye gyerek... Atyai tanácsokat kapott, jó néhány pofonnal. Most még tajtékzik, de később jó lesz ez!


    Ámbár ez a több órás gép előtt sasolás engem tuti kikezdett volna.

    Váljék egészségetekre!

    Asszony, család, barátnő mit szól az ilyenekhez? :)

    Vasakarat és csak azért is megmutatom. Én tuti félúton lemondtam volna a flottáról, hacsak nincs nagyon a bögyömben. Lemondok és, azt mondom, hogy megkegyelmeztem és még hálás is az illető :).

    Felraktok amúgy valami képernyőfelvevő progit hozzá? Mert 10+ óra után azt is látod a monitoron, ami nincs ott :)


    Összegezve: van még mit tanulnunk 10+ év után is. A csata szép!

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Kedves Játékososk ;) ! Ha mind betartjátok ezeket a visszafordításos felkeléseket, napi szinten, idővel jelentkezni fog nálatok a "paranoia" :!:De igen, sajnos csak ez a megoldás, hogy hamarabb fordítasz a Holdrombolásnál. De mi van akkor, ha hamarabb indulnak, és előtted érnek be? Lásd a fentieket.

    Apropó, költözz messzebb, ahol senki nincs? Csak azért, hogy nehezebb legyen leszedni? Nos akkor felejtsd el a flottázást, addig, amíg az utolsó megérős CP leszel. Ha mégis hajókat gyártasz, melléd kolóznak, és lásd a fentieket - ugyan az a vége.


    Ilyen az, amikor kikerül valaki a "Paradicsomból", nincs diplomácia, ami megvédi, és tapasztalt, fanatikus szövetség áll vele szemben. Volt ez fordítva is.


    A túlélés csak a TOP1 szövi TOP tagjai élik túl barátságban. A szerver többi tagja áldozat, CP, amíg kitartásuk el nem fogy.


    Nos ennek tudatában kell a jövőre gyúrni, és egy kényelmesebb új UNI-ban szerencsét próbálni, az elején elhúzni, majd kiélni flottás hajlamainkat:!:


    A csata mindig szép, a kivitelezés a játék csúcsa, igazi ritka Ogame Kuriózum. Nem sokan maradtak ilyen kitartó PH szakik 8o !

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Ott van a tábornok csoport 5 %os bontások...

    5%onkénti flotta küldés meg nehezíti a vissza számolást.

  • Én azt mondom, hogy sokat tanultam Tőletek srácok az utóbbi 1 hétben!

    Sok trükk van még a tarsolyban; a Shark-csapat azon lesz, hogy minél többet prezentáljon a jövőben. ;)8o


    Asszony, család, barátnő mit szól az ilyenekhez? :)

    Megpróbáltam meginterjúvolni, válasz: "leszarja". Ez egyébként cseppet sem igaz, vasárnap esti vacsorakészítéssel, masszázzsal és további figyelmességekkel próbáltuk (többen is) jóvá tenni vétkünket. ^^^^


    Én tuti félúton lemondtam volna a flottáról, hacsak nincs nagyon a bögyömben. Lemondok és, azt mondom, hogy megkegyelmeztem és még hálás is az illető :)

    Pontosan ez történt a kisebbik flottával, ahol arányaiban sokkal több időt kellett volna belerakni, jóval kisebb profitért.

  • Ezert nem baratkozik a Shark senkivel sem! es ez miatt Sincs Tag felvetel! ahol vagyunk ott mindig Top1 a Klan es lesz is! ezt megigerhetjuk!!:) kemeny zart kozosseg,kemeny szabalyokkal!!

    Ott van a tábornok csoport 5 %os bontások...

    5%onkénti flotta küldés meg nehezíti a vissza számolást.

    ahogy mondod..!! azzal mar neccesebb szamolgatni..viszont fejlodesben kicsit hatraltat..:)

  • Ott van a tábornok csoport 5 %os bontások...

    5%onkénti flotta küldés meg nehezíti a vissza számolást.

    Ez nagyon igaz jelenleg! A tábornok visszahívásait kiszámolni rohadt nehéz feladat, mert a szim nem mutat 5%-okat, továbbá pl. az 5%-os sebességen megtett idő nem pontosan a 10%-os idő kétszerese lesz, hanem van néhány másodperc eltérés, ami az össz.idő és a százalék arányában lassan konvergál a 0-hoz. Már elkezdtem rá összerakni egy exceles számolótáblát, csak idő híján félbemaradt a folyamat. Mire szükségünk lesz rá (pl. összevonás), készen lesz. ;)

  • Egyetértek az előttem szólókkal. Lehet itt fejlődni csak az expből is. Nekem is már lassan 4 mrd a flotta és nem építettem szinte semmit belőle, exp flotta elmászkál napközben a többi meg megy FS-re ha nem tudsz on lenni. Késő este meg fordítod. Amíg nincs úgy időd, hogy flottázz vagy vadássz vagy nincs cp annyira addig úgyse baj ha folyvást repülnek. Előbb-utóbb mindenki megtapasztalja a rombolásokat, kaptam én is régebben rendesen. Viszont a gazdaság amit felhúzol a kutatások amikbe belerakod a nyerset ér annyit, hogy ne vesszen el egy flottavesztés miatt. :)

    Egy a legfontosabb, amit szem előtt kell tartani: ne legyen benne rendszer!

    A rendszert lehet kifigyelni!

    Legyen mindig más fél órával órával előbb vagy később FS sose full ugyanolyan indítások mert akkor ki lehet figyelni.

    Valóban lehet itt fejlődni. Ha sharkos vagy. Akkor ugye nem figyel senki és vígan eléldegélsz. De próbáld már ki a szövin kívül. Mihelyst kicsit közelebb érsz... (Xeth az általa csak kényelmesebb napokon is annyira figyelt hogy ha egy hold percesedett 1-2 percen belül jött a kém. Egész nap nem volt bent a flottám de hobbiból rákattingattam egy-egy holdra és néztem mikor jön a kém. :) Na ennyire lehet nyugodtan játszani.

    Akkor ide is leírom amit Xeth-nek már írtam. Flottát nem építettem kh-n kívül, ezek expből jöttek. Az utóbbi időben gyakorlatilag non-stop úton voltak párszáz kh kivételével amivel farmolgattam néha. Illetve mentek az expek napközben. Nem a flotta érdekel sosem ha elveszlik. Hanem a hogyan.

    Légy közel a barátaidhoz és közelebb az ellenségeidhez.