Hiperűr Technológia bug

  • Szervusztok!


    11-es szinten volt a hiperűr technológiám, és abba a problémába ütköztem, hogy mikor nyersit akartam egyik bolygómról a másikra szállítani nem csak a szállítókkal, hanem szemetesekkel, hadi hajókkal, akkor hiba üzenetet dobott fel a játék és azt írta ki, hogy nincs megfelelő árukapacitás. Nem tudtam teljes flottával fs-elni sem ugyanebből az okból kifolyólag... Beszéltem szövi társammal, ez a probléma nála is jelentkezett, és ő tanácsolta, hogy fejlesszem a hiperűr techet, mert köze van az árukapacitáshoz, és hátha ez a problémás. Miután fejlesztettem a technológián, utána megszűnt a probléma. A szövi társamnál is a 11-es szinttel volt a probléma... Ha valaki belefut ugyanebbe a hibába, akkor a hiperűr technológia fejlesztése megszünteti a gondot.

  • Nincs baj a tech-el, ez csak egy kis matek.

    Szimplán a 11-es szint az 55% plusz kapacitást ad.


    Tehát egy kh alap raktere (50) aminek az (55%)=(27,5). Az össz kapacitása, raktere így (77,5) lesz.

    Viszont a rendszer kerekít, így amikor megakarod tölteni a hajóidat 78-nak fogja venni, és ennyit is próbál beletenni. De a valóság a 77,5 amibe nem tudsz beletenni 78-at.

    A másik probléma, ha rányomsz a flott a küldésre, akkor onnantól kezdve, már hiába módosítod a küldeni kívánt nyersanyagot, nem fog reagálni semmire a játék. Kezdheted az elejétől.


    Ha jól emlékszem csak a kh-nak és csc-nek jöhet ki 0,5-re a raktere, a többi hajóval nem kéne ilyen hibát tapasztalni.


    Megoldás:
    1. A tech szintedet páros szintre fejleszted.

    2. Több raktérkapacitást használsz.

    3. Nem használod szállításra azokat a hajókat, amiknek a raktérkapacitása kijöhet nem egész számra.
    4. Ha végre kijavítják...

    A fejlesztők tudnak a problémáról, idővel majd javítják.

    Mi már jeleztük nekik, nem is egyszer.