Csataszimulátor az új verzióhoz!

  • Sziasztok!


    Keresgéltem, de nem találtam sajnos olyan csataszimulátort, ami kezelné az új verzió féle 5:1 arányú menekülést is! Esetleg valaki talált már ilyet? Vagy legalábbis tudja, hogy hol és melyik képes rá?

  • Már én is keresetem, de nem találtam. Csináltam egy excel táblát, tökéletesen működik, a baj csak az, hogy egyesével bele kell pötyögni. Ha kell vkinek írjon priv.

  • Ha már flottát akar zúzni az ember, akkor ahhoz úgyis türelem kell. Szóval szerintem a "bepütyögés" már nem oszt, nem szoroz...aki erre is lusta, az meg sem érdemli a DF-et... :)
    Ha te már rájöttél a képletekre, akkor lehet, hogy valaki aki a CR formázó készítéses topicban nevezett, lehet, hogy tudna csinálni nekünk egy ilyen szimut!

  • Igazából le van írva, ott ahol az 5:1 arányt kell bepipálni. Ha rajtahagyod a mutatót, akkor kiírja. Ha valaki esetleg nem értené, akkor leírom:
    Az 5x nagyobb flotta elmenekül. A flottapontok alapján kerül kiszámításra az arány. Magyarul amennyibe kerül egy hajó (pl egy Csatahajó 45000+15000=60000) annyi pontot ér.
    A civil hajók (ksz, nsz, koloó, kuka) pontjaik egy negyedével számítanak bele (pl nsz 12000 pont-ból lesz 3000). A kémsz. meg a napm. nem számít, mint ahogyan a védelmi egységek sem (ami egyébként sztem igazságtalan, mert oké, a pajzs ne számítson bele, de egy plazma az vissza is lő)
    Na-mármost mikorra mindent kiszámoltál támadó oldalon és védőn is, akkor fogod és jó esetben a nagyobbat elosztod a kisebbel (támadó/védő), így kijön majd az arány. A táblázat is pont ezt csinálja.

  • Aprócska probléma, hogy a védőnél lévő fém mennyiséget a krisi helyére, a krisit a deu helyére írja és a fémet üresen hagyja, de ha ezeket átírod akkor működik az Osim
    Ha a bemásolt jelentésnél a fém mennyiség elől kiveszed a 2 szóközt, akkor a nyerseket a helyére teszi és csak a fémet hagyja üresen, azt kézzel beírva (pontok nélkül) működik a dolog.

  • De ha letöltetek egy Antigam-et akkor a játékban a kémjelentés aljánál ott a kiválasztó gomb az osimulate-ra és akkor mindent bemásol magától.... Igaz a nyersiket akkor is javítani kell de legalább nem kell másolgatni:D:D Bár én a Speedsim-et jobban átláthatóbbnak találom de az osimulate tényleg pontosabb és már ezt az 5:1-es cuccot is kiszámolja neked okosba:D:D Ja és Barym-osok vagy Uni6-osok ne felejtsék el a beállításokban módosítani a szerver specifikációit:D:D:P

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • Osimulate nem jól számol! Nagyon nem, mert valami oknál fogva mikor hozzáadsz egy hajót nem, ha hozzáadsz 2 hajót, akkor változik az arány, szóval biztos gány van vele! Marad dartheber táblázata! :)




    Zárom!
    Kérésre nyitható.
    Lady Drakhe

    Einmal editiert, zuletzt von Lady Drakhe ()