Megemlékezés/elmélkedés egy összevonásról - Vélemények

  • most már berakták pl az empire protectiont is amit ha eltolsz akkor olyan mint egy vakáció mód nem tudnak támadni meg te se tudsz kémkedni se lehet cserében megy a nyersi termelés és tudsz szállítani fejleszteni, kutatni!


    jézusom azért ez elég rosszul hangzik.

    a bányászok ezt benyomják aztán elvannak mint hal a vizben.

    a flottások meg lemondhatnak a fincsi kis szállitó flottákról tele nyersivel :D

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Volt már rá példa, hogy a GF belemegy bármibe is, amit itt irkálunk?

    Esetleg eljutott már valaha hozzájuk?


    Szóval... talán folytathatnánk ott, ahol elkezdtem.

    Amúgy, tetszenek a szerver leírások, amiket küldetek... kellene az összes szerverről... összerakni és kipakolni egy helyre.

    Még egy dolog kellene, ami talán elérhet a GF-ig... talán talán... minden kezdőnek kellene fórumfiók is.... ha a GF nem intézi, ezt nekünk kellene... persze csak akkor, ha van értelme a kezdőnek feljönni ide.

    - fejlődési útmutató és leírások kellenek az ogame-ről.


    Jól elvagyunk mi itt kb huszan... de hol van a többi száz?

    Szerintem nem csak mi nyomjuk a játékot több éve. Vannak olyanok is, akik több éve bukdácsolnak... akiket nap mint nap fosztogatunk... de nem adják fel, mert tetszik nekik.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • most már berakták pl az empire protectiont is amit ha eltolsz akkor olyan mint egy vakáció mód nem tudnak támadni meg te se tudsz kémkedni se lehet cserében megy a nyersi termelés és tudsz szállítani fejleszteni, kutatni!


    jézusom azért ez elég rosszul hangzik.

    a bányászok ezt benyomják aztán elvannak mint hal a vizben.

    a flottások meg lemondhatnak a fincsi kis szállitó flottákról tele nyersivel :D

    Heti 1x tudsz eltolni 1et és a legnagyobb is max 4 napig véd és 800k sa ami ha nem fizetsz be 8nap alatt jön össze ha másra nem költesz...a flottások itt nem annyira a bányászokat szedik széjjel inkább egymást! :)

  • miez a csoda univerzum :D meg mióta játszol ott

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.

  • Reklámozni nem szeretnék! :) Nem azért írtam...ez nem univerzum csak egy ogame copy game amúgy :)


    60 napja játszom ott jelenleg és baromira bejött!


    Nemzetközi a játék és átlagban 300-500között online játékos van éjjel nappal...

    igen csak annyira fel van gyorsítva hogy néha nem lehet követni a fejlődést xD

    Ott az egyik fiatalabb szeron voltam (vagyok ) és néhány nap alatt 16 ik bolygó lett meg milliárdos védelem a napik végett gravi 10 mert kell az egyik hajóhoz és persze a 2,5illiard pontból 1,4 milliárd flotta ami kicsit megakasztana egy 5 os ács t ha az Ogame legnagyobbjai jonenek a flota ellen ami kicsit vicc kategória

    Úgy h nem jatszok ott csak december 23 a óta ..

    Szóval kicsit gyors viszont nem rossz

    Aktivitás szempontból azt mondom hogy nagyon jó viszont talán túl gyors is

    ....

  • Hát igen nem egy lassú szerver főleg nem az itteniekhez képest de hiába gyors egy idő után belassul ott is a dolog...itt is lassul a fejlesztés ahogy nagyobb bányákat húzol de ott is csak még nagyobb bányáknál...az az 1,4milliárdos flotta nem olyan nagy ha másnak 20-30 vagy több száz milliárdos a flottája...nem érdemes egy ittenihez hasonlítani az ottani számokat! :) Szerintem a sebesség majdnem mindegy mert a játék előrehaladtával így is úgy is belassul a dolog viszont az a sok új fejlesztés amit beleraktak az az ami engem megfogott! És az, hogy nem minden a pénzről szól! GF példát vehetne róluk és több játékos lenne itt is! A kis playerek itt teljesen ki vannak szolgáltatva egy régebbi uniban! Azért kezd mindenki új szervert mert esélyt lát arra, hogy egy jó top helyet el tud érni de egy olyan uniban ahol előtted vannak 50-100milla ponttal senki nem fog beregisztrálni! Amivel játszom ott pl egy 100-200 rankkal lejjebb lévő játékos kisebb bányákkal közel annyit termel mint én nagyobb bányákkal köszönhető a ranking bonusnak! Valami ilyesmi nem ártana ide is vagy fene tudja... xD Na mindegy hagyom ezt a dolgot mert nem reklámozni szeretnék vagy fikázni bármit is! Utolsó szó jogán csak annyit mondanék, hogy a magyar ogame azért tart itt mert a GF magasról ***** az egészre és magának köszönheti, hogy elnéptelenedik a játék! Igaz, hogy egy agresszív játékról van szó de lehetne olyan dolgokat berakni ami kevésbé venné el az új játékosok kedvét egy esetleges flotta bukta után és nem hagynák abba!

  • Kicsit mintha elkanyarodtunk volna az eredeti témától nem?

    Én vagyok a kezdet és a vég. Általam érkezik a változás. Kérlelhetetlenül jövök akár a halál, nem kérdezem felkészültél-e Rám. Kapuvá váltam, az örök változás kapujává. Nem érinthetsz hisz nem vagyok ember. Nem csodálhatsz hisz nem vagyok isten. Az vagyok mi örök és egy. A változás. Kapuvá váltam. A nagyszerű változás kapujává.

  • A kis playerek itt teljesen ki vannak szolgáltatva egy régebbi uniban! Azért kezd mindenki új szervert mert esélyt lát arra, hogy egy jó top helyet el tud érni de egy olyan uniban ahol előtted vannak 50-100milla ponttal senki nem fog beregisztrálni!

    Ne haragudj meg, de ezzel annyira nem tudok egyetérteni, tény, hogy ki vannak szolgáltatva.. De mondjuk egy régi uniban nagyobb esélyed van megtanulni az alapokat is normálisan már, ha olyan a játék közösség és esetleg van kitől kérdezned is.. Minap körbenéztem az egyik galaxisban és vagy 5-10 új accot láttam a Hydrán. Lehet azért, mert az a legidősebb szerver és úgy vannak vele, ha a legidősebb a legnyugodtabb is, vagy hogy ott tapasztaltak vannak és ha találnak olyan játékost aki szívesen segít, akkor kapnak tanácsokat és miegymást, melyet majd egy új szerveren mikor az kezdődik tudnak használni és később azzal a tudással amit kaptak visszatérnek, arra a szerverre már ha az ilyen dolgokat ugye hagyják a többiek, mert az se mind1 mennyire vagyunk piszkálva :) Én is a magam 40 milla pontjával amit 1 év alatt lassan hoztam össze (több kisebb bukóval 50 is lehetne már), úgy érzem hogy most is rajtam van a tekintet és a nyomás, de ha vakiban vagyok attól nem lesz jobb nekem, szóval elő kell néha mászni és kockáztatni kell + azt se hagyhatom hogy a figyelt cp akinek reckiroztatás jár a kicsik zargatása és esetleges elüldözése végett, hogy meghaladjon engem hát akkor hogyan fogja megkapni azt a leckét? :pillepalle: Na de a lényeg az, hogy vannak itt-ott újak és a nagyoknak lehet most azt kéne tenniük hogy beszélgetnek velük, (nem kell barátnak felvenni) csak legyenek tanítva, tanácsokkal ellátva hogy legyenek játékosok még és még.. És ehhez mondjuk lehet néha félre kellene tenni a gőgöt és a mert féltem a helyezésem ütni-vágni szokást mert néha többet ér a szó, legalábbis az én meglátásom ez. :) A másik részhez nem mondok semmit, mert úgy érzem a játékot nem reklámozzák eléggé.. Lehetne több játékos is, ha ismernék többen a játékot, meg ha lenne egy olyan rész amiben tudják az emberek mire kell figyelni, mit érdemes csinálni, akkor az sokat számíthatna. (Olyan amit Gullcsi csinált, ha jól emlékszem)


    Az se lenne nagy hátrány, amit láttam már említve, hogy a fórumról tudjanak az újak is, mert itt rengeteg dolog van amit, lehet a játékban nem is látnak és az is rengeteget számít. :)

  • öhm.. kifejtenéd ezt az "org több bónuszt kap" részt kérlek? :)


    ---

    Tudván rob által, hogy minden 2 évben van nekik összevonás.

    Itt átlagban 4 év.

    De még egy régiós összevonással se lennénk előrébb véleményem szerint.

    Ez a fix 30 magyar ember kB meg össze eresztve sem megoldás.

    A magyar top flottások tudnának segíteni a kihaláson.

    Pl egy olyan egyezménnyel, hogy 50m pontig nem ütik az új játékosokat.

    Ez annyit eredményezne, hogy az új nemzedék meg tudná tanulni mit, hogy kell...

    Nálunk is van pár "tanuló", és fejlődnek rendesen.


    Összevonásnál a csoportokra osztás megint csak nem jó ötlet lásd példának fidis cygnus és antares szervert.

    Nagyjából egy időben lettek létre hozva. Cygnus top3 antares top1 accja bele esett a felderítő expedíció farmoló időbe.

    Őket ha össze teszed már 10 ember végleges vakációját éred el.

    Egyetlen értelmes megoldás úgy csoportra osztani az összevont szervereket, hogy a bányászok menjenek egy szerverre flottások meg egyre és a kicsik egy harmadikra.

    Ezeket flotta pont által lehetne szabályozni pl 100m hadi pont alatt nem mehet flottás szerverre...


    De először is a játékosok számát kellene növelni és majd csak utána más dolgokon gondolkodni.

    Ha már csak mindenki 2 vagy 3 új játékost hoz az már fejlődés...

    Einmal editiert, zuletzt von Vision ()

  • org-on kicsit többen vannak, mint a magyaron.. meg talán több szerver is van? vagy csak többször van szervernyitás.. mi szerencsére pár körből kimaradunk..


    Egyetlen értelmes megoldás úgy csoportra osztani az összevont szervereket, hogy a bányászok menjenek egy szerverre flottások meg egyre és a kicsik egy harmadikra.


    az összevonással kapcsolatban hasonló elven gondolkoztunk mi is.. annyi különbséggel, h nem szabályozhatjuk meg, h ki-hova mehet / akar menni..

  • Zola, a fórumot nem mindenki ismeri, használja, főleg nem a kezdők. Ráadásul az oktató tanácsok itt most kezdenek csírázni, de elmondom sok oldal, egyes szövi oldalak foglalkoztak a kezdeti lépések elsajátításával. Ha valakit érdekelt, és rákeresett, eddig is talált a fejlődéséhez kezdeti tanácsokat.

    A másik, a régi UNI-ra regisztrálni? Minek? Totál alulról kezdeni, és mindig játszani az egeret? Elég egyetlen egy kiéhezett flottás, és mész a levesbe. Nem is lehet elvárni a nagyobb flottásoktól, hogy barátként kezeljenek -NA EZ LENNE AZ OGAME FELADATA! Úgy megcsinálni a játékot, a szabályokat, az egész logisztikát, hogy aki beregisztrál, meg tudja tanulni a játékot! És csak utána kellene összeengedni a merészebb játkosokat. Amíg ez nincs meg, itt nem lesz fejlődés, létszám növekedés, megy minden az enyészetbe - rengetegen fognak csalódni a játékban.

    Összevonás? A barátlistás- egy szövis játékosok el vannak kényelmesedve, alig van már FS is ezen a szinten. Nincs is, minek égessék a deut?! De ha bejönne egy faxa kemény német SA szövi a képbe pár száz millió pontelőnnyel, szerinted mi lenne a 10 éves veteránjainkkal? Elárulom, "V" vagy legyalulás, majd törlés. Nem mondom, vannak itt nagy tehetségek, igazi nagy játékosok, akik minden szinten megállják a helyüket. Nem sokan, de vannak, habár a 90%-a tuti már nem is FS-el, nem játssza a menekülő játékot. Mert kiépítette a saját kényelmes környezetét, amit meg is érdemel, hisz ez valójában a játék végkifejlete .... nem a célja, csak az eredménye!

    A célja az lenne, ha sok játékos, köztük sok fizető játékossal játszana, minél több ideig, megelégedve, sikerekkel gazdagítva, apró céljaikat teljesítve. De ezzel a szabályrendszerrel :S ? El kell engedni, ha nem hoz a GF reform döntéseket, az Ogame hullámsírba kerül ...

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Hát nem tudom érdemes a fórumot emlegetni az újaknak és akkor megismerik :) Sokat számíthat a többi dologhoz meg nemigen van mit hozzáfűznöm mert miért próbáljak meg ellent felhozni ha éppen nem tudok :)

    Én most megpróbálok összeszedni annyi erőt hogy azokat akiket láttam elkezdem kicsit a megfelelő irányba vezényelni és ha nem is az adott szerveren fogják használni jobban akkor majd egy másikon ahol gyorsabban is fejlődhetnek ha közben tudnak flottázni és expizni :)

    De mondom ismét azoknak kell foglalkozni az újakkal akik hajlandóak időt is szánni rájuk és segíteni hogy tanuljon mert az sokat számít, néha kicsit noszogatni,motiválni és tényleg szerintem biztos jól is esik a normálisabbaknak hogy az emberek felkeresik és segítenék őket, mert szerintem sokunknak öröm lenne ha sokan lennénk játékosok és lenne cp újra mindenütt mindenkinek stb... De ezért tenni is kell :) jó tudom van olyan aki ezért a dologért nem annyira van oda mert jó neki így ahogy van, de nem mindenkinek egyformák a gondolataik :)

  • Zola, a fórumot nem mindenki ismeri, használja, főleg nem a kezdők. Ráadásul az oktató tanácsok itt most kezdenek csírázni, de elmondom sok oldal, egyes szövi oldalak foglalkoztak a kezdeti lépések elsajátításával. Ha valakit érdekelt, és rákeresett, eddig is talált a fejlődéséhez kezdeti tanácsokat.

    A másik, a régi UNI-ra regisztrálni? Minek? Totál alulról kezdeni, és mindig játszani az egeret? Elég egyetlen egy kiéhezett flottás, és mész a levesbe. Nem is lehet elvárni a nagyobb flottásoktól, hogy barátként kezeljenek -NA EZ LENNE AZ OGAME FELADATA! Úgy megcsinálni a játékot, a szabályokat, az egész logisztikát, hogy aki beregisztrál, meg tudja tanulni a játékot! És csak utána kellene összeengedni a merészebb játkosokat. Amíg ez nincs meg, itt nem lesz fejlődés, létszám növekedés, megy minden az enyészetbe - rengetegen fognak csalódni a játékban.

    Összevonás? A barátlistás- egy szövis játékosok el vannak kényelmesedve, alig van már FS is ezen a szinten. Nincs is, minek égessék a deut?! De ha bejönne egy faxa kemény német SA szövi a képbe pár száz millió pontelőnnyel, szerinted mi lenne a 10 éves veteránjainkkal? Elárulom, "V" vagy legyalulás, majd törlés. Nem mondom, vannak itt nagy tehetségek, igazi nagy játékosok, akik minden szinten megállják a helyüket. Nem sokan, de vannak, habár a 90%-a tuti már nem is FS-el, nem játssza a menekülő játékot. Mert kiépítette a saját kényelmes környezetét, amit meg is érdemel, hisz ez valójában a játék végkifejlete .... nem a célja, csak az eredménye!

    A célja az lenne, ha sok játékos, köztük sok fizető játékossal játszana, minél több ideig, megelégedve, sikerekkel gazdagítva, apró céljaikat teljesítve. De ezzel a szabályrendszerrel :S ? El kell engedni, ha nem hoz a GF reform döntéseket, az Ogame hullámsírba kerül ...

    Teljesen egyetértek! Sajnos már önmagában ennek a játéknak a stílusa és a játékmenetének összessége is egy olyan összképet ad, hogy 100emberből 90 csípőből elutasítja ezt a fajta játékot mert nem tetszik neki vagy nem akar sok időt ráfordítani stb...Azt azért valljuk be elég időigényes ez a játék ha tényleg komolyabban akarja az ember játszani! Szóval van az a jó esetben 10 játékos aki érdeklődik és kipróbálja abból kb 9 megtörik mert annyira nem akarja magát mélyen beleásni a mit-miért kell dolgokba vagy wipeolják és farmolják folyamatosan...Ezért kb a játék kezdetén el is megy a kedve, érdeklődése! Marad kb 1 ember aki úgy ahogy túléli az első nehézségeket! Talán megmarad Talán nem! :( Amúgy is kicsi a játék tábora de a rossz marketing a hibás és felesleges fejlesztések még rátesznek! És sajnos a régi játékosok közül is mennek nyugdíjba folyamatosan! Szóval egyre kevesebben vagyunk...

  • Volt már rá példa, hogy a GF belemegy bármibe is, amit itt irkálunk?

    Esetleg eljutott már valaha hozzájuk?

    Volt már rá példa több helyen is.
    Általában összefogással el lehet érni dolgokat, itt a széthúzás a divat így lényegi változás sosem lesz semmiből, mert ahány ember annyi irány amerre húznak!!!
    Azonban egyszer remélem még kibírom addig itt, hogy megéljem azt az egy dolgot, hogy a döntő többség egy irányba akarja terelni a dolgokat!!! :)

    Am kedves team, Gullcsi megcsinálta a FAQ-ban az összegzést és ha már foglalkozott vele, arra kérnélek titeket, hogy azt mozgassátok már át egy olyan helyre, amit nem frissítünk 10 thread-el meg 20 hsz el egy nap alatt, mert általában az embereket az érdekli ahol megy a rizsa!!! Így ha már foglalkozott vele és összeszedte szépen érthetően kapjon már egy kitüntetett helyet a fórumon, ha lehet ilyet kérni tőletek!!! Előre is köszi. :)

    Reklámozni nem szeretnék! :) Nem azért írtam...ez nem univerzum csak egy ogame copy game amúgy :)


    60 napja játszom ott jelenleg és baromira bejött!


    Nemzetközi a játék és átlagban 300-500között online játékos van éjjel nappal...

    4 napja regeltem a te általad említett copyban....11,5 mrd pontom van....valahogy köszi de nem.

    Bár aki nem szeret vagy nem akar valós időben építeni, plussz tök jó a mindent ingyen kapni felfogás annak ajánlom!!!

    Funnolni oké, de komolyabban nem érdemes vele foglalkozni, természetesen csak annak aki akar és hajlandó is munkát tenni valamibe!!!

    Plussz tök jó, hogy arról kellene szólnia a topicnak amiért megnyitották, de egy full más játék van tetőtől talpig ajnározva, 300X gyorsabb léptékben esetleg olyanoknak is akik itt 2X 3X 6x szerveren nem bírnak megállni a lábukon....ott majd biztos többre viszik!!! :)

    Ne haragudj meg, de ezzel annyira nem tudok egyetérteni, tény, hogy ki vannak szolgáltatva.. De mondjuk egy régi uniban nagyobb esélyed van megtanulni az alapokat is normálisan már, ha olyan a játék közösség és esetleg van kitől kérdezned is.. Minap körbenéztem az egyik galaxisban és vagy 5-10 új accot láttam a Hydrán. Lehet azért, mert az a legidősebb szerver és úgy vannak vele, ha a legidősebb a legnyugodtabb is, vagy hogy ott tapasztaltak vannak és ha találnak olyan játékost aki szívesen segít, akkor kapnak tanácsokat és miegymást, melyet majd egy új szerveren mikor az kezdődik tudnak használni és később azzal a tudással amit kaptak visszatérnek, arra a szerverre már ha az ilyen dolgokat ugye hagyják a többiek, mert az se mind1 mennyire vagyunk piszkálva :) Én is a magam 40 milla pontjával amit 1 év alatt lassan hoztam össze (több kisebb bukóval 50 is lehetne már), úgy érzem hogy most is rajtam van a tekintet és a nyomás, de ha vakiban vagyok attól nem lesz jobb nekem, szóval elő kell néha mászni és kockáztatni kell + azt se hagyhatom hogy a figyelt cp akinek reckiroztatás jár a kicsik zargatása és esetleges elüldözése végett, hogy meghaladjon engem hát akkor hogyan fogja megkapni azt a leckét? :pillepalle: Na de a lényeg az, hogy vannak itt-ott újak és a nagyoknak lehet most azt kéne tenniük hogy beszélgetnek velük, (nem kell barátnak felvenni) csak legyenek tanítva, tanácsokkal ellátva hogy legyenek játékosok még és még.. És ehhez mondjuk lehet néha félre kellene tenni a gőgöt és a mert féltem a helyezésem ütni-vágni szokást mert néha többet ér a szó, legalábbis az én meglátásom ez. :) A másik részhez nem mondok semmit, mert úgy érzem a játékot nem reklámozzák eléggé.. Lehetne több játékos is, ha ismernék többen a játékot, meg ha lenne egy olyan rész amiben tudják az emberek mire kell figyelni, mit érdemes csinálni, akkor az sokat számíthatna. (Olyan amit Gullcsi csinált, ha jól emlékszem)


    Az se lenne nagy hátrány, amit láttam már említve, hogy a fórumról tudjanak az újak is, mert itt rengeteg dolog van amit, lehet a játékban nem is látnak és az is rengeteget számít. :)

    Aki regelt vagy kedvet kap regelni Hydrára az jöjjön nyugodtan bár már sok értelme nem lesz elkezdenie, ha tényleg jön ÖV. A nagyobb accok mögött ülő emberek el vannak foglalva a saját accjukkal, 1 nap többet termelünk gyakorlatilag, mint amit egy csata behozhat így nagyon nincs is flottaaktivitás ebben az uniban. A béke szigete ahogy itt korábban ha nem is ezekkel a szavakkal de ilyesmit sugározva nyilatkozott Hypnose.
    Lehetne kikapogatni holdakat, és lehetne ütögetni lefelé a nagyobb flottákat, de jobb a béke.
    Másrészt, volt már olyan hogy regelt valaki rámírt tudnék-e segíteni neki az elején hogy gyorsabban haladjon....kapott 300 millát. Egy 0 pontos accnál asszem túlteljesítettem az elvárását. Aki normális annak egyébként szerintem mindannyian segítünk...ami a szövetségekbe bekerülést illeti...ott szerintem minden szövetség más. Viszont kifejezetten teljesen totál újjoncot bevenni akkor szokás ha valamit előtte azért felmutat. Pontosan ezért voltak jók régen az akadémiák a nagy szövik mögött. Ott aki kitűnt ment a fő szövetségbe.
    Nem mellesleg arról nem is beszélve hány jó játékos jött stílustól függetlenül az akadémiákról. Sokan nincsenek már itt, de azért vannak még akik mesélni tudnak erről.

    Ami a másik oldal. A probléma nem azzal van, ha kérdeznek minden kérdésre én személy szerint szívesen válaszolok abban nincs semmi, maximum arra nem ha valami túl személyes. A probléma ott kezdődik, ha a kérdező nem éppen irodalmi stílusban ír vagy kérdez, utána ne is csodálkozzon senki, hogy célpont lesz, mikor a céltáblát ő maga rakta saját magára!!!
    Viszont azt is látni kell, hogy a legjobb tanár a kudarc és néha igenis nem árt odacsörgetni akár az újjoncoknak is..

    Márk.
    Az első ponttal nem értek egyet.

    Ezzel azt akarom mondani, ha nagyon elengeded az embereket az csak vissza fog ütni rád.
    Amondó vagyok ha nem is ponthatár...el kellene gondolkodni azon is, hogy minden nagy szövetség nyit egy akadémiát vagy egy alszövetséget ha így jobban tetszik....mit veszítünk??? - Semmit ellenben nyerhetünk jó pár játékost, ha azok akik tanítanak azok is szívvből tényleg a jó szándék által vezérelve csinálják, nem mögöttes célok által hajtva.
    Ezért is adom a Gurat álltal megcsinált OG sulit...brutál sokan vannak ez tény....de ha csak a 10% marad meg már megérte!!! Gurat mellett pedig jó látni, hogy azért ott van Megtorló, Stoky, Wish, lecso, Gullcsi,Loky... Plussz ott van Balarion is, bár ő másik szöviben, de nem hinném, hogy ha őt kérdezi valaki nem segítene. Szal Merkúr ebből a szempontból jó, aki tanulni akar élesben az menjen oda....aki tanulni akar de nem annyira mozgalmas uniban, az jöjjön a régebbi unikba, szívesen látunk mindenkit!!!


    Végezetül:

    Kellemes hétvégét mindenkinek!!!

    Long have i waited...and now...your coming together...is your undoing!!!!!!

  • Kylo Ren:

    " Ezzel azt akarom mondani, ha nagyon elengeded az embereket az csak vissza fog ütni rád.Amondó vagyok ha nem is ponthatár...el kellene gondolkodni azon is, hogy minden nagy szövetség nyit egy akadémiát vagy egy alszövetséget ha így jobban tetszik....mit veszítünk??? - Semmit ellenben nyerhetünk jó pár játékost, ha azok akik tanítanak azok is szívvből tényleg a jó szándék által vezérelve csinálják, nem mögöttes célok által hajtva.

    Ezért is adom a Gurat álltal megcsinált OG sulit...brutál sokan vannak ez tény....de ha csak a 10% marad meg már megérte!!! Gurat mellett pedig jó látni, hogy azért ott van Megtorló, Stoky, Wish, lecso, Gullcsi,Loky... Plussz ott van Balarion is, bár ő másik szöviben, de nem hinném, hogy ha őt kérdezi valaki nem segítene. Szal Merkúr ebből a szempontból jó, aki tanulni akar élesben az menjen oda....aki tanulni akar de nem annyira mozgalmas uniban, az jöjjön a régebbi unikba, szívesen látunk mindenkit!!! "



    Igen, régen is ez volt, megvoltak az Akadémiák, egy szépséghibája volt a dolognak, ezek voltak a farmszövetségek :( . De mivel más lehetőség jelenleg nincs, és akkor sem volt, így talán ki lehet egy-két tehetségesebb reménysugarat nevelni. De aki látja az OG sulit, többet tud ezekről a sikerekről mondani. A GF "mindent lát" , nekik tudnia kellene, van statisztikája is, ez lenne a jövőbeni megoldás a nagyobb szimpátiához?!

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Na már most ez, hogy ott van balarion másik szövibe jó sőt kevés is.

    Amikor én kezdtem nem, hogy balarion de abba az időbe szerverbe csöppentem bele ahol ment a harc az asgard, kombájn, lajharz és sfp között.

    És sose felejtem el, hogy 100nsz ért el jött Mr old.

    Tehát ahoz, hogy még tanulj játszani kell ellened a "gonosz" is...

    Nem elég oda csak balarion kéne ellenük meg vagy 5 - 6 régi player akik nyomást gyakorolnak rájuk...

    Gurat oké, hogy még csinálta a sulit de nem azért, hogy a szoknyája alá bujjanak a csibék....

    Ha pedig azzal, hogy ki képez minden szövi pár ujjat, hát legyen jöhet hozzánk 3 új. Telljes védelmet kap.

    Aztán meg látjuk mire viszi...

    De akkor vállaljon be más is pár új playert.

    Mint pl eki hydran, stay ursan, és így tovább...

    Csak honnan tudod, hogy az a pár új nem e infokért jönne a szövibe...

    Mert ugye ez is egy magyar szokás...

  • Vannak az alapszabályok, amiket a GF alkotott és lehetnek olyan szabályok, amiket mi alkotunk, amiket nem ellenőriz senki, csak a mi lelkiismeretünkre van bízva.

    Az unikban Ti vagytok élet és halál urai, bármit megtehettek!

    Ha akarjátok, csak bizonyos pont vagy nyersanyag fölött támadtok játékosokat!

    Ezeket akár le is lehet fektetni itt is.

    Aki megszegi az íratlan törvényeteket, azt lehet büntetni!

    Kicsit olyan ez, mint a mai világunk, Isteneink (GF) ránk bízták ezt a világot, mi vagyunk az új Istenek!

    Megtehetitek azt is, hogy megparancsoljátok egy játékosnak, hogy vigyen nyersanyagot a kisebbeknek, mert ha nem megindultok rá...

    Bármit! Egyetlen ostorotok lehet, az erő és tudás amit képviseltek!

    Csak be kell tartani mellette a GF törvényeit.

    Ha akarjátok kiírhatjátok ezeket a törvényeket a fórumrészetekre!

    Mint írtam az aranykornak vége, elmúlt a kánaán. De miért ne jöhetne a következő kor, a királyság ideje.


    Egy közös cél van: sok játékos legyen, akiket később le lehet aratni!

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Vision

    Mindenki mesélhetne, engem is bevert anno Stay. Mégis hajlandó volt utána velem foglalkozni azzal a Gebasztanyával együtt aki most Xalyn veletek van ;)
    Viszont teljesen új embert őskövület idős szövetségek csak úgy nem vesznek fel!!!
    Ez mindenhol így van szerintem, a bekerülésért harcoljon meg. - Mert nem csak a tudást kell átadni, hanem a kudarcokat is, mert nem csak játszani tudó, hanem kudarcokat elviselő játékosokra van szükség a kihalás lassításához első körben.

    Ilyen van nálunk Hydrán, és Nusakanon is. Állják a pofonokat és kitartóak lettek, céltudatosak, mert ehhez a játékhoz ezek is kellenek itt nem máról holnapra építesz fel semmit. Aki pedig ma mindent akar, holnap meg semmit, azzal nem megyünk mi sem semmire. Bevesszük oké és ??? Elvan majd inaktív majd törlődés...mert mondjuk túl steril környezetbe kerül a nagyok álltal védve. Szerintem ez sem jó út!

    Long have i waited...and now...your coming together...is your undoing!!!!!!

  • Sziasztok!

    Napokban a fórumot olvasgatva felmerült bennem egy fajta elképzelés amikor többen felhozták azokat a dolgokat, hogy mostanság nincsen elég játékos és nem lehet flottázni, félnek hogy kiesnek a rutinból. Egy olyan dologra gondoltam, hogy x időközönként a szervereken lévő tagok valami közösen kialkudott szabályok szerint néhány napig üthetnék egymást nem kifejezetten a profit szerzésért hanem, hogy senki ne jöjjön ki a ritmusból és valami izgalmat tudjunk csempészni az unalmas hétköznapokba.


    Valami olyasmire gondolok ahol megszabhatnánk , hogy mekkora legyen a max flotta pont amivel lehet támadni, így kisebb accok is tudnak csatlakozni és az elméletben elsajátított tudást gyakorolni, ki próbálni. Esetleg milyen is egy ACS támadás mi kell, egy sikeres lassításhoz vagy ,hogy is néz ki egy ACS védés.

    Legnagyobb gond a játékosok egymástól való távolsága lenne, de erre is ki lehet találni valami köztes megoldást.


    Mi a véleményetek erről?