Megemlékezés/elmélkedés egy összevonásról - Vélemények

  • Az első 2-vel egyet értek!!!
    A harmadik már necces. Van akit lehet és többségben vannak azok akiket nem.
    Ahhoz hogy taníthass vagy nevelj ha így jobban tetszik, ahhoz bázis kellene....a bökkenő ott van Gullcsi, hogy nincs bázis...van kb 500 aktív játékos egész .Hun...erre nem lehet építeni. Új friss vér kellene, de ezt ha a GF marketing osztálya nem tudja megoldani marketinggel, maga a GF nem tudja megoldani magát a játék grafikáját érintő innovációval akkor taníthatunk mi itt reggeltől estig....ugyan oda jutunk ahol a part szakad, egy szép lassan lefelé haladó és egyre jobban szűkülö spirál ami a 0-hoz közelít. Magyarán végérvényesen elfogynak az emberek.
    Egyébként Nusakan, mindenki azt hiszi le van dózerolva teljesen....Nincs így. Az tény és nem is tagadni való, hogy rengeteg v-ünk van már most, de mindemellett van rengeteg új ember is, akik közül nem 1 nem 2 akivel meg van a kontaktom, szivesen segítek nekik, szivesen pesztrálom őket, mert jó az attitűdjük. A nagy átlag nem üti meg azt a szintet stílusban, hogy tanítani lehessen. Ezt pedig ugyan úgy látni kell nem szabad beleringatni magunkat abba, hogy mindenki tanítható.

    A negyedik pontodra Gullcsi pedig ismételni tudom önmagam. Regionálisban kellene gondolkodnia a GF-nek, nem pedig országonkéntibe...mert mindaddig, amíg országos szinten vonogatnak össze, semmi más nem fog jönni csak a lassú kipusztulás.
    500-főből karácsonyra legalább 100 nem lesz itt....az új unik pedig arányaiban nem segítenek emelni a létszámot.

    regionális öv kell, mert a mostanival sem fogunk nyerni semmit....mondhat bárki bármit, de a legutóbbival se sokat nyertünk....pontosan azért mert nincs ember elég .Hun ahhoz hogy egy összevonás utáni csihi-puhi kitartson 2 hétnél tovább. Ez pedig a játékosok mellett, valahol a GF hibája is, hogy hagyta leépülni a tömegbázist!!!!

    Long have i waited...and now...your coming together...is your undoing!!!!!!

  • Két aprócska dolog/kérés. Csak Chuck-ot tudnám idézni: ha lesz összevonás, akkor az esetleges szerverbeállítások megváltoztatása HAMARABB történjen, mint maga az összevonás, hogy a játékosok tudjanak kalkulálni az esetlegesen megváltozott beállításokkal.


    A másik dolog pedig kérlek frissítsétek itt a fórumon a szerverek infóit. Yakininál még mindig 1x-es speed szerepel, ami egy fórumra beeső új játékost könnyedén megtéveszt. Nézzétek meg az angol fórumot és ott a szerverek beállításainak leírását, az remek, követendő példa lehet.


    Köszönöm!

    A frissítést megejtem majd, koszi az eszrevetelt.


    Chuck hozzaszolasahoz annyit tudnek hozzafuzni, amit eddig is.. nincs konkret valaszunk a GF-tol arra, h a leadott terveinket fogjak-e kovetni vagy sem.

    Egyebkent igy is tervben van(nak) az adott cel-univerzum(ok) modositasa ;)

    Az, h elotte vagy utana valosul meg, szerintem nem oszt, nem szoroz, hiszen aki az adott szerver(ek)re megy, az mar tudni fogja, h mire szamithat, mert a valtoztatast is kiirjuk.

  • Üdv mindenkinek!


    Olvasgattam az előttem szólókat, van amivel egyetértek és van amivel kevésbé.


    A GF tett azért (old disign óta) hogy több játékos maradjon meg. Létrehozta az úgynevezett kezdő védelmet.

    Azzal hogy ez mennyire volt jó ötlet vitatkozhatnánk, mert bevernek tőlem 10csatahajót meg 30 nszt azt mondom mind1 majd ujra húzom.

    De 500k pont fölött már nincs kezdő védelem és akik a nagyját flottába rakták azok csúnyán elvéreznek mikor átlépik a határt és rájuk néz valaki. Mert nincs fs! Aztán ott volt az űrdokk is kis plussznak hogy könnyebb legyen felkászálódni egy bukta után.


    Miért vagyunk kevesebben?


    Az első szerver óta nagyon sok idő telt el és hatalmas fejlődésen mentek át a játékok az informatika terén, az igény is megnövekedett az egyre jobb grafikai játékokra amiben az ogame nem tudta tartani a lépést, persze voltak itt is jó próbálkozások (a kisvideó a játék elején jó kis kedvcsináló volt, vagy a holdlövésnél a kis vidi). Leginkább ennek tudható be szerintem a játékos vesztés, a megnövekedett ingerküszöb miatt.


    A ne harcoljunk egymás ellen dolog nem kifizetődő. Abban az irányban haladunk hogy a GFnek be kell látnia amit már én is, mások is legutóbb épp itt Kylo hozott fel, egy nemzetközi összevonás kell! Ez biztosan más országok gamereiben is megfordult már DE, ahogy Marcus mondta (GF-es) ebből nem lesz semmi addig amég ez nem kap elég nagy hangot a különböző nemzetközi fórumokon. Kicsit visszatérek a megkezdett mondathoz... Ha nem támadjuk egymást és a flottánk ha van akkor is dísznek, előbb utóbb jön egy ilyen összevonás és kicseszünk magunkkal mert már nem lesz rutinunk mert már nem fs elünk mert már az érdemeink a megtermelt és nem a másoktól elvett profitból származnak olyanokkal szemben akik rutinosak maradtak! Persze ez csak egy flottás véleménye.


    Vissza a múltba...


    Uni1ben kezdtem, láttam min ment át az ogame az új dizájn sok embert vonzott vissza (ez az akkori andrós létszámon meg is látszódott) aztán leszállóágba indult a game. Annó Crowleyval (később Dean Winchester) felajánlottuk a segítségünket fórumon hogy tanítjuk a kisebbeket azért hogy többen maradjanak meg itt. Egy kis része issza a tudást és kérdez, egy másik része megérti de nem érdekli, egy harmadik része el se olvassa amit írsz de legyen így alapon ha 15-20fős szöviből 5 túléli és kinövi magát akkor megérte, folytattuk. Voltak kiszemeltjeim akiket külön kerestem fel (vagy a bátorságukért/ magabiztosságukért vagy a korrekt tiszta hozzáállásukért) voltam én már első (igaz csak percekig xD) és utolsó is de mindig mindenkinek megadtam a tiszteletet mindaddig amég ez viszonzásra talált. Aztán visszatértünk ehhez a verzióhoz elkezdtük Ursán is ugyan úgy Deannel a GoG szövi pátyolgatásával. Amit én ebből kaptam vissza az az hogy a közös fb cseten kifigyelt aktivitásommal visszaélve Xalyn kaptam az ívet egy itteni tanítványtól! Joggal tettem fel a kérdést: megérte a beleölt energiát? Abszolút nem! Nem azért mert megindult rám hanem azért mert visszaélt a jó szándékkal. Másrészt viszont igen megérte, nem miatta hanem azok miatt akik a tanítás miatt tovább tartottak ki az ogame mellett.


    Végezetül...


    A most jövő összevonásba már lehetetlen beleszólni így a vége felé de a következő előtt 1évvel (kb 1 év mulva) ha össze tudunk fogni más országokkal és Trockij valamint Loro partner ebben akkor lehetne ostromolni a GF et hogy igen is szükség van egy ilyen nemzetközi összevonásra hogy a csökkenő tendenciát meg tudjuk fordítani! Persze ez is csak együtt fog menni.

  • Szerintem a nemzetkozi osszevonas elso lepese az SA-ert valo koltozes megvalositasa lenne/lesz. Bar még ez sincs kidolgozva, boven bugos az egesz.

    Meg hát.. a normal osszevonas is bugos.. :)


    Masik oldalrol nezve.. a nemzetkozi szerver a GO-k reszerol problemas lehet a kulonbozo nemzetisegek miatt :) jo, tudom.. ez titeket annyira nem erdekel :)

  • Én szomorúan hallom, hogy összeboronálnátok nemzetközileg. Nem, nem tartom jó megoldásnak, csak növelné a feszültségeket... nyelvi nehézségekkel megspékelve.

    Réges-régen, egy távoli galaxisban emlékszem, azért küzdöttünk, hogy legyen vége magyar OGame... egy ilyen összevonásban én már a tényleges apokalipszisét látnám a játéknak.

  • Én nem látok annyi problémát egy regionálisban mint kellene, max annyit, hogy egy kicsit jobban meg kellene erőltetnie magát a fejlesztő csapatnak.
    Közös szerverek de a jegyrendszerek maradnak minden országnak, a GO-k között pedig angol-német nyelven lehet diskurálni.

    Plussz nagyobb merítési lehetőség. Mert lehet szép lassan végignézni ölbetett kézzel hogy kihalunk, meg lehet próbálkozni, hogy változtassunk ezen....aki meg sem próbálja nem is nyerhet....

    A másik :

    Pl ikariam. bocsi hogy felhozom, de van bevezető. Farmerama szintén van bevezető magyarán megfogják a kis kezed és végigvezet a fontosabb dolgokon, addig érdemben szinte nem is játszol. Már egy picivel nagyobb ingert kapsz az elején mint itt. Mellesleg talán szét kellene nézni, mert lassan létszámban az ogame lesz a legutolsó a még fennlévő böngészős játékok között már ami a játékosok összlétszámát illeti. Szerintem lenne min elgondolkodni odafönt, hogy erről vajon tényleg a játékosok tehetnek vagy azért megvan a GFnek is a sara.

    Úrdokk oké de az is csak a nagy játékosokat tartja itt, és kizárólag alacsony df-en.
    Kezdővédelem meg 1 hét után nem ér semmit....mivel alapok nincsenek meg, és 1 hét alatt lesz konkurenciád bőven. A malomkerék pörög tovább.

    Végezetül Trockij pont erről beszéltem. Sa-ért költözés, magyarán a GF megint csak azt nézi miből vehet még ki relatíve pénzt....és nem az a célja, hogy hogyan tudna újra széles rétegeket bevonzani a szervereire. Amíg így gondolkoznak, addig marad ez a pusztulás, és a vegetáció kettőse amiből szerintem mindenkinek elege van már.
    Jelzem nem csak MO-n. A németeknél 5000-6000 főnél indultak szerverek, ma meg örülnek ha a 2500-at elérik....nem hinném, hogy a GF nem látja ezeket a statokat és nem érzékelik, hogy iszonyatosan fogynak az emberek a szervereiről. Az már más kérdés hogy ha látják, de még sem tesznek ellene...........mert úgy látszik ez a trend.

    Long have i waited...and now...your coming together...is your undoing!!!!!!

  • Sziasztok!


    Jó hosszú ideje olvasgatom a fórumot. Eddig névtelenül figyeltem mik történtek. Korábban is akartam regisztrálni főleg az egy hónappal ezelőtti nagyobb bukóm miatt, de még az se hozott akkora inger küszöböt hogy megtegyem.


    Jó régóta tagja vagyok az magyar ogame közösségnek anno az első szerver ahova beregisztráltam még a capella volt ahol igazából azt se tudtam mi a játék és nem is nagyon tudtam felvenni a nagyokkal a lépést hamar ki is hullottam.


    Később újra megpróbáltam egy új univerzumban ami akkor nyílt akkoriban speed szervernek nevezték "kassiopea" és igazából itt szerettem meg a játékot és itt is sikerült elsajátítani a legtöbb dolgot aminek köszönhetően ha nem is sokáig de hosszú hónapokig sikerült a nyüzsgésben fent maradni, de volt egy hiba és leszedtek, ami arra késztetett gondoljam át az ogame-hez való viszonyomat.
    (Itt valószínűleg segített volna, ha előbb bevezetik az űrdokkot a játékba,így nem hagytam volna abba az első nagyobb bukás után, mint ahogy akkoriban sokan tették .)

    Hosszú hónapok után, újra regisztráltam erre a szerverre de akkor már egy összevonás előtt voltunk így hamar választanom kellett hogy hova tovább én akkor azok közé tartoztam akik a hydrát választották.


    Sajnos akkoriban a játék nem igazán motivált részben még emlékeztem arra a keserű szájízre amit akkor éreztem amikor leszedtek. Sokáig csak vakiba voltam egészen tavaly év elejéig amikor is úgy éreztem végre az ogame elindult a megfelelő irányba jött az eco emelés, űrdokk és jöttek a kasztok és bíztam benne hosszú évek után végre szépen elkezdik fejleszteni a játékot hogy ne csak a nagyok uralkodjanak hanem megfelelő kemény munkával be lehet hozni az öreg accokat vagy meg lehessen közelíteni őket.


    Aztán ahogy átléptem az 500ezer pontot ez a játékban vízválasztó ugyanis innentől mindenki támadhat pontszámtól függetlenül.

    (Személy szerint ezt módosítanám egyes szervereken mert a mai gyors szervereken ezt hamar elérik az aktív tagok és nem érzem fairnek, hogy egyből el kezdtek kémkedni és bizony volt olyan hogy meg is indultak az akkor már több 100 milliós accokkal aminek a vége az lett hogy annak rendje és módja szerint le szedték a flottát. )



    Bár elismerésem a támadónak, adott néhány tanácsot amivel inspirált, hogy folytassam. Az ő javaslatait megfogadva hamar talpra tudtam állni és azzal a kevés szabad időmmel ami van sikerült mára egy közepes accot felépítenem és egy viszonylag erős gazdaságot amiből egy nagyobb bukó után is hamar talpra lehet állni.

    Sajnos meg kell említenem a másik oldalt is akik a kisebb játékosokat gyakran a végletekig vegzálják és nemcsak egyszer-egyszer hanem visszatérően azok miatt sokan abbahagyják a játékot most is habár ennek van egy jó oldala is, a jó FS technikát el tudtam sajátítani.

    Nem értek egyet azzal a módszerrel, ha valaki jól fs-el, akkor módszeresen kiszedjük alóla a holdakat hogy utána a 100X nagyobb flottákkal el lehessen kapni az illetőt bár ez már a játék hibája, ha van rá lehetőség miért ne.


    Egy magasabb szinten ez is probléma lehet, ezzel lehetne még kezdeni valamit és akkor azt hiszem egy jól játszható játékot kapnánk.


    A hydran jelenleg békés a közeg, 500 ezer pontig ideálisan lehet fejlődni, ha addig sikerül elsajátítani az alapokat. (a jó fs-t) Ha kitartó az illető és sikeresen eljut kb 5millió pontig kisebb hibákkal, akkor a nagyobbak többsége békén fogja hagyni de sajnos vannak kivételek.
    Akkor utána már 20-30 milla pontig szerintem dinamikusan és zavartalanul tudnak fejlődni a játékosok :) mert a nagyobbak figyelnek, ha hibázol büntetnek, de nem lehetetlenítenek el. Bár egyesek féltik a kedvező helyüket és igyekeznek megakadályozni.


    Én magam is igyekszem monitorozni a kisebb játékosokat és segíteni nekik a szerveren lévő többi nagyobb/közepes játékosokhoz hasonlóan.

  • Hydra csak is egy okból tart ott ahol tart mert vannak olyan játékosok akik csak is bent hagyott flottákat szednek le.

    Persze vannak akik csatázgatnak de az legyen az ő dolguk.


    Izaron is vagyok kb egy 20+ millios gazdasággal vagyok ezt pedig 1 év volt létre hozni.


    Viszont ha azt nézzük egy kezdő gyűjtő vagy tábornok kevesebb bolygómezővel indul.A 10 es terra vagy fizetős bolygóméret sem egyszerű.

    Szóval mindenek az alapja a gazdaság .

  • Én most egy nemzetközi szerveren játszom egy ogame copyval de szerintem nincs vele baj most is majdnem 500an vannak fent és legalább van élet még éjszaka is...

    A legnagyobb baj szerintem itt magyaron a player számon kívül az, hogy nem tudsz máshogy előrébb jutni kb csak ha flottázol...Bányászként nem annyira tudsz érvényesülni mint egy flottás!

    A bányák termelését kéne feljebb vinni és jobban támogatni, hogy az emberek gazdaságba fektessenek meg kutatásba! Amíg ez nem megoldott addig nem fog a flottázás hanyatlani kicsit sem és a kicsiken élősködni!

    Amúgy meg a gf tudna egy csomót fejleszteni meg több eventet csinálni...csomó olyat csinált ez az ogame copy, hogy csak lesek...100%os event a roncskereskedőre vagyis pl ha valaki bányászni akarna flottázás után be tudja forgatni a nyersit bányába vagy pl expedről hozott hajókat beforgatni bányába...vagy utóbbi event 24órán keresztül minden inaktívra nyersit pakolgattak 10percenként és atom széjjel farmolhattál mindent annyi nyersit szedtem össze, hogy majdnem megdupláztam a pontomat vagy van amikor 48órára megemelik a bánya termelést +100%al a df-et 90%ra viszik a hajók gyorsabbak lesznek! Az ilyen eventek jók lennének itt is...nem csak azok az eventek amik pénzt hoznak a konyhára...kicsit adni is kéne nem csak pénzt beszedni mint a templomban! Sosem fog javulni ez a fajta ogame ha nem kezdik el fejleszteni és csábítani az embereket! Én is már csak fel fel nézegetek alig játszom itt inkább egy copyval játszom mert ott tényleg foglalkoznak a játékosok véleményével és azzal h szórakoztassák őket! Nem csak a pénzt akarják beszedni minden kattintással...:(

  • Hydrán azért van ennyi aktív túlélő, mert már annyira öreg, hogy majdnem mindenki ismer mindenkit, és mindenki mindenkinek az ismerőse, barátja, szövitől függetlenűl :D
    Bár az is igaz amit Prometheusz írt.... Sokan már csak fel fel néznek, esetleg körbekémkednek pár embert, és ha van minimum pár 100 milla bent felejtve, megindulnak.
    Én is olyan vagyok, hogy sokszor már 50-100 milla alatt meg sem mozdulok, mert a bányákból több jön be. És ezen a ponton nem értek 1et Ratellel. Én eddig tábornok voltam, de mivel kevés CP van, és időm sincs már úgy figyelni mint régen, így a bányászok elhúztak mellettem mint a szél, és kénytelen voltam én is átpártolni, hogy ne maradjak le.
    Az összevonásról csak annyit, hogy én pl nem várom..... lehet már túl öreg vagyok, vagy az utóbbi időben ez a nagy semmit tevés elvette a kedvem.
    Nekem nem hiányzik az a durrogás-hisztizés amit az eddigi összevonásoknál átéltem. Végre béke van... Hydra a nyugalom szigete :)

    "A borsodi bőrálarcos gyilkos nem felejt, és egyenként vadássza le az árulókat! "

  • Hydrán azért van ennyi aktív túlélő, mert már annyira öreg, hogy majdnem mindenki ismer mindenkit, és mindenki mindenkinek az ismerőse, barátja, szövitől függetlenűl :D
    Bár az is igaz amit Prometheusz írt.... Sokan már csak fel fel néznek, esetleg körbekémkednek pár embert, és ha van minimum pár 100 milla bent felejtve, megindulnak.
    Én is olyan vagyok, hogy sokszor már 50-100 milla alatt meg sem mozdulok, mert a bányákból több jön be. És ezen a ponton nem értek 1et Ratellel. Én eddig tábornok voltam, de mivel kevés CP van, és időm sincs már úgy figyelni mint régen, így a bányászok elhúztak mellettem mint a szél, és kénytelen voltam én is átpártolni, hogy ne maradjak le.
    Az összevonásról csak annyit, hogy én pl nem várom..... lehet már túl öreg vagyok, vagy az utóbbi időben ez a nagy semmit tevés elvette a kedvem.
    Nekem nem hiányzik az a durrogás-hisztizés amit az eddigi összevonásoknál átéltem. Végre béke van... Hydra a nyugalom szigete :)

    Mert nem vettél vagy 100k felfedező hajót aztán mehettél volna kalóz csatázni!8)

  • Huuuu,


    Nem nagyon akartam hozzaszolni a temahoz, de valahogy megis.

    En nem vagyok nagy jatekos, regen meg Uni6ban jatszottam,most kezdtem unra Merkuron es max 2 hete Nusakan. DE.

    Akiket onnet ismertem es meg itt talaltam beloluk par embert, eleg sokat beszelgettem es sajat tapasztalatom is az, amit elsosorban Gulcsi irt.


    Az eddig atolvasottakat ertelmezve es atgondolva, velemenyem szerint :

    -Merkuron az OG-Suli egy nagyon jo kezdemenyezes.

    -Az eventek nem rossz otletek, itt az a baj, hogy maga az eventek is SA kozpontuak. Igy peldaul azomk az esetleges jatekosok akik nem rendelkeznek sajat keresettel ki is estek. (talan epp ezert is 30tol felfele van az atlag kor.)

    -A jatek leirasa, bemutatasa, stbstb is eleg sovanyka. Forumokon hasonlo helyeken ugyan megtalalni a dolgokat, de nem mindenki fog masik portalokon leirast keresni. Boviteni kene, a gyakorlo feladatokhoz en peldaul beletennem az fs-t is. Persze tisztaban vagyok vele, hogy mindenre kiterjedo leirast nem lehet kesziteni.


    Illetve valahol azzal is egyet kell ertenem, hogy a flottasok jobban ervenyesulnek, elobb jutnak feljebb. Szerintem egy harxi/strategiai jatekban azok az ujak akik a banyasz letet kezdik es latjak ahogy a flottasok elhuznak pontban lerombolja a kedvuket.

    Hogy maga az osszevonas jo otlet - e, illetve, hogy ez megoldast jelentene a jatekos hianyra illetve az aktiv jatekos szam novelesere? Nem hiszem. Max szukebben lesznek a mar eddig is aktivak. (kovezzetek meg, de en igy gondolom.)


    Sok lelkes uj van, de sajna rovid ido alatt ki is rostalodnak.


    Tisztelettel,

    GBC

  • Hydrán azért van ennyi aktív túlélő, mert már annyira öreg, hogy majdnem mindenki ismer mindenkit, és mindenki mindenkinek az ismerőse, barátja, szövitől függetlenűl :D
    Bár az is igaz amit Prometheusz írt.... Sokan már csak fel fel néznek, esetleg körbekémkednek pár embert, és ha van minimum pár 100 milla bent felejtve, megindulnak.
    Én is olyan vagyok, hogy sokszor már 50-100 milla alatt meg sem mozdulok, mert a bányákból több jön be. És ezen a ponton nem értek 1et Ratellel. Én eddig tábornok voltam, de mivel kevés CP van, és időm sincs már úgy figyelni mint régen, így a bányászok elhúztak mellettem mint a szél, és kénytelen voltam én is átpártolni, hogy ne maradjak le.
    Az összevonásról csak annyit, hogy én pl nem várom..... lehet már túl öreg vagyok, vagy az utóbbi időben ez a nagy semmit tevés elvette a kedvem.
    Nekem nem hiányzik az a durrogás-hisztizés amit az eddigi összevonásoknál átéltem. Végre béke van... Hydra a nyugalom szigete :)

    De alapesetben egy újabb uniban ahol még nem halt ki szinte mindenki egy flottás ha idővel is rendelkezik elég jól tud érvényesülni és megszedni magát! Nyilván ha nincs már időd se kedved és cp is már kevés van így a bányászok az 1óra játékukkal 1 nap többet termelnek mint te tábornokként ha nem támadsz senkit! De alap esetben itt szerintem egy flottás többet behúz nyersit mint egy bányász! Míg egy flottásnak termelnek a bányái + felderítőként expedekből jön a cucc + támadásból VS Bányász a saját termelése meg azzal a kevés +al amit ad a kaszt nem tud versenyezni! Esélytelen!

  • De alapesetben egy újabb uniban ahol még nem halt ki szinte mindenki egy flottás ha idővel is rendelkezik elég jól tud érvényesülni és megszedni magát! Nyilván ha nincs már időd se kedved és cp is már kevés van így a bányászok az 1óra játékukkal 1 nap többet termelnek mint te tábornokként ha nem támadsz senkit! De alap esetben itt szerintem egy flottás többet behúz nyersit mint egy bányász! Míg egy flottásnak termelnek a bányái + felderítőként expedekből jön a cucc + támadásból VS Bányász a saját termelése meg azzal a kevés +al amit ad a kaszt nem tud versenyezni! Esélytelen!

    Bányász meg fogja a 2 mrd deuát ás átváltja fémre :D

  • Bányász meg fogja a 2 mrd deuát ás átváltja fémre :D

    Nem értem az összefüggést! A flottás is termel deut az más kérdés, hogy el használja támadásra meg expedre de neki jóval több bejön mintha csak átváltotta volna...Az meg a másik, hogy ahhoz, hogy átváltsd megint csak fizetned kell! Aki meg nem akar az vagy el tudja cserélni a deut vagy nem! Meg mellesleg 2mrd deu nem pár nap alatt termelődik... :P

  • Nem értem az összefüggést! A flottás is termel deut az más kérdés, hogy el használja támadásra meg expedre de neki jóval több bejön mintha csak átváltotta volna...Az meg a másik, hogy ahhoz, hogy átváltsd megint csak fizetned kell! Aki meg nem akar az vagy el tudja cserélni a deut vagy nem! Meg mellesleg 2mrd deu nem pár nap alatt termelődik... :P

    Hát nem tudom: de nem tartom lehetetlennek megfelelő gazdaság esetén

  • Hát nem tudom: de nem tartom lehetetlennek megfelelő gazdaság esetén

    Nyilván de ahhoz nem kis bányák kellenének...Nekem 35ös deu bányáim vannak 15ös pozíción (bányász kaszt) termelek olyan 3,6-3,8milla deut naponta 14 bolygón...14x4milla deu az napi 56 milla deu! Mire 2 ezer milla deu összejön az nem pár nap...:P

    Bár ahol játszom ott 26 bolygón 51es bányákkal 300x termeléssel csomó pluszal stb termelek naponta ennyit...de az nem itt van xD

    fém 918.283.089.827

    kris 504.701.549.319

    deu 184.365.570.392

  • Nyilván de ahhoz nem kis bányák kellenének...Nekem 35ös deu bányáim vannak 15ös pozíción (bányász kaszt) termelek olyan 3,6-3,8milla deut naponta 14 bolygón...14x4milla deu az napi 56 milla deu! Mire 2 ezer milla deu összejön az nem pár nap...:P

    Bár ahol játszom ott 26 bolygón 51es bányákkal 300x termeléssel csomó pluszal stb termelek naponta ennyit...de az nem itt van xD

    fém 918.283.089.827

    kris 504.701.549.319

    deu 184.365.570.392


    s mit érsz el vele? oké, h szépen termelsz és nagy lesz a flottád.. de őszintén.. van ennek így értelme? :) értem én, h tök jó eventek vannak, meg minden.. hosszú távon nem gondolod, h unni fogod? hiszen tök könnyen meg tudod teremteni a szükséges fejlesztésekhez való nyersanyagot.. de az ellenfeleid is meg tudják ugyanezt tenni..


    kicsit olyan érzésem van, h oz ogame copy-ban mindent is lehet.. viszont szerintem ez vissza fog ütni.. félreértés ne essék, mindenki szíve joga eldönteni, h hol/mit játszik :)

  • s mit érsz el vele? oké, h szépen termelsz és nagy lesz a flottád.. de őszintén.. van ennek így értelme? :) értem én, h tök jó eventek vannak, meg minden.. hosszú távon nem gondolod, h unni fogod? hiszen tök könnyen meg tudod teremteni a szükséges fejlesztésekhez való nyersanyagot.. de az ellenfeleid is meg tudják ugyanezt tenni..


    kicsit olyan érzésem van, h oz ogame copy-ban mindent is lehet.. viszont szerintem ez vissza fog ütni.. félreértés ne essék, mindenki szíve joga eldönteni, h hol/mit játszik :)

    Nem flottázom ott csak bányászok és kutatok! :) Hát igazából egy kicsit pörgősebb mint itt a lassú játékmenet és nem unalmas mert a fejlesztések ugyan úgy mennek felfelé tehát annyi h egy szintig gyorsabban fel tudsz menni de utána már lassul be mert több nyersi kell mindenhez! :) Azért mindent nem lehet itt sem pl olyan rendszer van kiépítve h egy játékost 1 nap 16nál többször nem támadhatsz meg 1 bolygóját meg talán 6x és nem az van mint itt h ha túlléped majd jelent vki hanem ott letiltja a támadást és nem engedi a rendszer alapból, hogy átlépjed ezt...az eventeket nem unom mert elég változatosak ellenben itt minden a pénzről szól...valamilyen kedvezmény áthelyezésre vagy tárgyak vételére stb...ott néha van sa % event de a többi nem a pénzről szól...alapból napi 100k sa jön ingyen...most már berakták pl az empire protectiont is amit ha eltolsz akkor olyan mint egy vakáció mód nem tudnak támadni meg te se tudsz kémkedni se lehet cserében megy a nyersi termelés és tudsz szállítani fejleszteni, kutatni! A kasztodat 3 naponta ingyen átválthatod pl vagy ott van a bolygó költözés minél messzebb viszed annál több sa de ha rendszeren belül vagy nagyon közel akarsz költözni 60k sa nem 240k mint itt több prémium lehetőség van + flotta slot + energia + termelés + raktár + épületfejlesztési speed meg kutatási... vagy egy officerses menü ahol több tisztet tudsz kifejleszteni ami ha egyszer meglett az meg is marad...academy rendszer minden kaszthoz és ha te pl bányász vagy a többi kaszt academy részét is tudod fejleszteni...új hajók vannak van egy aszteroida bányászási lehetőség (bár én ezt annyira nem próbáltam)...ki tudod küldeni a hajókat h beszedjék a többi bolygóról vagy holdról a nyersit kb 3 kattintásból...vagy össze is tudod szedni...vagy ha akarsz tudsz kiküldeni is minden bolygóra egy adott mennyiségű nyersit 3 kattintásból 26 bolygóra...Van olyan rendszer ahol meg tudod nézni, hogy milyen csaták lettek alapból átkonvertálja az összes csatát vagy ott a rekord lista...ezek szerintem nagyon jó kis +ok! :) Nem unom eddig legalábbis nem untam annyi újítás van és folyamatosan foglalkoznak vele, hogy nem igen lehet megunni! Itt viszont egy kihalt szerveren 20 játékossal szinte semmi újítással...na az ami unalmas számomra! Vártam az összevonást is de nem fűzök sok reményt hozzá... :(