Megemlékezés/elmélkedés egy összevonásról - Vélemények

  • Nem rossz Gurat.
    Végre számokban is látni...mennyire kevesen vagyunk itt aktív játékosok. Azt azonban bátorkodnék ide írni, hogy ezzel a fajta létszámmal nem vagyunk egyedül!!!

    Vegyük sorra a környező országokat!!!
    Kezdeném a sort Romániával....

    Az összes Román uniban I-től Ganimedig 379 aktív van....a több mint 1900 accountból.

    Szlovákia

    Kevesebb uni ugyan de csak 167 aktív ember.

    Szlovénia

    74 aktív....4 uniban nincsenek összesen 25 fő felett :(

    Bosznia

    231 aktív....ez se egy egetrengető szám.

    Horvátok

    311 az aktív állomány.


    Régebben mondtam már, ezt is, hogy a GF helyében regionális alapon kellene már csinálni összevonást.
    Egyrészt pénzt spórólna a cég magának, mert lássuk be, felesleges fenntartani gyakorlatilag a szerverek több mint 70-80%-át ebben a régióban. Itt simán meghúzhatnák próbaképpen, hogy összeeresztik a jónépet. Aktív játékosok szerint úgy nézne ki a ranglista, hogy

    I. .Hu

    II. .Ru
    III. Hr
    IV. Ba
    V. Sk
    VI. Sl

    Az összes adott unit beleszámolva a 6 nemzet univerzumai rendelkeznek összesen : 1669 aktív ember.
    Érdemes lenne elgondolkodnia a GFnek azon, hogy új alapokra helyezze az összevonás metódusát, mert az országon belüli összevonásoknak semmi értelme nincs sehol ebben a régióban!!!!
    Mindamellett, kicsit szemügyre vennék a geopolitikai helyzetét ennek a régiónak, kezdhetnék számolni a pezetát a pénztárnál...sokkal nagyobb pénzköltés lenne egy egyesítésben itt, mint ha csak simán országon belül vonogatnának össze.

    Nekem ez a véleményem a jelenlegi helyzetről!!!

    A régiekről nincs mit mondanom, nem szabad a múlt sebeit piszkálni azonban akkor nem azért kelt ki hydrán magából minden aktív ember, mert nem költöztünk....hanem azért, mert sikerült az összevonás utánra tenni a beállításmódosításokat, ezzel pedig, sikeresen vett el Ursa embereket akár Hydra akár Rigel elől. Az előző összevonás egyértelműen legnagyobb nyertese Ursa volt és ezt szerintem te is tudod ott legbelül Gurat. Amennyiben a beállítások időben összevonás előtt érkeznek, másként néznének ki az unik lehet kevesebb ember lenne, lehet több erre a kérdésre már sosem kapjuk meg a választ épp ezért ezt kár is boncolgatni. Minden esetre ami már történelem az az hogy a beállítások összevonás utánra tolásával Ursa esélyt kapott, Rigelnek elengedték a kezét odafent, Hydra meg stagnál....Nyertünk 10 plussz embert, de az a 10 nem az összevonásnak köszönhető, hanem azoknak akik jóval utána regisztráltak vagy akár pár hónapja, így a valódi létszám sajnos, bőven 40 vagy az alatti...ez szerintem kudarc.

    Mindent egybevetve én tartom amit akkor mondtam rád, azért elnézést kértem hirtelen tényleg elborult a pirula, hogy a hátunk mögött ennyire belenyúltatok a dolgokba, és erről egy szót sem szóltatok csak a terelés ment, azonban valahol az a döntés most egyenlítődik ki...haldokol minden univerzum és ezen egy országon belüli összevonás nem fog tudni segíteni amit rossz azért így kimondani, de ez a realitás.

    Viszont mindig van remény bár egyre kevesebb....sajnos a GFnek csak a pénz dominál, bár amíg máshol a nagy zsozsit veszik prioritásba addig a GF megelégszik az alamizsnával is....és a probléma gyökere innen ered amíg ilyen a szemlélet odafent addig mi egyszerű játékosok ne is várjunk csodát, hogy egyszer majd újra felvirágzik ez az egész bevallom én ezt őszintén sajnálom, mert legyen akár mennyire őskövület ez a játék, mégiscsak sokan 10 éve már hogy nyomjuk és hány és hány ember van aki több évet tett bele, mégis lassan nem marad más csak az agonizálás....... :'(

    Long have i waited...and now...your coming together...is your undoing!!!!!!

  • Miért van az, hogy még mindig kívülről várjuk a segítséget?

    Éhező afrikaiak hadává akarunk válni? Vagy már azok vagyunk?


    Olyan paraszt, aki nem szánt, nem vet, csak arat. Vagy olyan favágó, aki írtja az esőerdőket, mert lusta fát ültetni?


    A merkúron Gurat most csinált egy kezdő szövetséget, talán fel is nevelünk 3-4 játékost az aratók kedvéért.

    De nem a Merkúr erre a legjobb hely. Ott volna erre az összes többi szerver, ahol gazdag i-s mezők találhatóak. Szerverenként, talán még nagy szövetségbe is befogadott 5-10 új ember nem nekünk kedvezne? Gondoljátok meg... 150 helyett 1 év alatt 300 aktív játékos.


    Munka nélkül akartok sokat keresni. Szabálymódosításokkal akartok még többet nyerészkedni, miközben egymást romboljátok, mert ezt látjátok a játék lényegének.


    Aratni a legjobb ebben a játékban, elismerem. Kis munkával sokat keresni... de sajna az aranykor elmúlt... ideje felébredni.

    Ezt a Helló Kitty játékot csak a bányászok szeretik...


    Ideje a magyar parasztnak munkához látni! Ezen gondolkozzatok!

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Miért van az, hogy még mindig kívülről várjuk a segítséget?

    szerintem tök jogos hogy a játék fejlesztőitől várjuk hogy megoldják a felmerülő problémákat.


    miért kéne az új játékosokat pátyolgatni?

    látjuk nap mint nap hogy merkuron is mire mentek vele.

    pedig biztos vagyok benne hogy elvan magyarázva minden, még is elfelejtenek fselni ami az alapja az egésznek.


    és ezt igenis a gf-nek kéne megoldani

    az űrdokk mondjuk visszaadhatná a bukott halyók 75%-át vagy hasonló igy talán nem hagyná abba minden második játékos a beverése után.

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Tywin ezt te se gondolod komolyan. 80%df meg a hajók 75%a vissza épül az azt jelenti hogy ha építiek 100k könnyű harcost és direkt le veretem akkor jön vissza vas kristály dögivel meg 75k harcos? Gullcsinak igaza van de kb kivitelezhetetlen a dolog sajnos.

    Én vagyok a kezdet és a vég. Általam érkezik a változás. Kérlelhetetlenül jövök akár a halál, nem kérdezem felkészültél-e Rám. Kapuvá váltam, az örök változás kapujává. Nem érinthetsz hisz nem vagyok ember. Nem csodálhatsz hisz nem vagyok isten. Az vagyok mi örök és egy. A változás. Kapuvá váltam. A nagyszerű változás kapujává.

  • A fejlesztők már sokat tettek azért, hogy ne kiirtós legyen a játék.

    A játék elején mióta az exp ennyit hoz (még így lebutítva is!) egyszerűen nem éri meg sokszor vacakolni a támadással. Később meg akkora lesz a termelése az embernek hogy minden hajóra szént fém pazarlásnak tűnik amit nem a gazdaságra költött.

    Aki a tábornok osztályt választja az elveszik.

    A fejlesztések pont jó irányba haladnak ezen a téren, csak a mi gondolkodásunk nem áll rá erre... (Azaz én igyekszem átállni és talán sikerült is már.) Lehet szórakozásból kicsit flottázgatni, Merkuron én is néha elvacakolgatok, de semmi jelentősége már.

  • Szerintem maga a játék szabályai ölik meg a játékot! Mivel egy "harcos" játékról beszélünk, a "csak egy maradhat" elv fog érvényesülni, bármilyen összevonás is lesz. Ezen nem gondolkoztatok? Ha minden HU szerver egyetlen szerverré egyesül - ami jelenleg lehetetlen - ott is csak EGY KLÁN maradna életben. Így már egyszerű lesz a játék, lehet bányászni, farmolni, megmaradt 10-15 játékos.

    Minden új és régi szerver, és minden összevonás bebizonyította.

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • jogos farisz ennyire alaposan nem gondoltam át :D


    de az akkor sem megoldás hogy nem támadjuk az újakat.

    hozzáteszem én nem szoktam top 100alatti játékosokat támadni.

    de sajnos el se jutnak odáig az újak általában.

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Minden új szerverre 4-500 ember jönne, ha nem lenne azonnal kiírtva.

    Ha ezeket megtanítanánk játszani... nem 150 aktív játékosunk lenne.

    Ha csak évente +5-10 játékosunk lenne -10 helyett, akkor nem itt állnánk.

    10 éve napi sok órában on vagyok... érdekes, hogy azokon a szervereken ahol jelen vagyok, ott van a legtöbb játékos. Tuti hogy nem miattam... de mégis.

    Kompromisszumok srácok! Elfogadom a Nyuggerek egyeduralmát, amíg nem akarnak kiírtani minket. Ehhez kell egy kis beszélőke és politika.


    - Nincs a fórumon kezdőknek útmutató!

    - Nincs fejlődési útmutató!

    - A nagyokkal kb egy korosztály vagyok... mi vagyunk azok 30-60 között! Talán valamit rosszul csinálunk?


    Ideje valami kezdővel is interjúzni... úgy érzem.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    Einmal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • Allkiller nem tudom hogy van ez a Többi uniban, de speciel hydrán most annyira kellemes a légkör, hogy én személy szerint egyáltalán nem várom az összevonást. Valamint nem egy nagy klán maradt életben hanem négy plusz az apraja se lett kiírtva. Akarva akaratlanul is de nem úgy indult az összevonás után a játék, hogy mindenki neki ugrott a másik torkának. Tényleg nem tudom miért alakult így a helyzet az elején voltak ugyan próbálkozások, de már évek óta nyugalom van és ez meg is látszik szerintem. Kicsik nagyon egyformán fejlődnek vagy legalább is fejlődhetnek zavartalanul. Volt nem is rég próbálkozás arra, hogy legyen egy kifejezetten bányász uni, de ott is ment egyből az irtás akkor tényleg mit lehet várni a játékosktól?

    Én vagyok a kezdet és a vég. Általam érkezik a változás. Kérlelhetetlenül jövök akár a halál, nem kérdezem felkészültél-e Rám. Kapuvá váltam, az örök változás kapujává. Nem érinthetsz hisz nem vagyok ember. Nem csodálhatsz hisz nem vagyok isten. Az vagyok mi örök és egy. A változás. Kapuvá váltam. A nagyszerű változás kapujává.

  • Gullcsi részben ezt magyaráztam, de mindig azt mondom, hogy magával az alapszabályokkal is baj van. Nincsenek meg a fokozatok, lépcsők, persze nem egy olyanra gondolok, mint a mostani zöld-piros kombó. Nem egy Unin belül kellene fejlődni, de a technikai részére most nem térnék ki.


    Beszélőke- politika. Mi van ha nem használ, jönnek az állandó rakéták, DS hadak, megy először a rombolás, utána keressünk flottát, ugranak a Holdak. Nem kérdés, "V" vagy a törlés. Hiába a10 év, kinek tetszenek az állandó piros jelentések, mindig menekülni? Azért ne felejtsük, sok nagynál lehet nagyobb egy összevonásnál. Ajjajj .. még ha a védelem is megy DF-be ...


    Régen sok kezdővel foglalkoztam, de mind a porba hullott - hiába minden tanács, ha nincs ambíció, vagy idő, elszántság, néha SA, vagy beszélőke és politika :) . Nem a nagyokkal van a baj, teszik a dolgukat, van aki rombol, van aki farmol, és az is aki lenullázza flottát. Egyszer-kétszer én is kiakadtam, de a szabály az szabály.

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Szia Farisz! Hydra :) . Ezt az Unit nem ismerem, de akkor ez lenne a Menyország, ahol a játékosok békét találnak. Ilyen van? Persze lehet, társaság kell hozzá, és egy domináns TOP réteg, aki megelőzze, vagy orvosolja a kihágásokat. Elméletileg kivitelezhető, de ezek szerint a gyakorlatban is működik - ez jó. Következő lépés az lehetne, aki érzi magában az erőt, megszerezte a tudást, átléphetne egy harcos Uniba, megmérettetni magát. De ha békére vágyik, visszajön, bányászik, exp, és jókat alszik.

    Azért ne felejtsük el, hogy ez a játék alapjában egy harcos játék, mint ahogy az emberek is alapjában "hódítók" , és csak a szabályok tartják tartják a rendet!

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Lehet vitatkozni... nem rossz ez...


    Kérdés, aki akar ez ellen tenni és nem akarja megvárni az összevonást, vagy a "nagy aratást"... az mit akar/mit hajlandó tenni?


    Mit lehetne?

    - Kellenének uni leírások. (az esetleg játszani kívánó emberek tudják hova regisztráljanak még be a friss szervereken kívül)

    - játékleírás... ezt Gurat remélem intézi Ha nem, megoldjuk közösen.

    - szövetségek, akik hajlandóak új embereket befogadni!

    - ötletek, hogy mi kellene még


    Más:

    Amúgy nagyon jól hangzik egy össz Szent Korona országai szerver... de ha sikerülne, néhány év után ott is ugyanezek a gondok lennének.

    De legalább nem írtana magyar magyart... egy darabig. Mondjuk a Kalykén ha jól emlékszem elvérzett a magyar szövetség :)

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Szia Farisz! Hydra :) . Ezt az Unit nem ismerem, de akkor ez lenne a Menyország, ahol a játékosok békét találnak. Ilyen van? Persze lehet, társaság kell hozzá, és egy domináns TOP réteg, aki megelőzze, vagy orvosolja a kihágásokat. Elméletileg kivitelezhető, de ezek szerint a gyakorlatban is működik - ez jó. Következő lépés az lehetne, aki érzi magában az erőt, megszerezte a tudást, átléphetne egy harcos Uniba, megmérettetni magát. De ha békére vágyik, visszajön, bányászik, exp, és jókat alszik.

    Azért ne felejtsük el, hogy ez a játék alapjában egy harcos játék, mint ahogy az emberek is alapjában "hódítók" , és csak a szabályok tartják tartják a rendet!

    Hogy mennyország e vagy sem nem tudom én csak a saját szemszögemből látom a helyzetet, nekem így jött le a dolog. Ami a legjobban meglepett az az volt, amikor Macibával elkaptuk Csiszit. A csata után 4-5 játékos irt nekem privátban és megköszönte a csatát, nem is tudtam róla hogy Csiszi mekkora agresszor volt a kisebb játékosok szemében. Persze nem állszenteskedek, volt hogy én is reptettem flottát sőt volt hogy sikeresen de inkabb be érem a békés bányász élettel.

    Én vagyok a kezdet és a vég. Általam érkezik a változás. Kérlelhetetlenül jövök akár a halál, nem kérdezem felkészültél-e Rám. Kapuvá váltam, az örök változás kapujává. Nem érinthetsz hisz nem vagyok ember. Nem csodálhatsz hisz nem vagyok isten. Az vagyok mi örök és egy. A változás. Kapuvá váltam. A nagyszerű változás kapujává.

  • Véleményem szerint nagyon egyszerű a képlet, hogy miért is nincs benne magyar ogame a rendszeres juttatásokba vagy miért is nem kéri loro nekünk a sok bónuszt...


    Ez az egész olyan mint egy Munkahely.

    Van a nagy főnök ez esetben a gf.

    És vannak a részleg vezetők mint pl a coma le felé már nem sorolnám.

    A lényeg, hogy a jól produkáló részlegek mint pl orgon a coma

    Joggal mondhatja mutatva a kimutatásokat, hogy ennyi játékosom van. Nézzétek meg mennyi költöttek...

    Loro mit tud fel mutatni?

    Nyílt egy új uni és kezdett sötéttel 3 ember? (itt nem személyeskedés történik)

    Mi nekünk nem jár annyi bónusz magyarba mint az org playereknek röviden ennyi az egész.

    És lehet basztatni trockijt is meg Guratot akik ebbe a rendszerbe egy 20. "senkik"

  • öhm.. kifejtenéd ezt az "org több bónuszt kap" részt kérlek? :)


    ---


    Gullcsi: a szerverbeállításokat max a Fórumon tudjuk kiírni. Vagy hol/hogy gondoltad?

  • Picit bele szólnék a nagyok beszélgetésébe, mint kezdő játékos. Igen az vagyok. Aktívan azóta játszom mióta fidis szeró van. Előtte antaresen vegetáltam farmként :D Megnéztem nusakant,idő hiányában v-ben vagyok. Összevonást soha nem éltem át. Kíváncsi vagyok rá, ha lesz :) nyilván elvérzek :D Bár antareses tudásomhoz képest lényegesen többet tudok köszönhető ez pár nálam rutinosabb és bennem bízó játékosnak a fidisről, mindent amit tudok ott tanultam meg. Nem oly rég hogy s hogy nem lett párúj regosztráló nálunk, két játékost be isvettünk szövetségünkbe, kiderült évekkelez előtt játszottak. Újításokról viszont semmi infójuk, tanítjuk őket az új dolgokra. Olvasok forumot, sok keveredés van a játékosok között :D hazugság, ármánykodás, hátbaszúrás, csalás, lehet mondani, hogy nincs. De van. Ebből adódóan nincs bizalom! Szövetségek félve vesznek be játékosokat és még nagyobb félelemmel adnak át trükköket és tudást! Ez az én meglátásom. Így az új játékosok kik jönnek, nemkapják meg az információkat melyekre éheznek, vannak szerencsések a hozzám hasonlók. Kb 10% vagy kevesebb. Aztán van olyan is akit nem lehet tanítani :) Sok a feladás is, ezek mellet vagy ezek ellenére, mert van akinek ilyen a mentalitása. Engem is sokat zaklattak nagyok, az elején, antaresen meg főleg :) Elsőre ennyi, majd tán még szólok hozzá hisz van mégjó pár vetülete annak hogy lehetne játékos állomány növelni és MEGTARTANI.

  • Gullcsi: a szerverbeállításokat max a Fórumon tudjuk kiírni. Vagy hol/hogy gondoltad?


    Nem feltétlenül a szerver beállításokra gondolok, azt talán mindenki látja. (ha jól van kiírva :) )

    Statisztikákat kellene kiírni. Hol mennyien játszanak, milyen az élet a szerveren. Hogy viselik a "migránsokat" :D

    Mennyire élhető a szerver. Létezik-e befogadó/segítő szövetség.

    Vagy csak valahová kirakni, hogy honnan szedhet hozzá adatokat a friss játékos.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Két aprócska dolog/kérés. Csak Chuck-ot tudnám idézni: ha lesz összevonás, akkor az esetleges szerverbeállítások megváltoztatása HAMARABB történjen, mint maga az összevonás, hogy a játékosok tudjanak kalkulálni az esetlegesen megváltozott beállításokkal.


    A másik dolog pedig kérlek frissítsétek itt a fórumon a szerverek infóit. Yakininál még mindig 1x-es speed szerepel, ami egy fórumra beeső új játékost könnyedén megtéveszt. Nézzétek meg az angol fórumot és ott a szerverek beállításainak leírását, az remek, követendő példa lehet.


    Köszönöm!