Jutalom rendszeresemény PTS-ben

  • Én azt állítom hogy nem éri meg., tehát akkor hazudok....de nézzük.
    kutatóhálózat 1 szint....1,5 éves asztrónál az az egy szint semmit nem ad plusszba......
    meg a többi mint fél milla deu....
    Meg a sok hasznavehetetlen 7 napos gyorsító ami majd elrohad a raktárban....a 90 naposok mellett nem igazán kell gyorsító.
    Eddig tényleg mekkora buli ez az egész azoknak akik nagy szinten vannak......

    Kivétel :
    Egyedül az exp meg a flottahelybővítő ami megéri....de az exp sem biztos hogy mindig....ugye bár...bár 2 darab arannyal már 20 expi helynél jársz...mert ugye asztró bizonyos szinjével plussz kaszt alap 8 hely.
    Ennyi is a pozitívuma a nagy accok felé ennek az egésznek....meg hogy most mindenki kap egy kis ingyen SA-t....

    Viszont nézd meg azt is mit kell tenned érte... kedvencem: húzz ki egy plazmatechet....minden vágyam.
    Így hogy nem csinálom pont nem érdekel, mert számomra amit bele kell fektetnem soha nem jön vissza....és ezért van hiányérzet és ezért gondolom úgy, hogy legalább most elsőre adhattak volna legalább egy olyan eventet mint ami volt tesztszerveren.

    Hogy pl aki bányászik az tudjon menni egy szint plussz bányáért vagy akár valamilyen tényleg plusszt hozó kutatásért.....
    Mert nem csak az expiből áll a játék...plussz nem mindenki áldoz már horribilis időt erre a játékra...viszont pont ezért lennének olyan részei ennek az eventnek amiért mindenki kifacsarna egy kicsit többet....
    Bányászként nekem ez....NEM ÉRI MEG!!! jelenleg.

    Long have i waited...and now...your coming together...is your undoing!!!!!!

  • nézd én azt mondom hogy megéri mivel lehet hogy az az 500 e deu éppen elenyésző oké ezt alá írom aki viszont nem költ a játékra megbocsatsz magam sem sokat max ha koltozok vagy annyi anyagot sikerült össze hoznom hogy pl lefelezek és be is fejezek két kutatást esetlegesen D-s insta végett kell a napos gyorsító és eventkor berendelek stb a menete ...


    akkor az a néhány gyorsító szimplán megdobja arra a hétre a termelést vagy vegyük alapul 4 hétből 2 o t tudsz komolyabban foglalkozni a játékkal akkor kuldod az export és másik keton paszivan jatszol és be patintod a gyorsitokat mert előző két héten állandóan licitaltal jött az inport export event hozta az exp stb stb...

    Szóval ha az aranyat ezüstöt bronzot aktivalod akkor van x exped arra a mondjuk hétre / két hétre amikor tudsz aktívan játszani utána fogod magad és allando fs és nyersi begyűjtés megy mert melozok vagy ünnepek és család.

    Gyűjtő bizonyos bánya szintnél éri meg a túl töltés meg 22 fúzió és 22 energia tech mellet

    És én nem gyűjtő vagyok

    Meló mellet unalom üzes kent csinálom hogy jobban teljen az idő és legyen siker élményem mellette bónusz hogy haladok előre a toplistan ellenében gyujto nézi a számokat hogy jeee ennyit termelek na nemmmmm ezt köszönöm nem xD

    Megsérteni nem akartam senkit!


    valamint tegyük hozza sok az újonc az ogameban betanulo bányász flotas stb és ha nincs után pótlás gyorsan kifog og.hu halni mivel csak lesz 100 rutinos róka akik egymással nem bírnak mert ismerik a játék csinyjat binjat!


    A kutató hálózatra rá terve jelenleg van 12 bolygóm 10 es kutatót megkaptam előtte kikutatam a 9 et hogy majd a Kovi bolygóra tudjak építkezni ugyanis hiába van 12 bolygom 10 db az amin van kutató labor hozza teszem 14 esek... mert kicsik azok a bolygók.

    13 nal felpatintom mindet 20 asra és voala 11*20=220 kutató labor szint

    Melle a felderítő 25% ős bónusza kutatásra hozza csapom a parancsnoki testületből megfelelő embert és hupszzzz 50% a gyorsítás ahhhh 10 hétről levittuk 5 hétre ha meg makod van akkor benyomnak egy eventet kutatasra és hirtelen 75% kutatás gyorsítás

    Na akkor számolj utána mennyit is gyorsitotal a 10 hétről.

    És ez is egy passzív játék rész.

    Ja és a parancsnokra nem kell költenem mert naponta majd 15 e sötét jön össze vagyis 3 nap alatt ha picit aktívabban tolom össze jön a 45 e / hét...

    .... ezt sorolhatnám vissza terek az eredeti témához.


    napos kutatás gondolj bele hirtelen lejár egy kutatásod kb fel nap múlva viszont neked fullon van a bányák veget a bolygód és meg egyet csak be akarsz tolni és hat valamit bontani kell hogy olcsóbban bonts beraksz 4 db iont ami mondjuk 2 nap lenne és meg a napodos melle van 1 arany és 2 bronzod így le gyorsítód az egészet meg spóroltál x anyagot bontás végett mert lehet nem csak egyszer fogsz bontani melle ha nagyon nézed a toplistát kaptál mondjuk csak a 4 ion kutatás végett 300 e pontot nagyobb szinten ha már annyira azt hajluraszod..( nem bántásból végett)...


    Sok elenyészik a jutalmak közt nagy szinten én sem ma kezdtem tudom jól milyen az !!!

    Csak ne légy önző és gondolj bele a többi játékos helyébe.

    Sem nagy accon sem Kicsin nem annyira adja a jót !

    Nagyon mert elvileg nem éri meg kicsin meg nehéz kivitelezni ezt azt !

    Mindennek van előnye hátul ütője....


    neha megéri stratégiazni mert sok időt erőt tudsz megsporolni vele 🙂

  • Nem csak a magam nevében beszéltem...de biztos nem emeltem ki eléggé hogy a nagy accoknál nem akkora biznisz ez.
    Aztán értem a 10 hetes kutatást csak hogy egy szint fölött évekről beszélünk...plussz a kasztok....elmondtam miben vagyok és miért!!!

    Tök jó a felfedező ha van IDŐD!!!! Én nem áldozok már sok időt erre a játékra!!! Tudnék, de minek.
    Ion kutatás....bármit lebontok ion nélkül is...mivel vannak akkora nanitjaim amik tudják pörgetni az időt plussz jó előre tudom mit fogok építeni mivel tervszerűen megyek.:) De U.I : Nincs mit lebontanom...felesleges épület nálam már nincs.... ;) Plussz elég nagyok a bolygók, úgy hogy a terrákra semmi szükségem de mégis 7-es van mindenhol. Asszem 14-ből 1 bolygóm ami kicsi.... :(

    Az is stratégia ki mire költ...haszontalan dologra nem költök...ami csak viszi a nyersanyagot.
    Kutatólaborjaidat össze is kell kötni....és odaáig legalábbis a 14-es kutatóhálózatig...durván ha 1 szintet kaptál is ingyen elköltessz....durván 8-9 mrdot...ami neked plusszt nem hoz. Csak áll valamiben.
    Ez is egy szempont, hogy ilyen nüanszokkal lehet mások elé kerülni, még ha nagyobb is az ecoja mint a tiéd!!!! Mert csak abba raksz ami többletet termel. A kutatóhálózat nem termel semmit....max az asztród nem 1,5 év hanem 5 hónap :D 5 hónap alatt beépíthetek 50mrdot deu nélkül....deuval durván 75-80 mrd....amíg te pl csak vártál az asztróra...és ezért mondom ez is egy startégia és tök jó hogy van ingyen SA, mert így ezt bárki megteheti ha hajlandó rá spórolni!!!

    Long have i waited...and now...your coming together...is your undoing!!!!!!

  • én is csalódott vagyok, de faék egyszerű feladatokért a +exphely nekem megéri.


    sicario a napi 15ezer sötét azért az nagyon nagy tulzás

    ennek jó ha a 20%-a összejön de inkább a 10%-a az átlag kb.

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • "Őrült tudós

    Indíts kutatást: 1x Plazma Technológia"

    Hát megint megkaptam ezt két szerveren is és mind két szerveren már egyszer meg kaptam, most ismétlődik ugyan az.
    Mehetek megint kunyerni.
    Nem úgy van hogy ez ki lett véve?

    987 a Világbajnok sok nemzet igázója!!!
    Egyesült Királyság, Argentína, Brazília, Franciaország, Olaszország, Egyesült Államok, Görögország, Hollandia ..... stb

  • én is csalódott vagyok, de faék egyszerű feladatokért a +exphely nekem megéri.


    sicario a napi 15ezer sötét azért az nagyon nagy tulzás

    ennek jó ha a 20%-a összejön de inkább a 10%-a az átlag kb.

    egyszer levezetem táblázatba és malival elküldöm 24 es statban ha 0/24 Bem tudok repülni elsőtől utolsóig 15 re lett kerekítve természetesen nem ennyi viszont ha bele gondolsz 9x es sa eventnel efölött vagy jócskán ha tudsz sokszor sokat menni 🙂

  • Psszt elárulok 1 titkot


    Az Ogame a lehetőségek, a leleményesség, és stb...tárháza.

    A legtöbb feladat egyszerű:


    - Lépj be

    - Nézd meg ezt-azt

    - Szállíts nyersanyagot ennyit-annyit, ide-oda...

    - Állomásozz itt-ott ennyi-annyi időt /ahol ez lehetséges persze, mert láttunk már re-példát pl. Merkur/

    - Indíts küldetést X bizonyos típusú hajókkal, szállítás, telepítés, támadás stb...

    - Építs bizonyos mennyiségű, és típusú hajókat, vagy épületet, védelmet stb...

    - Rombolj bizonyos mennyiségű (vagy konkrétan) egységet /védelem, hajó stb/

    És itt a legjobb rész :D

    - Indíts bizonyos kutatást...

    A lényeg az indításon van, nem a befejezésen ergo csak annyi a feladat, hogy elindítod, ez nem azt jelenti, hogy be is kell fejezni, ugyanez érvényes az épületekre is, csak az indítás...

    Tömören, ha ilyen feladatot kapsz, és van reá nyersi, DE nincs szükséged az adott dologra /épület, kutatás/ elindítod, csekkolod a feladatnál a pipát, majd visszavonod ennyi


    Nálam működik, remélem másnál is, és tudtam segíteni :P

  • én is így csinálom! Pacsi! 👊

  • Én szeretek kutatni. Ezért mindig foglalt a kutatólabor, és nem haszontalan és nem is kicsi vacak dolgokkal, hanem több hónapos feladatokkal!

    Így a fentemlített kutatások feladat nekem telejesen kiesik. Ezért pl Ursás top acc-vel kevesebb trituimom van már mint Merkuron... Vicces :D

  • peace,


    "Utána kapok még feladatokat" - "az akció kezdetétől 24 óránként vannak újak" - a kiírás szerint is..

    "marad a felhalmozott trícium" - mint jeleztük is, nem viheted át a következő eventre.. tehát költsd el..

    "lesz még event" - ahogy olvastam lesz..

    "vagy az 5-ös rangtól hagyjam a fenébe" - lásd előző válaszok


    üdv, T.