Cél univerzumok. Csoportok

  • Elvileg a költözésre egy hét van.

    Rányomsz, és azonnal átpakol, a másik accot meg bannolja 2038-ig.


    Ott lent lesz a megszokott helyen a költözés, ami vagy müxik vagy nem. Balarionnak jegyet kellett írni, hogy átrakják.

    Költözés után valamikorra be van tervezve egy szavazás az uni megváltoztatásáról.

    Nagyobb eco + ez az.

    De szerintem előttünk a franciákat is átpakolják, szóval van még időnk.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Mindenkinek nagy like hogy szerintetek is mehetnének az új unik is a levesbe. :)

    Trockij, egy kérdés, akkor az esélytelenek nyugalmával már tuti nem kerül bele se Kallisto se Libra az egészbe vagy akkor ez volt a tervezet aztán majd döntenek erről is?

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Jelenleg FIXEN fogalmunk sincs, h melyik uni kerül be vagy sem, így nem tudok a kérdésetekre válaszolni.

    Az újabb univerzumok szándékosan nem kerültek bele az összevonási tervekbe, hiszen egy millás account egy több 100 milliós account mellé bár beköltözhet, de sok esélye nem lesz.


    És azt megtudhatjuk h mik voltak a tervek? Tudjuk h nem 100% na de mégis melyek azok az új unik amik esetleg nem kerülnek be?

  • Az az Ursa beállítás meg tetszene is. Csak a gazdaság miatt. Bár mint bányásznak nem tudom jó 5let lenne-e olyan uniba menni ahol ekkora a nyüzsgés?! :)

  • Sziasztok!

    Most volt időm és végig olvastam amit az angolon írnak az okt. elejei merge-kről.

    Nos továbbra sem értem, miért kellene a magyar részről kimaradnia a Kallistonak (190 napos) és a Librának (144 napos) amikor németen speciel az egyik cél uni a Rosalind (144 napos)

    Szerintem ennek full nyitottnak kellene lennie nyilván a Merkur még iszonyat új de a többi uni játékosai részére is.

    Ti mit gondoltok?

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • üdv,


    az elsődleges tervezésnél ezek a szerverek nem lettek figyelembe véve.. az, h ezt végül mennyire bírálják felül a németek, nem tudjuk.


    egyébként.. a Rosalind cél uni és nem a megszűnő.. szerinted jó ötlet lenne a LIbrára behozatni a 600+ napos szervereket? :) meddig élnének az ottani játékosok? :)


    amúgy.. a németeknél 11 uni szűnik meg és 7 cél uni van.. nálunk van olyan uni ahol szerintem nincsenek 50-en.. tehát ennyi cél-uni sem kell.. és főleg nem a legújabbak.. + a Rosalind- és a Pasiphae cél uni volt egy másik uninak.. sok értelme nincs 1 uni lakosait a két kicsire szétdobni.. szerintem..


    üdv, T.

  • Nem szoktam ezekhez a posztok hoz sűrűn kommentálni viszont most eggyet kell értsek T.-vel,

    Nos szerintem ha a 600+ naposak át kerülnének pl fidis japentusra negatív időn belül akkora háború törne ki amekoraba bele remegne az uni és hozza kell tenni hogy ocsmány vérfürdő lenne a végkimenetel.

    Régen megkaptam hogy miért jatszok egyszerre több szerveren nos azért hogy tisztában legyek az erő viszonyokkal és hogy kikkel lehet joban lenni egy esetleges osszevonaskor nos ebből a tekintetből minden szerveren akad olyan ember akit ütni kell és olyan is akivel ütni lehet a többit !


    szóval szerintem jó ez ahogy van mert a kicsik akar tapasztalt akar nem hamar kihulananak

    Így is össze vonás után akinek nincs ideje a játékra vakba fog vonulni és mondjuk ki őszintén sok játékos nem fog maradni !


    üdv : S!

  • Köszönöm a válaszokat!

    Nyilván nem mint céluni gondoltam ezekre az unikra itt, csak példaként hoztam a németet. Arra igazat adok nekem nem sok rálátásom van, hogy hogy állnak a korábbi unik, ha mindenhol irdatlanok a különbségek nyilván valóban nem sok értelme van.

    Az én gondolatom az volt már kezdettől fogva, hogy a költözés lehetőségét lehetne megadni ezekről az újabb unikról is másikra. De lehet hogy a félreértés nálam van, és azt nem zárja ki a dolog. Mert arra is lehetne pl módszert találni, hogy a lehetetlenül nagy különbségeket kiküszöböljék, akár kezdővédelem akár zöld - piros játékos erőviszony arány módosítása. De csak ötletelek :) Meg nyilván már kicsit a keserédes cp hiány is beszél belőlem, de tudom ez régebbi unikon még durvább hiány... Valahogy a játékot kellene népszerűbbé tenni vagy azokat meggyőzni akik egy kudarc után ott hagyják...

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Szerintem 3uni lenne célszerű

    1 nagy flottás (3x vagy 4x speed 70% df el 0.5 deu)

    1 bányász (ez jó eséllyel Ursa lenne jó lenne elfelejteni az alap 30% DFet és legalább 40-50%os alapot rakni, meg lehetne emelni mert vicc hogy több 10 vagy akár több 100milliárdos csatákból pár milliárd jön csak!)


    És 1 ami a régebbi (haldoklófélben lévő) kis szeróknak lenne, oda egy nagyobb (7x-9x) gazdaság szorzóval meg egy 50% df el mondjuk mert ahol csak 30-50 játékos van ott a következő összevonásig nem sok esély van hogy lesz majd kit összevonni és így lehetőségük lenne kicsit utólérni a nagyobb szerókat (lenne motiváció) következő összevonásig plusz lenne ott is élet.


    Miért a 2 nagy szeró? Mert van aki több uniban is játszik, és így nem kellene (sok) nagy accot törlésbe rakni.


    Persze tegyük hozzá, a GF dönt úgyis. Ez az SA-s költözős verzió nemzetközi szinten meg elég vonzó egy flottás számára itthoni viszonylatban nincs elég cp ahhoz hogy igazán megérje Tábornok kaaztra váltani, hacsak nem a kaszás eladásokra épít az illető.

    Ezzel a kaszt rendszerrel nem vagyok kibékülve. Staton megsemmisített hadipontokból annó lehetett látni ki mennyire jó, most meg leginkább azt ki mennyire szorgalmas kilövöldözni az expedíciókat.

    Na de ez már így marad meg kell szokni.

  • szerintem már nem is lessz több összevonás , már 3 hete semmi hír :(((

    Majd neg kapjuk a s. A editsönt.

    nemsokára várható az orosz Covid-19 vakcinával együtt.

    Csak az migrálhat aki be oltatta magát

    :phatgrin::phatgrin::phatgrin:

  • 2 hete volt egy kör...

    Most szerintem a vakációs acc-k temető szerverre való átrakása miatt várnak kicsit, hogy az az újítás is működjön. Jobb ha nem keveredünk bele nagyobb bughalmazba költözés közben....

  • 2 hete volt egy kör...

    Most szerintem a vakációs acc-k temető szerverre való átrakása miatt várnak kicsit, hogy az az újítás is működjön. Jobb ha nem keveredünk bele nagyobb bughalmazba költözés közben....


    Miért mondod ezt Gurat? olyan még sose volt, h bármilyen bug közbejöjjön :D

  • Nekem rob mondta, hogy náluk nem volt semmi.

    Bár ez elég érdekes de hát f.. Z tudja mit csinál a GF.

  • nem hírfolyam, de hír..


    "As some communities have been asking for it, this is how the resources are turned into points in the exodus phase when a server is selected for target:

    The ratio of the target server will be used as base.

    The formula for the accoun's repources works as follows:

    • (Metal resources of all planets and moons + metalCost of the 1st builsing entry + metalCost of the 1st research entry) / ratio metal
    • (Crystal resources of all planets/moons + crystalCosts of 1st building entry + crystalCosts of 1st research entry) / ratio crystal
    • (Deuterium resources of all planets/moons + deuteriumCosts of 1st building entry + deuteriumCosts of 1st research entry) / ratio deuterium

    The formula for the target server is:


    • (sum metal resource of all planets/moons/fleets) / metal ratio
    • (sum crystal resource of all planets/moons/fleets) / crystal ratio
    • (sum deuterium resource of all planets/moons/fleets) / deuterium ratio

    The users resources in total has to be smaller than the total of the target server."

  • Nézegetve az elmúlt idők postjait és csatáit egy javaslatom lenne.

    2 cél univerzum bele értve a kicsiket és a nagyokat.

    Az egyik legyen xaly vagy yaki a másik pedig ursa.

    Akik a cél uniba vannak kapnak 1 váltás lehetőséget.

    Gondolom egyértelműen le esik mindenkinek, hogy melyik a flottás és melyik a bányász.

    Na de a csattanó.

    Aki a bányász uniban van annak ott a 30 df és a többi lehetőség.

    Ha valaki flottázni szeretne akkor annak ott az összes opció kivéve a no Ács.

    Nagy dicsőség 5en menni egy ellen, véleményem szerint nem!!!

    Lehetnek akármekkora számok egy 200 Mrd plus csata legyen méltó arra, hogy profit és játékosok tisztességesen ütkozzenek meg.

    Ezzel még lehet adni a lehetőséget mindenkinek, hogy hajtson arra, hogy a másikat sikerüljön le szedni és a vesztesek pedig a méltó búcsú lehetőséget arra, hogy valaki tízen X év után tudással és rutinnal le szedte.

    A harmadik javaslat egy holt szerver ahol 1es termelés és 5 ös flotta speed van.

    Ezt csak azért, hogy ha 2 szövetség clan háborút hirdet akkor a team a fix warrozó tagokat előre le egyeztetett időben át teszi őket és előre egyeztetett ideig ezen a szerveren vannak amíg a war tart. Így a 7 és 8 * termelésből a war idejére ki esnek és minden eventből de a szövetség azon tagjai akik nem akarnak warrrozni nem lesznek szét zúzva...

    És miért az 1 termelés?

    Mert akkor nem lenne napi 150m deu termelés mindenki a tartalekkal indul meg a war idejére és ha el fogy a deu akkor nem tud támadni

    Nekem ezek a vélemények.

    Ez a 3 szerver ami érdemes lenne