"ogame működési problémák"

  • Sziasztok!


    Erről van valamilyen update? Nyitnék egy topic-ot, hogy ki mit tapasztal, esetleg talált-e megoldást erre vagy arra a problémára, hátha tudunk egymásnak is segíteni.


    Nálam főleg az fordul elő egyre gyakrabban, hogy a játék fagy, sokáig tölt, és ami egy klikkelésnyi idő lenne sokszor 10-20-30 mp... Mondanom sem kell ez flottával elég gáz...

    Illetve sokkal gyakrabban dobál ki a játék mint pár hete... valamit tölt tölt aztán kidob vagy amikor ráfrissítek már türelem fogytán akkor dob ki. Eddig is megfigyeltem, hogy nekem alapból nem

    "marad bent" valamiért, kb 10-20 perc inaktivitás után kidob.


    Ti mit / miket tapasztaltok?

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Köszi Trockij, igen ezzel kapcsolatban a kérdés akart lenni egyrészt a topic, hogy tudunk-e már valamit, de akkor sajna még nem csak ennyit továbbra is.


    Nálam Invitel van egyébként, de kéthetente utazok ahol Vodafone van, illetve van mobilnet is amit használok, én mindhárom esetben tapasztalom ezeket, nem gondolnám ezért hogy net gond lenne sajnos...

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Csak Universeview. Gondolod, hogy az lehet a ludas?

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Rögtön feltűnik, hogy szét van peregve az egész UniverseView.

    Ekkor volt utoljára frissítve: 2020. május 2.

    Azóta rengeteg dolgot frissítettek a játékban.

    Ez szerintem totálisan elavult a mostani játékhoz.

    Nem azt mondom, hogy az AGR jobb, de a tapasztalat is azt bizonyítja, hogy aki buggal jelentkezik jegyrendszeren, szinte kivétel nélkül UniverseView-et használ.

    Ha van rá mód akkor ne használjátok, talán a legjobb most, ha semmit nem használunk, amíg ténylegesen meg nem csinálják őket.

    AGR is csak egy fokkal áll jobban a frissítés terén.

    Frissítve 2020. június 15.



    Nálam egyébként nincs probléma kiegészítő mentes játékkal. A bolt ténylegesen lassabban jön be, de ez is max 3-5 sec, valószínű a rengeteg új cucc miatt lett ilyen.

    Ami rettentően zavar az a kidobálás. Végig nézem a 14 bolygóm/holdam, közben tuti kidob.

  • nálam is szoktak jelentkezni ilyesfajta próblémák, de valahogy mindig sikerült azzal megoldanom (eddig) :D, hogy kikapcsoltam az AGR-t, majd jó pár percre rá vissza (persze ez idő alatt, ugyanúgy ténykedtem tovább)
    UniverseView-et én is használok, de nem jutottam el még addig, hogy azzal is gond lehet, így ezzel eddig nem is foglalkoztam, az AGR ki-bekapcsolása orvosolja némileg a problémát, aki nem használja annak nincs ilyen gondja :D

    (szállításoknál segít, nem kell matekolni, meg farmoknál ) :P

  • Mikor is ment jól bármilyen script?

    Ezek csak kiegészítők nem feltétlenül a gf álltal kiadva

  • Nem használok semmit.

    Még is előjött pc -en és telefonon a lassulás főleg bolt és ritkán előjön más felület betöltésének késése.

    Amúgy egy holdvédő csatát ez is befolyásolhatja ha éppen malmozik aztán csak nézem leszedték a sajtot.

    De benne van a pakliba.

  • Nekem is ahogy Erick mondta a kidobálás a legzavaróbb... egyszerűen ellehetetleníti a komolyabb taktikázást... és kilőttem a bővítményt a játék gyorsabb de ezt nem oldja meg sajnos :(

    Most már konkrétan ha lépkedek is kidob és feldobja a másik Gameforge játék hirdetését minden alkalommal a lobby-ban , ha ez valami reklám taktika hogy kidobálgat hogy lásd akkor elég szomorú :(

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Nekem is ahogy Erick mondta a kidobálás a legzavaróbb... egyszerűen ellehetetleníti a komolyabb taktikázást... és kilőttem a bővítményt a játék gyorsabb de ezt nem oldja meg sajnos :(

    Most már konkrétan ha lépkedek is kidob és feldobja a másik Gameforge játék hirdetését minden alkalommal a lobby-ban , ha ez valami reklám taktika hogy kidobálgat hogy lásd akkor elég szomorú :(

    erre vannak a reklámblokkolok, telon (legalábbis chromon nem, de pl. firefoxon igen), pc-n meg majd kötelező! :D

  • Sziasztok! Nem nyitnék új topic-ot ennek, felesleges, leginkább a GO-k tanácsát kérném. Nem panaszképp írom (mint az már szinte általános), csak ötletelni, hogy mi lehet ez, mert látszik, hogy a legutóbbi fejlesztésekkel már egy jobb mederben haladunk, sokkal gyorsabb a bolt, kevesebb a flotta küldési hiba stb. Ez a probléma viszont elég régóta fennáll, és őszintén nincs ötletem már :)


    Ha mobilon játszok akkor jelentkezik egy olyan elég idegsítő probléma, hogy már akár 5-10 perc inaktivitás után kivág a játék a lobby-ba. Mivel nem mindig vagyok folyvást ON és elég sűrű a melóm, sokszor csak 1-2 percekre van időm rálesni a game-re vagy expet küldeni, ez elég sokat kivesz ha folyton 20-30 mp elmegy erre hogy tölt majd kidob aztán vissza kell lépni.


    A gond minden uninál megvan, csak telón, gépen nem. Különbség nincs, sehol nincs add-on, ugyanaz a böngésző, teló nemrég volt full letakarítva, rendszervisszaállítás is volt kb 2 hónapja.


    Van-e esetleg ötlet? Tapasztalja-e más is ezt? Nyissak-e jegyet, vagy ez univerzális gond lehet?


    Köszi! :)

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Pálinkásat!


    Ez a helyzet nekem is fenn állt elég sokáig mire rájöttem......

    Ha laposon ugy hagytam a böngészőt megnyitva az ogame stb akkor telón ha beléptem engem is percenként kidobált.

    Azóta laptop kikapcs ha telóról tolom, így max napi 1-2 x dob ki az meg szerintem mobilnet probléma lesz.


    Próbáld meg ezt más ötletem nincs ;)

    Pacsi

  • Köszi a hozzászólásokat.

    Sajnos ha otthon sem vagyok (és gép ugye kikapcsolva) akkor is ugyanez a probléma.

    Bár lehet benne valami, hogy mobilneten rosszabb, majd letesztelem ugyanannyiszor dobál-e ki.

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Én azt tudom javasolni hogy mikor nekem szükség van erre nem törlöm az app előzményeket és akkor nem dob ki. Magyarul ha nyitva van böngészőből az ogame nem lépek be játékba vagy másik applikációba és olyankor az esetek nagyobb részében nem dob ki az ogame mert csak "felnyitom" a böngészőt.

    Remélem sikerült értelmezhetően leírni mire gondolok :);)

  • Persze sikerült, csak sajna ez sem játszik mint megoldás... általában full semmi máshoz nem nyúlok a mobilomon munkanap egész nap csak ogame. Megnyitva marad, ki sem megyek a böngészőből.

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!