Felfedező vs Gyűjtő

  • Eléggé meg lett vágva a kalóz/alien rész, de ha mázli van iszonyat adja, de van hogy 2 napig semmi... vagy hogy valahol semmi másik galban meg sorozatban, mázli kell hozzá sok. De nyerset hajót még mindig jól ad, én is maradtam, sokkal inkább megéri.

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Én most kezdek ráállni Kalliston hogy egyre nagyobb flottákat küldjek ki, de full nagy hajókkal még nem merek. Ahhoz tényleg iszonyat mázli kell, hogy megérje, nekem az nincs :D Múlt héten is volt 2 pukkom, nagy szállítós nehéz harcosos kombó ment a levesbe mindkétszer vagy 180 - 200 millás flotta. Nagyobbat így nem merek még küldeni. Csatát mondom azt látom, ki kell fogni, volt többször olyan hely, hogy 2 napig nem adott csak 1-et 1-et utána sorozatban többet.

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • átlag napi 4 csata jön. A vesztéseket nem tudom mert a nerfelés uténi 3 hétben jött 8...de azóta csak kettő volt. Lehet a következő hónapokban egy sem lesz xD én olyan hadit küldök expre aminek a profit bukó aránya kb 25 az 1hez ,direkt nem df nagyságot vagy flottanagyságot írok nemfeltétlenül az a lényeg. És az is számít mennyi deu fogy. és a nyersi meg a hajók amit hoz...még mindig mégéri a felfedező. De hogy hol a határ a gyűjtőhöz képest, biztos vannak akik tudják rá a választ, én nem :)

  • Üdv Mindenkinek. Végre találtam egy olyan felületet, ahol hangot adhatok a liciten történő különbségeknek és ennek vonzatainak.

    Kissé sérelmezem azt, hogy egy top1 játékos (aki több listán mint pl fejlesztések vagy akár haderő) is legalább 2x annyi ponttal rendelkezik, mint a második legjobb játékos, ennyire megszállottan ragaszkodjon ahhoz, hogy a liciten rá ne lehessen licitálni, ha igen, bár jelzi először, hogy "magammal bszk ki", meg hogy "elcsaklizom előle, aki tudna is mit kezdeni egy tárggyal", szóval ha ez mégegyszer megtörténne, abban az esetben kapom a rombolást, meg a flottát a nyakamba. Az adott szerveren a 42ik vagyok. És az utóbbi időben annyira elegem lett, hogy már csak azért járok fel oda, hogy már csak azért is ráliciteljek, mert a játékélményt már egy ideje elrontotta. A klántársaival rakétáztat le, és csodálkozik, hogy alig vannak 100an a szerveren. Én is csak félgőzzel (se) játszom már, hála neki...

    Röviden ennyi.

    Peace@Love

  • Üdv Mindenkinek. Végre találtam egy olyan felületet, ahol hangot adhatok a liciten történő különbségeknek és ennek vonzatainak.

    Kissé sérelmezem azt, hogy egy top1 játékos (aki több listán mint pl fejlesztések vagy akár haderő) is legalább 2x annyi ponttal rendelkezik, mint a második legjobb játékos, ennyire megszállottan ragaszkodjon ahhoz, hogy a liciten rá ne lehessen licitálni, ha igen, bár jelzi először, hogy "magammal bszk ki", meg hogy "elcsaklizom előle, aki tudna is mit kezdeni egy tárggyal", szóval ha ez mégegyszer megtörténne, abban az esetben kapom a rombolást, meg a flottát a nyakamba. Az adott szerveren a 42ik vagyok. És az utóbbi időben annyira elegem lett, hogy már csak azért járok fel oda, hogy már csak azért is ráliciteljek, mert a játékélményt már egy ideje elrontotta. A klántársaival rakétáztat le, és csodálkozik, hogy alig vannak 100an a szerveren. Én is csak félgőzzel (se) játszom már, hála neki...

    Röviden ennyi.

    Peace@Love

    Kb mindenhol ez van

  • Ez nem igaz. Én csak gondolok rá :DDD

    De-de-de ... bizony így van ;). Elég egy töketlen izomagyú SA bajnok, és a feltörekvő játékosok mennek az enyészetbe. Csak mert megtehetik, igaz csak a rombolásra mennek, de ebből magasztos eszmét faragnak maguknak : na ez azért volt .... /nem célzottan a licitre értem/ , valóban csak se..fejek . Ezért is ragyog az Ogame, meg lehet nézni mennyi aktív játékos van. Állítom van olyan UNI, ahol max. 10 játékos ha éppen kattingat. Persze minden szabályos, és a játék is a csatákról szól, de sokszor az intelligencia hiányzik néha a játékosokból. Tisztelet a kivételnek:!:

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Loky, neked mi erről a véleményed? Gondolom, nem idegen a téma számodra, ugye? Tudod, miről beszélek, vagy nem? Gondolom, nem hiába nem szólsz hozzá, hiszen, ez rontaná a renomédat itt, ahogy látom, igen csak famous vagy a fórumon (is). :D

    Ne hagyj benn semmit, és nem visz semmit.. kb ennyi a játék lényege. Így nagyon védelem sem kell.. :)

  • itt nem volt szállitó sem, csak destroyer, vagy éppen mi...

    Ezek a támadások nem a rablásról szóltak, hanem azért jött egyértelműen, hogy jelezze, ha rá merek licitelni, "bajok lesznek". Ezalatt értette, hogy majd a flották jönnek, mintha ettől megijednék. Na mindegy, csak gondoltam valahol jó lenne írni erről, hátha nem vagyok egyedül ezzel a dologgal.

  • itt nem volt szállitó sem, csak destroyer, vagy éppen mi...

    Ezek a támadások nem a rablásról szóltak, hanem azért jött egyértelműen, hogy jelezze, ha rá merek licitelni, "bajok lesznek". Ezalatt értette, hogy majd a flották jönnek, mintha ettől megijednék. Na mindegy, csak gondoltam valahol jó lenne írni erről, hátha nem vagyok egyedül ezzel a dologgal.

    Ha nem visz semmit, akkor nekem nem zavaró.. de azt sem gondolom, hogy a semmiért elindul.. ha mégis, akkor sok sikert neki hozzá..

    egyébként gondolom nem fullal megy, mert az drága, és nem éri meg.. csapjatok be neki pár ilyen kisebb flottát, aztán letudva a dolog. 8)

  • Annyiban egyet értek a dologgal, hogy ilyen kis semmiségekért minek is rombolni, rakétázni rászállni valakire... rám is szálltak már romboltak értelmetlenül, ismerem az érzést. Ha valaki konstans bent hagy dolgokat nyilván joggal fosztják le, ha valaki untig ugyanott fsel, nem visz változatosságot, kihívást a játékába az ellen felé, nyilván lerobbantják a holdat, de az ilyen piti dolgokért rászállunk az emberre ez nekem sem tetszik... csak nyilván mások vagyunk... én pl licithez is úgy állok ha valaki rám ír hogy kell neki akkor hagyom mert nem létszükség, jól jönne nekem is minden de nem minden áron... volt aki rám licitált brahiból 50 millát aztán ment vakba... az ilyennek sincs értelme, ha már nézzük a másik oldalt is.

    Szóval én se nem a kicsikre szállók mellett vagyok se nem a tovább provokálókén...

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Loky, neked mi erről a véleményed? Gondolom, nem idegen a téma számodra, ugye? Tudod, miről beszélek, vagy nem? Gondolom, nem hiába nem szólsz hozzá, hiszen, ez rontaná a renomédat itt, ahogy látom, igen csak famous vagy a fórumon (is). :D

    Mivel nem témába illő a hozzászólásod ezért nincs hozzáfűzni valóm.

    Mi hozzátennivalóm legyen amikor először figyelmeztettelek hogy baj lesz de te meg már csak azért is nyomkodtál na hát én meg mentem. Rombolni? nem volt mit rombolni

    Írni se irtál hogy hé te barom ezt vinném ha nem bánod, csak a süket duma jött miután rádírtam.Max 2 szer ha kicsit megcirógattam a védetlen bolygóid kb 2-3 hét alatt na bumm.

    Részemről ennyi.

  • Nos, én még nem láttam olyan árverést, ahol a vevők összebeszélnek, hogy "fugyelj máá, ezt hadd vigyem már el én, nagyon kéne", de lehet, ez csak az én szűk látóköröm miatt van. Nos, mikor irtál, valóban azt irtad, baj lesz. Nem mondtad, hogy miért, én kérdeztem, hogy a licit miatt? Komolyan??? Ez volt azt hiszem az első vagy talán a második alkalom, amikor egyáltalán licitáltam, azt sem tudtam, ki vagy. Erre rám írtál, mondhatni fenyegetően jelezted, hogy nem kéne rád licitálni, merthogy a klántársaiddal is meg vagytok egyezve, hogy egymásra nem, stb. De én nem vagyok a klántársad, és amiért Cimbinek mertelek hívni, de ettől függetlenül is az elejétől kezdve bunkóztál. Érdekes módon, miután Reborn ezután először rakétát küldött rám, majd rám írt, hogy volt ez a licit dolog, egész jól elbeszélgettünk, de mondtam, nem fogom hagyni magam, nem éerdekel, hogy te vagy az első.( amit tényleg azután tudtam meg, hogy egyáltalán rámírtál, és nem is értettem, hogy a top1 miért nem hagyja a 42iket is dolgokhoz jutni.) Nos, ha nem te, akkor a klántársaidé. Rebornra ritkán licitelek, de rád, amikor fenn vagyok, licitelek, ezt akkor megmondtam. Engem ezzel nem fenyitesz be, mert írtam, nem érdekel már annyira a szerver, mint mielőtt írtál volna.