Felfedező vs Gyűjtő

  • igazad van mert lazán 2-300 milla nyerseket haza lehet hozni. Nemtudom Guratnak mennyi + t ad pontosan , de talán még neki se éri meg :)

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • Nem értek veled egyet mert sztem nem éri meg hosszutávon expizni :)

    Nézd úgy hogy 2 szer annyi exp megy neked mint nekem így 2 szer annyi a lyuk esélye nálad hosszú távon.

    Mint ahogy említettem is szerencse függő.


    Hát meg megéri még így is az biztos...a deu költséget számoltad kb mennyi lenne a 6milliárdos profitnál? :D Én átváltottam Gyűjtőre nem olyan rég gondoltam jobb lesz, mellette expedezgetek 6 slottal de a Gyűjtő nem éri meg egyáltalán, amint lesz lehetőségem váltok vissza! Ha nem megyek rá a csatákra és csak minimális expedeket megyek 1 nap még úgy is több nyersit hoz mint amit a Gyűjtő +ba termelne...az, hogy Gyűjtőként a haza hozott nyersi mennyisége alig érte el a 1millás tételt az előzőleg 5-10-15-20+ milla után elég nagy csalódás volt! Így vissza fogok állni Felderítőre nemsokára aztán 8 slottal mennek a nyersis expedek napi 4-6 alkalommal vagy néha több,kevesebbel! DE véleményem szerint a Gyűjtő még így is csak akkor érné meg ha valaki 2-3naponta tud mondjuk csak fellépni és nem tud expedezni vagy brutális bányái vannak...ha nem lenne a gyűjtő le nerfelve nyersi hazahozatalban akkor lenne esélye talán véleményem szerint! :P Így számomra nagy csalódás a Gyűjtő kaszt még 14 bolygóval is katasztrófa! :(

    Gyüjtőként a csatákból a df eleve csak 10% és nem 20% mint felfedezőnek.Butaság volt váltani főleg úgy hogy 8 exp slotod van és a gazdaságod sem a legerősebb.


    Szerk: nagy flottával menni mindíg is nagy kockázat volt, aki mer az nyer alapon + a szerencse

  • Igaz , hogy 2x qnnyi lyuk viszont 2x annyi csata is . Az arányok megmaradnak. Viszont , ha jol veszem ki a szavaidból te kb fele csatáramegy fele nyersire. Na ehez kell a szerencse , hogy a flotta hozza a csatát a nyersis hajó meg a lyukat :D

    Én már szerintem átbillentem a megéri kategóriába ;)

    Na lehet de .hu n kb csak te egyedül :))

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • Alapból nem is a csatákra mentem rá már előtte sem...azért váltottam mert azt hittem jobb lesz de arra nem számítottam, hogy a gyűjtő expedes nyersi hazahozatala így nerfelve van! Gondoltam + termelés a gyűjtővel + 6 slotba hozok haza még nyersit jobban kijövök majd! Azt nem mondanám, hogy nem jók a bányák (14x 37fém 33kris 34 deu 15 sloton 13bolygó 1 bolygó 8as helyen) de így is kapufa a dolog...Egy próbát megért szerintem! De nem éri meg mert ha csak fél órát is rá tudok szánni a gamere naponta ami nem sok akkor is jobban megéri a felderítővel nyersis expedezni! Amit hoz +ba hajót meg eladom még és kész...Bányászásra álltam át amúgy mivel nincs és nem is lesz sok időm a játékra de inkább szánok fél órát rá naponta és nem szívok annyit!


    Még annyit, hogy lehetnének jobbak is a bányák egy 80millás accnál tudom de inkább az asztro 24-25 toltam ki a bányák helyett, hogy később ne legyen akkora szenvedés mivel most volt rá cuccom...majd csak most fogok ráállni a bányákra...

  • Akinek van ideje exp-re az legyen/maradjon felfedező kb 400-500 milla gazdaságpontig. És tolja szállítóflottával az exp-t. Az egyéb felfedezős bónuszok is jók és hasznosak... a kutatás, a nagyobb bolygók, mind pont az elején érnek sokat.

  • Gurat neked 400-500 millió pontod van gazdaságban?:D


    Ratel egy 5os eco szerveren nem érzed meg a gyújtott és még ha azt mondom hydran a 7 es eco val a 40 es fémbánya 35 ös kritály és 35 ös deuval gyűjtőként már igen megfontolandó ha nincsen idő.

  • Akinek van ideje exp-re az legyen/maradjon felfedező kb 400-500 milla gazdaságpontig. És tolja szállítóflottával az exp-t. Az egyéb felfedezős bónuszok is jók és hasznosak... a kutatás, a nagyobb bolygók, mind pont az elején érnek sokat.

    Hát igen kb ott lehet a mérleg másik fele amikor már megéri a Gyűjtő...de én attól még fényévekre vok :D

  • Gurat neked 400-500 millió pontod van gazdaságban?:D


    Ratel egy 5os eco szerveren nem érzed meg a gyújtott és még ha azt mondom hydran a 7 es eco val a 40 es fémbánya 35 ös kritály és 35 ös deuval gyűjtőként már igen megfontolandó ha nincsen idő.

    Ha nincs idő akkor mindenképp a gyűjtő megéri a dolgot...ha van idő akkor szerintem még azokkal a statokkal sem hoz annyit +ba mint amit expeddel hozol naponta haza...mert ha expedezel mellett a bányák termelnek ugyan úgy csak a +t számold amit gyűjtővel érsz el naponta az még ott se sok szerintem....

  • Elméletben neked ugyan annyi csatádnak kellene lennie mint a felfedezőnek nerf elött . igaz 10% df de valaki azt mondta staynek megeri.


    Gyűjtőként plazma techre fém és deu ra kellene rá menned .


    Már 500k deus flottával is 300 sötétet hozz és pár váltásra elég de idővel az admirális elviszi a sötétet.


    Bocsánat elírtam :D

  • Tévedés, nagyon sokan tolják az expeket ;) a frissítéssel kicsit kevesebben lettetek, ez tény, de még mindig jobban megéri, mint a flottavadászat.. legalábbis a statpontok alapján :)

    Guratnak irtam a bányákra , hogy neki éri meg talán a gyüjtő kaszt mert kb neki van a legnagyobb bányái .hu n :)


    Azért irtam , hogy majd kiderűl pár hónap mulva statból mennyire megérős vagy sem.


    Kb 7-8 ember expicsatázhat nagyba majd őket kell figyelni :) hacsak le nem írják ide majd a véleményüket :)

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • Igaz , hogy 2x qnnyi lyuk viszont 2x annyi csata is . Az arányok megmaradnak. Viszont , ha jol veszem ki a szavaidból te kb fele csatáramegy fele nyersire. Na ehez kell a szerencse , hogy a flotta hozza a csatát a nyersis hajó meg a lyukat :D

    Megérzés alapján tolom mikor mihez van kedvem kb , nem mindíg jön be a dolog de amióta így megyek nem jött még eddig lyuk szállítókra se.


    Tévedés, nagyon sokan tolják az expeket ;) a frissítéssel kicsit kevesebben lettetek, ez tény, de még mindig jobban megéri, mint a flottavadászat.. legalábbis a statpontok alapján :)

    Stoky szerintem Gurat gazdaságára értette hogy neki éri meg a gyüjtő jobban mint a felfedezőX/

  • Megérzés alapján tolom mikor mihez van kedvem kb , nem mindíg jön be a dolog de amióta így megyek nem jött még eddig lyuk szállítókra se.


    Stoky szerintem Gurat gazdaságára értette hogy neki éri meg a gyüjtő jobban mint a felfedezőX/

    Szerenvse kérdése az biztos mert nekem a rekort 6 hét volt pukkanás nélkül rengeteg expel. És 2,5 hónap alatt 2 pukk... ezek elött viszont 3-5 /hó volt az arány.

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • Nézegettem most statisztikákat.

    Okt 1. - okt 25-ig a fejlődéseket... az eddigi nagy expesek mind -4-15 kkk buktában vannak.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Szerenvse kérdése az biztos mert nekem a rekort 6 hét volt pukkanás nélkül rengeteg expel. És 2,5 hónap alatt 2 pukk... ezek elött viszont 3-5 /hó volt az arány.

    Pont patch előtt 2 nappal szált el egy kb 25mrd és rá 10 nap elteltével még1 akkor pihentettem a nagyokat egy bő hétre és azóta megy a vegyes felvágott. A 2 bukó közel 50mrd volt és még most is minuszba vagyok 12mrd al,viszont ha csak szállítókkal mentem volna akkor még több minuszban lennék.

    Egy napot/hetet nincs értelme alapul venni még talán egy hónapot se mert lehet most egyet se vesz el de 1 hét múlva meg 3 at vagy még többet.

    Chuck amit írt abban is van valami hogy első 20-25 exp adja a csaták java részét de ez sem garancia semmire.

    Mindenkinek érdemes saját magának kitapasztalni hogy melyik időszakban hogyan jön jobban csata, hozzáteszem érdemes rá időt szánni.

    A lyukra annyi az észrevételem hogy több szerveren expzek pont ennek okán (is), csapattagokkal megosztjuk egymással ha lyuk van figyelmeztetés gyanánt és arra az időszakra mennek csak a szállítók, ebben sincs semmi garancia de volt rá már példa nem egyszer hogy ugyanazon a napon több szerveren is jött lyuk méghozzá 3 on is.


    Gazdaságról annyit 41-35-40 ez 9 bogyón 15 ös mezőn, 41-35-39 ez pedig 4 en, ha nem lenne semmi időm akkor érné meg gyüjtőként de ha már csak szállítókkal exp zek felfedezőként napi 50 exp vel akkor megéri maradni felfedezőbe (egyenlőre).

    Kinek éri meg váltani felfedezőből gyüjtőbe egy részből egyszerü válasz akinek nincs ideje exp zésre.

    A magas fém bányák 8 as mezőn a 35% extraval vagy 15 ös mezőn a magas deuk könnyen változtatni tudnak ezen a képen , és az eco se mind1 hogy 5-6-7 vagy netán 8 as (igen közel az esetleges egyesítés + remélhetőleg jó irányban mozdulnak el a statok is)


    Szerk:exp-n kapott nyersi mennyiség átlag 300m +-50m kb 50 exp ből +hajók ez legyen 50m (legroszabb esetben is kb) tegyük fel nem kellenek a hajók és 35% ért simán lebontva az is 17.5m.Legyen csak 300m és ez 50 exp ből.

    6 os eco 2 es flotta.

    Nem egy játékos említette napi 500m amit különben el is lehet érni 7 slottal is 10 kanyarral stb.

  • Nézegettem most statisztikákat.

    Okt 1. - okt 25-ig a fejlődéseket... az eddigi nagy expesek mind -4-15 kkk buktában vannak.

    Ezt megcáfolom mert én nem vagyok minuszba :)))

    Pont patch előtt 2 nappal szált el egy kb 25mrd és rá 10 nap elteltével még1 akkor pihentettem a nagyokat egy bő hétre és azóta megy a vegyes felvágott. A 2 bukó közel 50mrd volt és még most is minuszba vagyok 12mrd al,viszont ha csak szállítókkal mentem volna akkor még több minuszban lennék.

    Egy napot/hetet nincs értelme alapul venni még talán egy hónapot se mert lehet most egyet se vesz el de 1 hét múlva meg 3 at vagy még többet.

    Chuck amit írt abban is van valami hogy első 20-25 exp adja a csaták java részét de ez sem garancia semmire.

    Mindenkinek érdemes saját magának kitapasztalni hogy melyik időszakban hogyan jön jobban csata, hozzáteszem érdemes rá időt szánni.

    A lyukra annyi az észrevételem hogy több szerveren expzek pont ennek okán (is), csapattagokkal megosztjuk egymással ha lyuk van figyelmeztetés gyanánt és arra az időszakra mennek csak a szállítók, ebben sincs semmi garancia de volt rá már példa nem egyszer hogy ugyanazon a napon több szerveren is jött lyuk méghozzá 3 on is.

    Akkor érdemes lenne nyitni egy fehete lyukas topicot amelybe a pukkanásokat irnánk :)

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]