Felfedező vs Gyűjtő

  • Nyilván. De nemfogok a végtelenségig játszani, de még az sem biztos h évekig :) és amellett h napi 3 csata van kb, a nyersi amit hoznak az expek az kb 100-120j milla naponta. Bányáim 40-34-37, a flották amiket küldözgetek sen túl nagyok még, 1-1,2mrd kh-nsz kombó, nem vagyok még 100felett sem, így nagyon úgy érzem h nem jutok egyről a kettőre. Rendszerint 7expből 4 üresjárat...

  • Pontosan nem tudom mióta van ez a felfedezősdi meg miegymás, de én még nem veszítettem hála istennek nagy flottát. (Lehet most fogom beszopni, hogy leírtam :P)

    Szállítósat igen, de az nem para.Pedig a flottásat is kreténbe nyomom.

    Az én taxom annyi, hogy megvan a bevált periódusom.

    2 nap csak szállítós expi.Ha a 2 nap alatt nincs flottavesztés akkor addig megyek szállítókkal míg egy kettő el nem megy a levesbe.

    Azt nem kell mondani, hogy ezidő alatt szépen hozza a nyersit meg a hajókat meg az apróságokat.Nyílván mióta nerfelték sokkal szarabb, de nem panaszkodom.

    Kövi 2 napban 2 slot kretén flotta exp+6 slot szállítós mellé.

    Majd kezdődik előlről.

    Mindig ugyanaz az összeállítás mindenből.Sosem változtatok semmit, max 1 hónapban egyszer próbálok ki valami újat, de nekem ez vált be.

    [color=#ffff00][align=center]-Anya akkor elmegyek bulizni. - és mikor jösz haza? -jöttömre 5nap múlva számítsatok, pirkadatkor, kelet felől !!![/align][/color]
  • a nerf előtt érdemes volt fulba tolni a kretént :D

    én viszont így már inkább a szállítós expeknél maradok.

    mondjuk én előtte se mertem túl sokat kockáztatni, így túl sokat nem is profitáltam az expiken ugye.

    tábornokként expcsatázni mennyire érdemes?

    stay most úgy tolja és egyenlőre bejön neki.

    fele annyi df, de 2x annyi esély a csatára, -2slot

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Egy mágus mindig akkor jön mikor kedve tartja ezért egy mágus mindig akkor expedíciózok mikor kedve van :thumbup:

    Jó ötlet ez expedíciós állás.

  • én tábornokként expedeltem, semmi jó.. nyers ritkán, akkor is kevés.. csata sem volt jellemzően több..

    viszont flotta ment a levesbe több is.. ja, és hajókat sem igazán hozott..

  • Ja, kémet se illik beletenni. Van egy kb is 10 éves legenda, ami azt mondja, hogy a kém csökkenti a csatára az esélyt. Nemtom igaz-e, én sose küldem kémet. Abból meg ne induljunk már ki, hogy mindenki gyp-s. Nyilván ment felderítö is, csak ha más osztályban vagy nincs az eredményre eco szorzó...

  • Semmiképp sem. Dupla esély fekete likra..


    Akkor azt mondod, hogy maradtál felderítő és benyeled a kevesebb csatát?

    Már, ha a tábornok nem ok.

    Mennyivel kevesebb csata van Nálad?

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • a frissítés előtt én dobáltam hozzá kémet, jobb napokon 8-10 csata is jött, roszabb napokon 5-6, nem tudom, igaz lehet e a kémes dolog de én is hallottam már róla régenbben. Viszont nem érzékeltem másokhoz képest, hogy a kémek bezavartak volna. Most majd tolom kicsit kém nélkül hátha tapasztalok valami javulást a napi 3 csatához képest :)

  • Egy kis stat a felfedezöhőz.


    6/2/1/3/7/6/2/5/4/3/0/


    Kb napi 80 expnek a csatái :) 2 csata a deufedezet kb. 11 nap csatái. 19 csata profit ez. Kb ennyi nap után 1 pukk van min átlagba.Egy 20 milliárdos flotta kb 25 yard profitot igy kb hoz. Ebből az szűrődik le , hogy igyis profitos hacsak benem üt a ménkű :D


    Összegezve 15 yard / hó egy ekkora flotával a profit meg a termelés és a nyersi találás.

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]

  • 80 exp, aaaz... 8x10 exp... köbö 1,5 óra x10 legyen csak 13-14 óra játék... ez elérhető, ha megéri... a csaták száma elmegy... nekem tetszik. Köszi az infót!

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Bocs, az 10*2 perc játék, amíg elküldöm...

    De... az expek előbb utóbb kaotikus hangulatba kerülnek mint a magyar vonatok. Egyik késik a másik hamarabb jön... lesz abból több idő.

    Kötekedni jó :D

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • De... az expek előbb utóbb kaotikus hangulatba kerülnek mint a magyar vonatok. Egyik késik a másik hamarabb jön... lesz abból több idő.

    Kötekedni jó :D

    Jó az 16-18 órának lazán. Ám ha hetente jön egy pukk akkor már minuszos is :)

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • A felfedezők nyersanyag és flottaérték találásában van plafon. Ennek a mértékét lehet hasonlítani a gyűjtőhöz, és kimatekozható, hogy meddig éri meg felfedezőnek lenni. Ez szinte csak az adott uni gazdasági szorzójától függ (meg persze az aktivitástól).

    A flottázós exp megtérülését nem lehet a gyűjtőhöz mérni szerintem, mert abban nincs plafon! Nagy flotta nagy profit, még nagyobb flotta még nagyobb profit. Az hogy profitos e, vagy sem, nem a flottamérettől függ, hanem a deuköltségtől és a pukkanások számától. Ha ez a kettő belefér, nah akkor nincs felső határa a profitnak... matekolhatok gyűjtőként bármit, sosem érem be azt aki felfedező ha az adott flotta az útiköltséget és a pukkanást kitermeli és a felett pluszt hoz. mert ez egyenesen arányos az üzemeltetési és bekerülési költségekkel. A bányák pedig egyre rosszabb hatásfokkal termelnek! egyre kevésbé éri meg a befektetés.

    Azaz felfedezőnek több babér terem...

    Mondom ezt ős öreg bányászként :D

  • 39-22=17