Felfedező vs Gyűjtő

  • Kicsit most ráérek, úgyhogy lássuk mi is a helyzet az Osztályok tekintetében a legújabb "Rebalance" után.


    Példámban Kártyahuszár Dagobert, a gyűjtő és Kocka Pistike, a felfedező fog egy-egy accountot futtatni egy 7-es ecos, 2-es flottasebességes szerveren.


    Dagobert kemény bányász, szorgosan simcityzik mindent SA-val instáz és elér durván 100 millió pontot. Semmit mást nem épít csak bányákat, semmit nem kutat csak asztrot és plazmát. Crawlert és napműholdat is Piactéren vesz, ezeket soha senki nem veri be (annak ellenére hogy 0 védelme van mindenhol).

    Ebben az esetben 36/30/32-es bányákig jut, 17-es asztroval, 15-ös plazmával. (Ez úgy kb. 127 millió pont)

    Napi termelése így (természetesen Parancsnoki testülettel, 40-es gyorsítókkal, maxon húzott Crawlerekkel, összes bolygó 8-as pozicíón, a lehető leghidegebb 30 fokos) így 168.615M fém, 38.28M kris és 31.84M deu.


    Pistike felfedező, ő kutatgat ezt-azt, sőt épít hajógyárakat meg nanitot is. SA-t nem vesz, 3-4 naponta egyet Kereskedik, ha összejön rá a cucc. Ellenben napi 80 expot letol. Jól le is van maradva... 35 milla a flottája amit expora küld. Parancsnokai sincsenek, így csak 6-osával küldi ki őket. Ellenben esze van. Így az első csatáig (ez jelenleg kb 18 expoból van meg) 5 milla/kanyar megy, utána a minimum amibe még befér minden található nyersi. A csatából beszed átlagosan 200M fémet és 100M krist. (Ha napi 72 expot letol, statisztika szerint durván havonta fog elbukni egy 5 millás kanyart így a napi nettója "csak" 90M fém és 30M kris lesz) Talál még átlagosan 200M fémet, 60M krist és 30M deut és vegyesen mindenféle hajókat, nagyjából 120M értékben. (ez kerekítve lett, 23000 expo átlaga alapján).

    Napi "termelése" így 290M fém, 90M kris, 30M deu. Plusz kap hajókat.


    Még ha Dagobert is expozgat, és beszedi az eco szorzó nélküli mennyiséget (28.57M fém, 8.57M kris, 4.28M deu plusz 17.1M flotta) Pistike belátható időn belül utol fogja érni pontszámban.


    Szóval a "Rebalance" eljutott oda, hogy egy Felfedező SA nélkül, negyedannyi összpontszámmal is kicsit több, mint 2-szer annyit hoz ésszel használva normál játékstílus mellett, mint egy Gyűjtő csak bányákra kihegyezve sok-sok SA-val.


    Arra meg ugye nulla megoldást kínál, hogy mi történik ezután az ezalatt a pár hónap alatt keletkezett mega-flottákkal...

    Leverni bonyolult, betakarítani egy fokkal nehezebb, utolérni lehetetlen.


    PS.: Cserébe viszont Kártyahuszár Dagobert fenti accountja 2 hét alatt felépíthető, kb. 75 millió SA-ból... :)

  • Nézzük meg az expes játékost csata nélkül!

    Az angol Kalyken így tolom. Olyan nagyszállítós csapattal, ami ha lehet ne csatázzon :)

    Nagyon sok nyersi jön! Mellette bányászatra vagyok állva.

    Vagyis kevert acc, expos bányász :)


    A csata felejtős ezzel az új rendszerrel... lehet hogy hoz heti 5-6 csatát egy nagyobb flotta, de zabálja a deut + le is eshet flotta, amit nem tudsz visszahozni.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Mr Chuck érdekese lehet a felvetés.


    Én Felfedező volnék és nem profitáltam csatákkal ahogy akik tették vagy te.

    Bár kis szinten mentem expedíciót és volt is csatám és megsemmisített pontok sem elhanyagolhatok.

    Nagyobb szinten igaz nem érvényesültem mert nem volt értelme.


    Azonban 10-12 bolygóval rendelkezőjátékosok amit te megadtál bánya szintek azoknak maximum 30-40 milli pontos gazdasággal rendelkezhetnek.

    Ha csak bányát épít az illető és te azt állítod 120 mill pontos az account és van 17 milla hadi pontja még így sem azok a bánya szintek vannak amit te felhoztál.

    Nem kekeckedés miatt írtam de én úgy érzem pár bánya száma illetve technológia nem ad valós képet.

    Lehet máshogy látom hogy egy account pontok amiket felhoztál nem reálisak.

    Esetleg amit te felhoztál egy 5 eco nak felel meg míg valahol 7 es eco van.


    A kevert felfedező az jó én is úgy látom ,de a gyűjtőben is van potenciál és nem mindenki tud minden nap napi 60 expet menni.


    Plusz az sem árt ha az adott szerveren a top 1 nek van leglább 100 mill pontja mert nem mindenki ugyan azt találja az adott szerveren.


    Átfogalmazva ha nem érted akkor milyen Chuck Norris vagy?


    Még egyszer nem akartam én megbántani téged és írtam hogy érdekes felvetés az elgondolás.

  • Most mit vitatkoztok? Akinek nem tetszik a felfedező acc, az váltson gyüjtőre és probálja ki. :)
    Vagy !!! kezdjen új(régi) szervert gyüjtőként, és van lehetősége kiprobálni.

    A felfedezők olyanok mint a szerencsejáték. egyszer fent egyszer lent. Minden nap nem lehet mindig profitálni. :) Ez függ mindentől IS.
    Nem mindegy hol mész, mivel mész. :D

    Én nekem is gyengült a bevétel, de még mindig jobb mint gyüjtőként csak legyek. Igy eltereli a figyelmemet és az időmet a kiküldése. :D olykor bukok nagyott, de másnap duplázok. :D


    Ui.: Tipp-mix-en is sokáig nyertem, elég nagy tételek, majd mikor ki kellett volna szállnom, akkor annyira belemrültem, hogy nagyobb téttel játszottam és majdnem oda lett a teljes nyeremény. :D Persze lehet ha folytatom akkor vissza nyerem, vagy duplázom, de megálltam. :)

  • Nekem anteresen gyűjtő accuntom van ...153milla a pont 21milla a flottapontom 126milla a bánya pont...ez elég egy 42-36-39es banyahoz pont ami nekem van 12koloval ...én teljesen megvagyok elégedve a gyujtovel...jó tatas ami nekem kell a sok pörgős uni mellé :)

  • "Havonta bukik egy 5 millás kanyart " ezt kifejthetnéd? Az hány flotta?

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • Ezek a latolgatások alapvetően attól függnek kinek mennyi ideje van expo ra.

    Példa gyanánt 7 es eco 2 es flotta csak szállítós exp : 40 exp ből sacc 200m nyersi hogy most ebből mennyi a fém krisi deu nem számolgatom mivel ez is elég változó.

    Aki a szerencsésebbek közé tartozik és kapja a napi 2-3 csatát vagy akár többet azoknak érdemes maradni felfedezőbe

    Több csatához több exp kell mint ahogy a szállítós expo nál is több exp több hozam.

    A kulcsszó az idő és a szerencse legalábbis az én meglátásom szerint.


    Gyüjtő előnye nagyobb bányákkal jön elő.Most az hogy pontosan mi az a szint ahonnan a gyüjtő előnyösebb abba nem akarok jobban belemászni, de valahol 42-36-40 környékén 12-13 kolóval már igencsak (szerintem)

  • "Havonta bukik egy 5 millás kanyart " ezt kifejthetnéd? Az hány flotta?

    Napi 78 expoval számolva egy 30 napos hónapban 2340. Durván 0.2% az esély fekete lyukra, ez 4.68 db havonta. Ha csak napi 18 alkalommal küld ki 5 milla flottát (227k nh/227k nsz vagy hasonló - ugye semmi olyan hajóval nem expozunk ami deuba kerül) a 78-ból akkor ez 1.08 db elvesztett flotta havonta.


    Edit: Persze ha Pistike kigyúrja magát, és már van mondjuk 350 milla flottája, akkor a df profit is a tízszerese lesz.


    Edit2: A leglényegesebb változó itt a szerverbeállításoknál mutatkozik meg (deu fogyasztás)

    Ha megint ráérek majd belemászok szívesen. Az biztos, hogy van egy pont ahol billen a mérleg, de ez megérzésre jócskán a reális bányaszintek fölött van.

  • Mindez elmélet.0.2% esély fekete lyukra csakhogy nem csak az vesz el flottát mellé szellem, elveszett flotta, meghajtófelrobbanás.Bár lehet ezt egybevéve számolod.

    Ebben az elméletben van egy kis hiba amit a saját bőrömön tapasztaltam hogy 1 hét alatt 3 flotta reccs exp-n.Havi 1 az a minimum ami elszáll de ha visszanézem a statot igencsak havi 2 benne van, és akkor még megse említettük a szerencsétlenebb eseteket ahol havi 3-4 ment a levesbe rendszeresen 3-4 hónapon keresztül.

    A napi 18 alkalomnál megvan az esély hogy utána ad csatát, az hogy egyeseknek mikor ad általában az nem jelenti azt hogy a többségnek is igy adja.


    Edit:napi 78 exp 6 slottal 13 kanyar ez pl x2 ön legjobb esetben is 22 óra, elismerésem annak aki ezt hosszú távon tolja hónapokon át ott kemény alvás zavarok és kőkemény függőség van:lol:

  • 1 kanyar-1.33 óra, az utolsót elküldöd azt mész aludni.

    Nekem ez 16 órára jön ki, és 8 óra alvás.

    Durván 800000 expo átlaga alapján a flottavesztés 0.199% volt .fr-en.

    Én buktam 4-et is 2 nap alatt, meg egyet se 2 hónapig. Ha a végtelenségig tolod akkor 0.2%-t fogsz bukni.

    Mivel ezek valószínüségek az idö függvényében, csak konvergálnak a határértékükhöz.

  • 1 kanyar-1.33 óra, az utolsót elküldöd azt mész aludni.

    Nekem ez 16 órára jön ki, és 8 óra alvás.

    Durván 800000 expo átlaga alapján a flottavesztés 0.199% volt .fr-en.

    Én buktam 4-et is 2 nap alatt, meg egyet se 2 hónapig. Ha a végtelenségig tolod akkor 0.2%-t fogsz bukni.

    Mivel ezek valószínüségek az idö függvényében, csak konvergálnak a határértékükhöz.

    Neked igen mivel x3 flotta Cygnuson, viszont példádban x2 öt hoztál fel és 6 slottal:)

    x2 ön 1 kanyar 1.66 óra na de ez már csak részlet kérdése. Rá kell függni eléggé ha tempós haladást akar valaki.

    Nincs türelmem a végtelenségig :lol:

    Az első 18 exp s dolgot azt kipróbálom megér egy misét

  • Átszámoltam:

    A gyűjtő (gyorsítók nélkül) legoptimálisabban 14 bolygón, 25-ös asztroval és 18-as plazmával 41/35/32-es bányáknál termel annyit, mint egy felfedező 35 millió pontos expo flottával.

    Ezzel annyi a probléma, hogy ez durván 475 millió pont (ha SEMMI MÁST nem épít)