Pinned Milyen legyen egy új univerzum? 3.0 - kibeszélő

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• pont ezt akartam mondani mint másikban Márk. Szavazzatok a legrosszabb opcióra, akkor senki nem fog rá menni. 1eco 30% df 1 flotta, védelemből ne legyen df 9 galaxis, többi mindegy. Így senki nem megy majd aztán talán valami értelmes dolgot is csinál a gf. (Sima vagy nemzetközi összevonást). Nem csak a pénzt szedik be új uni indulásánál...
    • Sziasztok új játékos vagyok jelenleg :) egy másik hasonló mechanikájú játékról jöttem át , valamikor nagyon régen egyszer már regisztráltam ide kb 10 éve de akkor mivel minden barátom a másik játékot kezdte el ezért atr választottam , most ráuntam , és elsezertném kezdeni ezt nyomni :) tudna valaki tanácsokat adni ? régen volt pl egy weboldal ahool megtudam nézni mekkora férőhely van egy adott koloniázatlan bolygón

szép estét midnenkinek :)
    • Jó leírás, de pl vannak ebbe hibák már az elején.

"Kezdeném is a sort egy biztos FS-el, ami blind phalanxal sem mérhető be:

Elmész DF re betakarítani 10%al, mikor reggel felkelsz akkor meg
      visszahivod a flottát (mielőtt elérné a DF et). És délután 4-5 körül
      otthon is a flotta.

De arra figyelni kell, h mikor elküldjök a flottát DF fe akkor utána pár
      percig ingame legyünk még, és amikor reggel feljövünk akkor ne egyből
      hívjuk vissza, hanem pár perccel később. Így nézegethet kedvére
      csillagot meg számolgathat, nem tud elkapni. Ez akkor jo ha Holdad van.
      Ha nincs Holdad akkor ugyanezt telepítéssel. Én így szoktam tolni, van h
      több hullámban, van h egy szemetes el is éri a DF et, számlgassanak
      csak nyugodtan."

Az nincs leírva hogy ha eközben lekapják a holdad máris bukód a flottád...Szóval ez se biztos fs sajnos :(
      Leírnék egy két trükköt de akkor a vadászok lehet kicsit megharagudnának hogy nehezítem a dolgukat ezért nem akarok nagyon belefolyni ebbe :D
      Na de itt a hiba, blind ellen rendes leírás nem nagyon van szerintem. És nagyon sokan sajnos azért hagyják abba mert nem tudnak rendesen játszani, mert nem tanította őket senki normálisan.

• Szavazás nélkül így nézzen ki egy új uni:

- Klónoznak minden uniból minden i-st kezdetnek. Ez egy jó alap. (vagy csak valami nagy német szerverről 2000-et :D)
      - Ne a számokkal zsonglőrködjenek! 1-2-3-4-5-6x speed és eco!
      - Két országos legyen minimum... elegem van abból, hogy magyar a magyart gyakja... (persze a vége úgy is ez maradna, mert a hegylakó módszer végén csak magyar maradna :D)

Na... ezen túl ne is gondolkozzunk egyenlőre... ez megvalósítható...

Kicsit a szűz lelkéről:
      A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.
    • Gullcsi wrote:

Szavazás nélkül így nézzen ki egy új uni:

- Klónoznak minden uniból minden i-st kezdetnek. Ez egy jó alap. (vagy csak valami nagy német szerverről 2000-et :D)
      - Ne a számokkal zsonglőrködjenek! 1-2-3-4-5-6x speed és eco!
      - Két országos legyen minimum... elegem van abból, hogy magyar a magyart gyakja... (persze a vége úgy is ez maradna, mert a hegylakó módszer végén csak magyar maradna :D)

Na... ezen túl ne is gondolkozzunk egyenlőre... ez megvalósítható...

A sok (i)-st azért vakba kéred, nem? :)
    • legalább az i-s vakációs probléma megoldódott mostanra, holnap meg acc-átadás is remélhetőleg meg fog.

új uniról van szó, így csak két-három ország közös indítását nehéz lenne megoldani, de mindenképpen nemzetközi szinten gondolkodnék uninyitásban most már.
      Azonban itt nem ezen lenne a hangsúly, hanem a nemzetközi összevonáson a már meglévő accountokkal. Adott országban már mondhatni az összes nagy játékos barátja a többi hasonló kaliberű játékosnak a kis játékoslétszám miatt. Emlékszem régen még milyen jó háborúk voltak, mindkét fél ütötte a másikat és nem volt teljesen egyértelmű egy háború kimenetele. Ezeket az időket kellene visszahozni, véleményem szerint, erre pedig egy tökéletes megoldás lenne ha kezdetnek 2-3 ország unijait vonnák össze. Tulajdonképpen a lobby behozatalával, hogy közös felületre kerültek a különböző nemzetek, adott felhasználó lobbyjának felületén, már ez is lehetséges lenne, így mindenképpen ebben látom csak az ogame fennmaradásának az esélyét hosszútávon.
    • Most nem járnánk jól egy nemzetközivel...leszerepelnénk
      Nem a tudással van baj, hanem itt már mindenki nyugdíjas
      Legtöbben bányász szerverre mentek összevonáskor is és csak a bányákat nézegetik a nagy flotta ellenére...mi lenne nemzetközibe?
      Nem bántom őket félre ne értsetek...csak belefásult a krém a 10+ év játék alatt
      Az újak közt vannak lelkesek, őket kellene tanítani
      Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni!
      Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni!

Háborúban nincs vasárnap!
    • Stay Alive wrote:

Most nem járnánk jól egy nemzetközivel...leszerepelnénk
      Nem a tudással van baj, hanem itt már mindenki nyugdíjas
      Legtöbben bányász szerverre mentek összevonáskor is és csak a bányákat nézegetik a nagy flotta ellenére...mi lenne nemzetközibe?
      Nem bántom őket félre ne értsetek...csak belefásult a krém a 10+ év játék alatt
      Az újak közt vannak lelkesek, őket kellene tanítani
      várom a plusz információkat :) szomjazom a tudást, taníts mester. nekem még nagyon nagyon sok időm lesz a játékra.. legalább ez boldogít :D
    • Megtorló...te egy nagyon jó példa vagy arra, amire céloztam :)
      Vállaltam teljesen új játékosok terelgetését már néhányszor...de az utóbbi 3-4 alkalommal felsült a dolog.
      Napokig írtam regényeket mit csináljon...aztán abbahagyta mindegyik én meg feleslegesen koptattam az ujjam
      Nem vagyok én mester, de amit tudok azt szívesen átadom...segítek azoknak (pl mint te) akik már egy ideje játszanak és érdekli is őket, ha mondok valamit tudja miről is beszélek...na meg az a bizonyos flottás véna megvan neki :D
      Rajtad amúgy se kellene már sokat csiszolni :)
      Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni!
      Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni!

Háborúban nincs vasárnap!
    • Stay Alive wrote:

Megtorló...te egy nagyon jó példa vagy arra, amire céloztam :)
      Vállaltam teljesen új játékosok terelgetését már néhányszor...de az utóbbi 3-4 alkalommal felsült a dolog.
      Napokig írtam regényeket mit csináljon...aztán abbahagyta mindegyik én meg feleslegesen koptattam az ujjam
      Nem vagyok én mester, de amit tudok azt szívesen átadom...segítek azoknak (pl mint te) akik már egy ideje játszanak és érdekli is őket, ha mondok valamit tudja miről is beszélek...na meg az a bizonyos flottás véna megvan neki :D
      Rajtad amúgy se kellene már sokat csiszolni :)
      Köszi :) de még van mit! a helyezésem inkább az kitartást és az akaratot fejjezi ki. van még mit tanulni de jó pap holtig tanul :)